„Není důležité, zda si chcete pohrát s kočkou – rozhodující je, zda si ona chce hrát s vámi.“ (Emily Bronteová)  

Dne 8.7. se v pozdních večerních hodinách ztratil v u.Náchodská 350 v Trutnově asi 5.letý kastrovaný kocour Armi. Kocour je poloperského původu, má velmi složitou povahu a asi se dá těžko chytit. Seskočil z balkonu a bude zřejmě někde poblíž. Prosíme o pomoc při jeho hledání. tel.605751717

 

Za dobu dvou měsíců depozit ve Dvoře Králové n. L. umístil 15 koček a přijal dalších 19 koťat a dvě dospělé kočky. Zároveň byly do péče převzaty další dvě kočičky z Kary  v Bohuslavicích u Trutnova.Odtud byla přijata i kočička Sally se svými potomky. STOP STAV BOHUŽEL Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ TRVÁ , PŘIJÍMÁME POUZE NA ZÁKLADĚ SMLUV S OBCÍ A ŘEŠÍME PRONÁJEM DALŠÍCH PROSTOR. DNE 1.7. 2020 RADA NÁŠ ZÁMĚR DÍKY NEUSNÁŠENOSCHOPNOSTI  NESCHVÁLILA. JEDNAT O TOM BUDE DALŠÍ ZASEDÁNÍ RADY. DOUFÁME TEDY  VE ZDRAVÝ ROZUM RADNÍCH, KTEŘÍ SNAD POCHOPÍ, ŽE TENTO PROSTOR ZJEVNĚ POTŘEBUJEME A JSME PŘIPRAVENI NÁKLADY HRADIT. DĚKUJEME ZÁROVEŇ ZA VSTŘÍCNÝ PŘÍSTUP MĚSTA, KTERÉ NÁM SAMO VYŠLO VSTŘÍC SE SNÍŽENÍM NÁJMU DÍKY KORONAVIROVÉ SITUACI OD BŘEZNA DO PROSINCE 2020.VYJÁDŘENÍ NAJDETE V DODATEČNÉM SKENU. DĚKUJEME, VELICE SI TOHO VÁŽÍME.

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata dvojice asi 2.5 měsíčních koťat,která pobíhala ve stavební spol.pod nádražím.Koťata jsou zvyklá na lidi, pravděpodobně vyhozena úmyslně bez ohledu na to, že jim zde mohlo hrozit nebezpečí zajetí díky velké frekvenci aut. Lidé bývají nejen nezodpovědní , ale čím dál více vynalézaví. Rezavobílý kocourek dostal jméno Ferda a mourovatá kočička Sofinka.
Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata dvojice asi 2.5 měsíčních koťat, která pobíhala ve stavební spol.pod nádražím. Koťata jsou zvyklá na lidi, pravděpodobně vyhozena úmyslně bez ohledu na to, že jim zde mohlo hrozit nebezpečí zajetí díky velké frekvenci aut. Lidé bývají nejen nezodpovědní, ale čím dál více vynalézaví. Rezavobílý kocourek dostal jméno Ferda a mourovatá kočička Sofinka.
Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijat čtveřice koťat, o která se starala starší paní, která je našla na svém balkoně. Koťata patří zřejmě sousedce, která to ovšem popírá. Má nekastrovaných koček několik a nehodlá to zřejmě řešit.Proto dodatečně podnikneme kroky k tomu, aby se dalšímu množení koček v této lokalitě zabránilo. Útulek není službou pro lidi ale azylem pro opuštěné kočky. Bohužel neznalost zákona neomlouvá a lidé se tímto  svým přístupem vystavují riziku, která obnáší úhradu veškerých nákladů za pobyt jejich zvířat v útulku. Nebylo by levnější dát si svou kočku přece jen vykastrovat?

Dobrá zpráva, našel se hledaný kocourek Koki!

 

Přijatý kocourek Bruno

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byl přijat asi dvouroční mourovatý opuštěný kocourek Bruno z obce Rtyně v Podkrkonoší. Nález byl nahlášen obci v případě, že by kocourka někdo přece jen postrádal. Kocourkovi  bylo původně přislíbeno umístění v jednom nejmenovaném depozitu nejblíže k Rtyni v Podkrkonoší, ale nakonec byl nepředpokládaně odmítnut. Zvláštní, že tentýž den bylo tímto depozitem přijato kotě opět ze Rtyně. I když jsou i pro nás v poslední době prioritou malá koťata, která se o sebe sama  nepostarají, je smutné, že kocourek, který nutně potřebuje pomoc, má jednoduše smůlu pravděpodobně jen  proto, že by jeho cesta k uzdravení něco stála. Naštěstí návrh nechat kocourka popř. utratit neprošel a skončil u nás. O jeho zdravotním stavu vás budeme informovat, ale zdá se, že snad vše zvládne a najde i on časem nový milující domov.

Aktualizace 06.07.2020:  

Kocourek Bruno je již umístěn mezi ostatními kočičkami, byl vykastrován, je očkovaný a testovaný. Rentgenové snímky ukázaly, že zranění je slučitelné se životem.Kocourek by byl v podstatě vystaven většímu nebezpečí , pokud by se měla chrupavčitá hrudní kost operovat. Nachází se totiž v těsně blízkosti srdce a riziko spojené s tímto zásahem by bylo veliké.Navíc by tuto operaci muselo provést odborné pracoviště zaměřené na hrudní chirurgii.
Kocourek Bruno je již umístěn mezi ostatními kočičkami, byl vykastrován, je očkovaný a testovaný. Rentgenové snímky ukázaly, že zranění je slučitelné se životem.Kocourek by byl v podstatě vystaven většímu nebezpečí , pokud by se měla chrupavčitá hrudní kost operovat. Nachází se totiž v těsně blízkosti srdce a riziko spojené s tímto zásahem by bylo veliké.Navíc by tuto operaci muselo provést odborné pracoviště zaměřené na hrudní chirurgii.
 

Aktualizace: 23.06.2020: 

Kocourek Bruno odchycený v obci Rtyně se zotavil s nachlazení. Včera  byl otestován na FeLV a FIV s neg. výsledkem, absolvoval očkování . Zároveň byl objednán příští týden  na vyšetření v anestezii a současnou kastraci. Brunovi bylo zjištěno zranění, které nám laikům připadalo jako trčící zlomené žebro. Jedná  se však pravděpodobně o chrupavčitou hrudní kost,jejíž otočení mohlo být způsobeno nejen zraněním, ale také by s mohlo jednat o vývojovou vadu. To ukáží rentgenové snímku, díky kterým se budou veterináři rozhodovat o dalším postupu.. Kocourek není ohrožen na životě.

Sotva měsíční zubožená koťata

V sobotu 27.6. byla převzata tato  hladová sotva měsíční zubožená koťata, jejichž nářek přivolal na pomoc lidi ze sousedního domu. Koťata byla nalezena v kůlně patřící pánovi, který je dlouhodobě v nemocnici. Kočka, která zde porodila koťata, mu nepatří a je velmi pravděpodobné, že se jí něco stalo. Koťata v kůlně  hladověla delší dobu, vychrtlá  a  zesláblá natolik, že první den nedokázala ani přijímat potravu. Oči zalepené hnisem, špinavá srst, začervení. Tak názorně vypadá živoření malých nesoběstačných koťat. Kočka nemusela být toulavá, ale klidně může někomu patřit. Někomu-člověku,který zřejmě kastraci považuje za zbytečnou a nepřirozenou. Právě díky těmto lidem koťata trpí, umírají nebo se při troše štěstí dostanou do útulku.To mě opět přivedlo na myšlenku, jak přesvědčit lidi neuznávající kastraci, že nejde přece o blaho jejich peněženky, ale především o to, aby se podobné příběhy neopakovaly. Koťata zachránila lidská všímavost na poslední chvíli, přesto nemají vyhráno. Na mysl mi opět přišla nedávná návštěva jednoho pána v depozitu, který se nedal přesvědčit o tom, že kastrace jeho kocoura nejen  povede  k omezení věčně rostoucí populace  koček, ale zároveň  pomůže kocourkovi k prodloužení života ve zdraví. Nepodařilo se, zázrak se nekonal, neoblomný pán nás nakonec označil za extrémisty kastrující kočky, smysl útulku absolutně nepochopil. Komu není tímto směrem shůry dáno,tomu  nepomohou ani ty nejpádnější argumenty. Smutná skutečnost, kterou nezměníte, i kdyby jste stokrát chtěli.

Do depozita ve DK n.L. byla přijata čtveřice opuštěných koťat ze zahrádkářské kolonie. Koťata jsou asi 10 týdenní. Černý kocourek dostal jméno Flíček, černobílý kocourek (zamluvený) se jmenuje Fenix, mourovatá kočička Fiona a černobílou kočičku jsme pojmenovali Fixi. Koťata si na přítomnost člověka rychle zvykají, zatím jsou pouze odčervená a odblešená.

Depozit ve Dvoře Králové n.L.  i přes současný nadstav našel prostor pro 2 asi pětitýdenní koťata nalezená u rybníka u Dvora Králové n. L. Pojmenovali jsme je Čestmírek a Čikinka.

O ČEM NEVÍTE, ALE VĚDĚT BYSTE MĚLI

 

Současně jsme našli dočasnou péči pro kočičí maminu se třemi třídenními koťaty z Bohuslavic u Trutnova. Děkujeme všem, kteří nám sice nabízejí možnost dočasných péčí, ale i tak řešíme z finančních důvodů jen nejakutnější případy, ostatním i přes naléhavé prosby vyhovět bohužel nemůžeme. Také u nás platí, že můžete zachránit jen tolik zvířat, na kolik máte finanční prostředky.Není to jen poskytnout jim stravu a zázemí, velké náklady jsou za veterinární péči, která je nezbytnou součástí každého dobře fungujícího útulku.Jen za poslední měsíc jsme  uhradili za dvě zvířata sražená na silnici 23 029 Kč. To bychom bez pomoci ostatních rozhodně nezvládli, ale ždímat stále ty samé osoby, kterým není osud koček lhostejný nelze donekonečna. Škoda jen, že si na nás nevzpomene velká část lidí, kteří si do nás adoptovali kočičku,která jim bude celý život parťákem pro všední dny. Od nich by měsíční podpora pouhou padesátikorunou nepostihla jejich peněženky a zároveň by pomohla dalším opuštěným kočičím zoufalcům. Jen za posledních 5 let jsme umístili přibližně 350 koček.Kdyby jen  polovina z nich oželela měsíční zmíněných padesát až sto korun , jsme  zase o krůček dál. Jen nevíme, až někdo z nás nebude moci ze svého sponzorovat pravidelně "naše kočky", co bude dál. Podpora jen několika málo lidí ,kteří se o kočky ve svém volném čase starají, je měsíčně z vlastní kapsy téměř 30 000 Kč. Zní to neuvěřitelně , ale je to tak. Vždyť 75 koček spotřebuje  denně krmivo za 1 000 Kč, započítáno bez granulí ,steliva , dočasných péčí , nájmu a veterinární péče. Pokud to vše shrneme dohromady, jsou celkové měsíční náklady jen depozita ve Dvoře Králové n. L. ve výši téměř 65 000 měsíčně.Pokud tuto částku vydělíte mezi kočky, zjistíte, že je to 867 měsíčně, denně 29 Kč na kočku. Proto není divu, že každá další přijatá kočka je další finanční zátěží. Zkuste se vy,kteří si myslíte, že nás vydržuje stát nebo dokonce , že nás někdo za práci platí, vše přepočítat a zjistíte, že to opravdu není přehnané. Možná nevíte, že nám tím  trvalým symbolickým příkazem pomůžete zvládat boj s penězi ,kterých se nedostává čím dál více. Berte to jako výzvu  pro ty,kteří si to doposud neuvědomili. Neumíme a nepatříme k těm, kteří neustále kňourají , že nemají čím krmit a hradit veterinární péči, ale mnohdy je tomu také tak.Zajít tak daleko, že opravdu nebudeme mít na krmení , nechceme, proto spoléháme na to, že část lidí, kteří si to doposud neuvědomili, pochopí. V příloze např. najdete fakturu za kapsičky,kterými krmíme i mnoho venkovek, tuto částku částku jsme rovněž hradili  ze svého.Ty kočky nikomu z nás nepatří, jsou pozůstatkem lidské nezodpovědnosti a bezcitnosti,ale  samotné kočky mnohdy lidmi nenáviděné za to opravdu nemohou. Lidi, přestaňte si konečně nepořizovat kočky, když se pak o ně nestaráte!!!!!! Útulky tu nejsou službou pro vás a možná by ani nemusely existovat.

" Vaše kočka vždy naprosto neomylně pozná, když jste smutní nebo Vás něco trápí a pokaždé na to dokáže zareagovat tím nejvhodnějším způsobem aby Vás utěšila či pobavila. Tohle žádný člověk nedokáže "

 

Rádi bychom  oslovili Vás naši drazí kočkomilové každým rokem přijmeme více jak 50 kočičích kožíšků, kteří potřebují akutně naší pomoc a naše rodinné rozpočty, ze kterých hradíme převážnou většinu krmiva a hlavně veterinární péči, jsou velmi omezené. Nemůžeme ( a ani nechceme ) jakkoliv omezovat naše kočičí svěřence na kvalitním krmivu ( které potřebují ) ani na kvalitní veterinární péči ( která je u většiny z nich naprosto nezbytná ), proto se s prosbou obracíme na každého, kdo může ( a samozřejmě chce ) jakkoliv pomoci . Naši svěřenci by nejvíce uvítali pomoc ve formě krmiva nebo finančního příspěvku zaslaného na jejich účet, ze kterého je převážně hrazena veterinární péče. Předem moc děkujeme jménem našich svěřenců. 

OS Další šance

Krtek a veterinář

Díky veterinářům ordinace Daktarivet nebyl utracen černý kocourek Krtek, který byl dovezen z obce Dubenec. Kocourek byl nejspíše sražen autem. Ležel někde zřejmě dva dny, než se mu podařilo dobelhat se v naději o pomoc. Díky tomu velmi prochladl. O kocourka neměl nikdo zájem, musel by být z...

Fotografie od Petry Jarolímové

Ukázka fotografického umění od dobrovolné fotografky společnosti Click and Feedn  Petry Jarolímové.  

Tragický konec Emánka a Emičky

Na Emánka a Emičku umístěné vloni na podzim roku 2017 zbývá už jen vzpomínka. Tato odrostlá rozpustilá koťata byla umístěna do ulice Rokycanova s  tím, že zde prožijí  dlouhý spokojený život. To, že v této ulice žije bezpáteřní lidská hyena, bez svědomí a  úcty k ostatním živým...

Velký díky p. Hlavovi z chovatelských potřeb Menny ve Vrchlabí

Velký díky p. Hlavovi z chovatelských potřeb Menny ve Vrchlabí za dar ve formě steliva krmiva pro útulkové kočky ve Dvoře Králové n .L. Děkujeme  také p.Joudalové, P.Vakové a o. Malichovi,kteří sbírku zorganizovali, přispěli do ní a kočičky poctili svou návštěvou.

Ukončení spolupráce s depozitem Další šance z.s. - Trutnov

Dne 17.7. ukončil po vzájemné dohodě trutnovský depozit svoji činnost. Od této chvíle jsou veškeré materiální sbírky věcí soukromé osoby, která za ně přebírá zodpovědnost. Další šance z.s. se od těchto aktivit distancuje. Na účtech je pro bývalý  depozit finanční hotovost ve výši 7 ...

Kočička Micina

Kočička Micina, která je v depozitu Další šance z.s. ve Dvoře Králové n. L. od loňského roku, se v sobotu ráno dne 19.1.2018 téměř nepostavila na nohy. Bylo vidět, že má obrovské bolesti. S kočičkou jsme okamžitě vyhledali veterinární pomoc. Vyšetření krve a všechny testy neprokázaly žádné vážné...

Poděkování zaměstnankyním Zvěrokruhu

   Jménem našeho spolku Další šance z.s., které se zaměřuje na pomoc opuštěným, nechtěným, toulavým a hlavně týraným kočičkám , bych  ráda  poděkovala  zaměstnankyním Zvěrokruhu Hradec Králové, Dianě NOVÁKOVÉ a Janě HAMROVÉ za zorganizování a uspořádání sbírky krmiva pro...

Podpořeno Nadací ČEZ

Správní rada Nadace ČEZ schválila poskytnutí nadačního příspěvku našemu projektu Vybavení prostor pro karanténu v depozitu Další šance z.s. ve Dvoře Králové n. L.v grantovém řízení Podpora regionu.

Návštěva našich svěřenců v Domově důchodců

Dne 6.4.2017 naši svěřenci navštívili Domov důchodců Černožice. Bylo velmi krásné a poučné sledovat, jak přítomnost našich svěřenců doslova "rozjasnila" den všech obyvatelů tohoto zařízení.  Samozřejmě i naši svěřenci byli na vrcholu blaha a doslova si užívali veškeré lásky a hlazení, které se...

Poděkování obchodu s chovatelskými potřebami SIRIUS m.p. s.r.o. za pomoc a podporu opuštěným kočičkám bez domova

Rádi bychom touto cestou poděkovali obchodu s chovatelskými potřebami SIRIUS m.p. s.r.o. za pomoc a podporu opuštěným kočičkám bez domova. Moc nás jménem našich kočičích svěřenců potěšilo, že společnost SIRIUS m.p. s.r.o. uspořádala VÁNOČNÍ SBÍRKU pro pejsky a kočičky z Azylu Skřivany u Nového...
1 | 2 >>

Novinky, informace

Moureček našel nový domov

15.07.2010 15:19
Do nového domova ke starší paní v Kutné Hoře odešel Moureček za společníky bude mít další kočičky.  

!!!!!! DNY DEPOZIT !!!!!!

10.07.2010 18:14
Rádi bychom vás pozvali na Dny otevřených depozit, které proběhnou ve dnech 31.7. - 8.8. 2010. Akce se koná po celém území České republiky a účastní se jí 17 občanských sdružení, útulků a soukromých nálezců zaměřených na ochranu zvířat s celkem 31 depozity, mezi nimi i my. V těchto dnech...

Róza má nový domov

07.07.2010 11:46
Od dnešního dne má Róza krásný nový domov v rodinném domku v obci Stěžery u Hradce Králové.

Bílo-mourovaté koťátko nalezené u silnice

01.07.2010 20:43
dne 1.7. bylo u silnice v Hořanech nalezeno zhruba 4 měsíční bílo-mourovaté koťátko. Koťátko bylo v tak zuboženém stavu, že pouze odevzdaně sedělo u silnice a nemělo už ani sílu utéct, nebo se schovat. Koťátko je pouze kostra potažená kůži, dehydrované, nastydlé a neuvěřitelně vděčné za záchranu,...

Akce "Dny depozit"

29.06.2010 15:57
S velkou radostí jsme se přihlásili do akce "Dny depozit" , kterou organizuje OS Devět životů. Akce bude probíhat od 31.7.  do 8.8.2010.  Během této doby budou vybraná depozita a útulky kdykoliv přístupná případným návštěvníkům, kteří se budou moci na vlastní oči podívat, jak se kočičkám...

Umístěná dcera Černušky Mourinka

28.06.2010 17:51
27.6. šla do nového domova  Mourinka ,  do rodinného domku  v  Rokytnici , kde bude jako jediný domácí mazlíček.

Umístěná dcera Černušky Beruška

28.06.2010 17:45
26.6. šla do nového domova tmavě mourovatá kočička Beruška. Bude v rodinném domku  v Rokytnici a bude jí dělat společnost malá boloňská čubinka.  

Depozitum v Mochově přijalo dva vrhy koťátek-celkem 9

26.06.2010 17:26
Do depozita v Mochově byla přepravena 4 koťátka od jednoho marketu v Kutné Hoře, podařilo se odchytit i maminku která hned podstoupila kastraci a byla natrvala jako plachá kočka přestěhování do depozita v Mezholezích, kde bude mít možnost žít venku a dostávat pravidělně papání. Koťátka jsou...

Nové fotky ve fotogalerii

23.06.2010 12:22
Přidány nové , poměrně zajímavé fotografie ze života v našem depozitu.

Syčák a Schovanka v nabídce

22.06.2010 13:18
Od dnešního dne jsou v nabídce " k adopci " dvě asi osmi týdenní koťátka z komunity plachých toulavých koček. Případný zájemce o jejich adopci, by měl být velmi trpělivý při získávání jejich důvery.
<< 87 | 88 | 89 | 90 | 91 >>

Důležité informace

Hledáme nové spolupracovníky

Hledáme milovníky koček, kteří by byli ochotni u sebe doma dočasně opatrovat nalezená koťátka a dospělé kočičky - po dobu od jejich přijetí do umístění. Potřebujeme ochotného člověka, který se jich na dobu určitou ujme, poskytne jim dočasný domov a pohlazení. Touto  žádostí o pomoc...

Hledáme šikovné ruce

 Jsme občanské sdružení , které pečuje o opuštěné, toulavé nebo týrané kočičky. Rádi bychom spolupracovali s kýmkoliv, kdo vyrábí jakékoliv předměty s kočičí tématikou ( není podmínkou ), které bychom mohli nabízet jako dárky za příspěvky pro tyto kočičky. Také...

Podá někdo pomocnou ruku plachým kočkám?

Po určité době fungování se téměř každý útulek či depozitum začne potýkat s "menším problémem" a tím jsou dospělé, plaché kočky o které nikdo nestojí. Převážná většina z nich se natolik bojí lidí, že se z nich nikdy nestanou domácí mazlíčci. Také si k Vám pravděpodobně nikdy nepřijdou pro...