Koťata k zamluvení

 

V současné době, máme poměrně velký počet koček, které jsou v březí nebo již mají čerstvě narozená koťátka. Snažíme se tyto kočičí mámy nechávat ( pokud to jde ) v jejich přirozeném prostředí a nestresovat je jakoukoliv manipulací nebo převozem. Koťátka i s maminkama pravidelně kontrolujeme a jakmile budou koťátka schopná opustit maminčinu náruč, pak budou na našich stránkách uveřejněná k možné adopci.

 

Pokud máte jasno o konkrétní podobě koťátka, které by jste si chtěli osvojit, tak nám svou představu napište a jakmile budou koťátka vhodná k adopci, tak Vás budeme okamžitě kontaktovat. Mohu Vás již teď ujistit, že budou v nabídce koťátka nejrůznějších barevných kombinací a samozřejmě ( jak už to u koťátek bývá ) jsou všechna nádherná a roztomilá.

 

V dostatečném předstihu zde budeme zveřejňovat fotografie koťátek k adopci.

 

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. bylo přijato 5 asi 7 týdenních černých koťátek, 4 kluci a jedna holčička,která už má nyní zamluvený domov v Ostravě. K zamluvení do adopce tedy nabízíme 4 roztomilé, dovádivé bubáky.

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. bylo přijato 6 asi 14denních koťat, o která se jejich kočičí máma neměla sílu postarat.Tato mladá sotva roční kočička byla již natolik zesláblá rozením koťat, že její organismus nakonec selhal. Jen těžko se dostává ze stavu vyčerpání. A také tady se potvrdilo pravidlo, že lidem připadá přirozené nechat kočky donekonečna rodit, příroda to prý bude  eliminovat. Ve skutečnosti je to pro tato lidi jen alibistická  výmluva, aby nemuseli dát kočky kastrovat. Otázka peněz nebo pohodlí? Asi obojí. To, že péče o ko´tata,která již přišla na svět - ale nemusela, je finančně a časově velmi náročná, už jim asi nedochází.Bez výčitek komplikují život druhým . Jejich řešení spočívá v ponechání jejich osudu. Každý na to povahu nemá, nechat je naříkat a umírat hlady. Žijeme ve 21. století, každému civilizovanému člověku dnes přijde kastrace samozřejmá a je neoddělitelnou součástí spokojené kočky. Mnozí vlastní kočky jen pro lov myší,ale i před sto lety se mnohdy  kočky na statku měly lépe než dnes v péči lidí,kteří o nich nevědí vůbec nic, jen to, že loví myši a mají 4 nohy.

Ve čtvrtek 21 .9. jsme jako jediné možné řešení viděli oslovení útulku Bez maminky s prosbou o pomoc. Do neděle se nikdo z této organizace neozval. A tak jsou do péče o ně zapojeni 3 lidé, krmíme, staráme se a věříme, že koťata přežijí a vše zvládnou. Zatím je jejich stav uspokojivý, ale nikdy nevíte dne a hodiny, kdy tomu bude jinak. Děláme co můžeme a věříme, že nám pomůžete najít pro ně nový domov. Umístění do depozita vzhledem k  současné kapacitě je nemožné,proto jsou v dočasné péči mimo prostory útulku. Děkujeme všem,kteří nás pomohou podpořit i finančně, současný počet koček je nyní finančně nezvládnutelný. Děkujeme    trans.u. 2400810343/2010 VS 248 do zprávy ko´tata.

Sofinka, Kimy, Zuzanka ,Keit a Bubáček

V úterý v podvečer 15.8. se na nás obrátila zoufalá paní,která našla v obci Hájemství na své procházce s pejskem opuštěná asi 14 denní koťátka,která někdo jedno tak odložil pod lavičku. Co se v tom chorém mozku člověka ,který je sem odložil asi odehrávalo těžko říct. Možná měla sloužit jako něčí potrava nebo se snad měla koťata  pochlapit a postarat se o sebe sama? Tak už týden nespíme a pipláme malá koťátka,která se zatím přeorientovávají z kočičí mámy na mámu člověčí. Jestli to zvládneme je ve hvězdách,taková miminka jsou ohrožena jakoukoliv infekcí a jsou velmi choulostivá na každou změnu. Držte jim palečky.Jsou to 3 hočička a jeden kluk, dostala ména Sofinka, Kimy, Zuzanka ,Keit a Bubáček.

Dorotka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata šedá mourinka s rezavým odstínem,která byla nalezen a na stromě poblíž tenisových kurtů. Kočička byla silně začervená, zablešená  a samozřejmě též s ušním svrabem. Dostala jméno Dorotka.

Jessica

Do depozita ve Dvoře Králové byla přijata asi 3. měsíční kočička Jessica,která je velmi milá, klidná a kontaktní. Kočička je čistotná , po zdravotní stránce zatím v pořádku,  je umístěna v karanténě a čeká až bude schopna prvního očkování.

Laurinka,Jolanka a Filípek jsou tři kotatka, která byla nalezena na staveništi v Trutnově,kde je porodila poloplachá kočička a už se k nim bohužel nevratila, při přijmu do depozita byly 14 denní. jsou uměle odkrmeny. Jsou mazlivá,čistotná. Hledáme pro ně nový domov ,zatím pouze k zamluvení.