Byla přijatá velmi malá koťátka , která byla určena jako potrava pro hada

29.06.2011 11:10

Dne 22.6.2011 přijal depozit v Rokytnici n/J dvě velmi malá rezatá koťátka, která se tam dostala ze Středních čech , kde se odehrálo něco, pro nás velmi nepochopitelného, ale bohužel celkem typického pro dnešní dobu, kdy si někteří lidé čím dál tím méně váží života zvířat a čím jsou ta zvířata menší a bezbranější, tím hůř se k nim chovají. Vše se odehrálo během školního vyučování, kdy učitel !!!!!!! základní školy , názorně předváděl dětem z prvního stupně, jak se krmí hadi !!!!!!!!!  Jako potravu pro hada, právě tento "pedagog", měl připravená právě tato koťátka. Původně totiž byla tato koťátka tři, ale jeden ze sourozenců skončil v žaludku hada a celý tento proces sledovalo několik velmi rozrušených, zhruba osmiletých dětí. Pan učitel jim k tomu navíc poskytl i "odborný výklad", kdy dětem popisoval, co se právě s koťátkem děje, jak dlouho to bude hadovi trvat než kotě zcela spolkne a že tento proces je zcela přirozený a v podstatě normální.

  Naštěstí bylo několik dětí inteligentnějších a citlivějších než pan učitel a zbylá koťátka odnesla co nejdál, čímž byla tato koťátka doslova škrtnuta z hadova jídelníčku. Následně byla kontaktováno naše depozitum se žádostí o pomoc těmto "prckům". Naše jednatelka jim okamžitě poskytla prvotní veterinární péči a okamžitě je převezla do depozita v Rokytnici n/J, kde máme doslova specialistku na péči o takto malá koťátka.

  Momentálně mají obě koťátka tu nejlepší možnou péči a děláme všechno pro to, aby byla v pořádku, ale vzhledem k jejich velmi nízkému věku, hrozí stále velké riziko, že to nezvládnou.

  Všem dětem, která se podílela na záchraně těchto koťátek patří náš dík a uznání.  Ohledně pana "učitele" , momentálně podnikáme, jménem našeho OS opatření , aby se již něco takového nikdy neopakovalo.