SÁRA

Sára je asi 2.letá kastrovaná a očkovaná kočička, která v našem depozitu odchovala svá koťata. Měla být původně vypuštěna do své lokality, ale její mateřská obětavost a vztah k člověku nám nakonec nedovolily tuto kočičku vrátit tam, kde nebyla záruka, že se jí bude dařit aspoň tak dobře jako u nás. Sára se postupně sžila nejen s kočičím kolektivem ,ale i s člověkem. Stala se z ní dominantní spolehlivá kočičí dáma, která urovnává kočičí neshody a zasahuje všude, kde je to zapotřebí. Ráda by našla nový domov s výběhem ven u hodných lidí, kteří ocení její krásu i povahu.

Bubáček

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. se po 2 měsících vrátil miláček Bubáček. Rodina sice o kocourka pečovala velmi dobře, ale Bubínkovi se moc moc chce ven, plakal za okny, pokud jeho majitelé trávili čas na zahradě. V těsném sousedství je bohužel pes, který již zakousl každou kočku,která se mu dostala na dosah. Buboň je navíc důvěřivý trouba zvyklý i na pejsky, čili jeho osud by byl zpečetěn. Pokud se tedy Bubáček někomu zalíbí natolik, že mu mohl poskytnout domov s bezpečným výběhem ven, bude kocourek konečně šťastný.Je to 9. měsíční kontaktní kastrovaný , testovaný a očkovaný kocourek.

Žofré

Žofré je jeden z nejtrpělivějších kočiček, které tu máme. Byl po vážném úraze-tříštivé zlomenině zadní nohy odsouzen k téměř 4. měsíčnímu pobytu v kleci. Za tu dobu se z vystresovaného kocourka stal kontaktní mazel, který vítá každou návštěvu v naději, že si ho snad konečně někdo odnese domů. Kocourek je čistotný, klidný a velmi chytrý. Hned pozná, kdo to s ním myslí dobře a dává mu to najevo svou náklonností. Nyní je Žofrik asi 4.letý , kastrovaný a naprosto zdravý, po jeho úraze už není ani památky. Veterináři odevzdali dobrou práci, díky které kocourek chodí a běhá stejně jako dříve.

Armi

Armi je 4. letý kastrovaný kocourek perského původu, který to neměl v životě lehké. V době svého přijetí byl velmi vystresovaný, po smrti svého majitele, který se o něj již delší dobu nestaral, nekrmil ho a nepečoval o něj, se kocourek začal chovat agresivně. Po měsíci dlouhého přesvědčování o tom, že mu nikdo neublíží, si začal zvykat na lidské pohlazení. Armi je nádherný, čistotný, zdravý kocour, který potřebuje zkušeného člověka, kterému nebude vadit kocourkova dominantní povaha. U nás je to bezproblémový mazel, pohodář a pecivál, kterého hned něco nevyvede z míry. Ocenil by domov,kde by mu bylo umožněno povalování se v trávě na zahrádce.

Micina

Micinka potřebuje umístění snad ze všech kočiček nejvíce. Trpělivě čeká, jestli si ji nezamiluje někdo , kdo bude respektovat její kočičí výřečnost, kterou dává najevo hladit nebo nehladit. Micinka nemá díky velkému počtu koček vždy dobrou náladu, kočičí společenství jí poněkud vadí a tak bývá nervózní. Moc by potřebovala rodinu, ve které by žila jako jedináček, který si může chodit ven a zároveň dělat společnost člověku, který jí bude mít rád i s jejími neduhy. Snad i pro ni se najde místečko v srdci někoho, který si tuto krásnou kočičí dámu zamiluje a udělá jí konečně šťastnou. Micinka to opravdu neměla lehké, za 5 let svého života prožila více špatného než dobrého. Před rokem podstoupila složitou operaci achillovy šlachy, díky které dnes běhá jako dříve.

Dorinka

Dorka je 2.letá kastrovaná zajímavě zbarvená kočička, kterou lidská krutost zradila jako malé důvěřivé kotě. Výrostky, kteří ji našli zoufalou na ulici, nenapadlo nic jiného než sis ní udělat živý terč. Dorince dlouho trvalo , než nabyla důvěru k lidem, kterým dříve věřila. Na nové prostředí si sice zvyká hůře než ostatní, ale i tak by si k ní určitě našel cestu trpělivý člověk, který by zachránil před trvalým umístěním v útulku.

Maura

Maura je asi roční kastrovaná kočička, maminka Bertičky a Filípka. I když dříve žila převážně venku, doma v teplíčku se jí líbí a možná by ani nepotřebovala venkovní prostor. K lidem je vstřícná , k ostatním kočkám si nevytváří vazbu, ale vychází s mini v dobrém. U jídla se drží stranou a čeká až na ni něco zbyde, proto by nutně potřebovala svého člověka, který bude veškerou pozornost věnovat pouze jí.

 

Minda

Minda je trpělivá kočička, která si prožila své. Byla odchycena jako plachá kočky vyhozena se svými třemi koťata-Tádou, Tedym a Fanynkou na statku. Byla přivezena do depozita v dosti zuboženém stavu, prodělala zánět močových cest spojený se zánětem pobřišnice . Byla tehdy ohrožena na životě, ale její bojovnost a vůle k životu jí pomohla přežít. Zvládla nejen náročnou operaci, hospitalizaci a rekonvalescenci, ale hlavně se změnila k nepoznání. Nyní je z ní krásná, baculatá kočička ,která by si přála žít nejen doma v teple ,ale i venku. Také ona má vztah k člověku narušený dřívějším životem, takže by potřebovala hodné, trpělivé lidi, kterým bude věřit a najde u nich bezpečí skutečného domova.

Max

Max je rok a půl starý kastrovaný kocourek, který se snad nikdy nedočká. Byl přijat jako malé zubožené podvyživené kotě, téměř bez známek života. Využil své šance a dnes je z něj velký, zdravý kocour, kterému chybí už jen nový domov, ve kterém by byl spokojený po boku člověka, kterému nebude vadit jeho temperament, který by snadno vybil lezením po stromech a prozkoumáváním přírody.

 

Muff

Muffík je velmi roztomilý a mazlivý kocourek, kterému vyhovuje přítomnost pejska nebo jiné kočky. Ty Muffík zpočátku proháněl, ale nemyslel to zle. Muff byl v době přijetí velmi nemocný, neustále ho pronásledovalo onemocnění dýchacích cest. Nyní se jeho imunita již nastartovala a zdravotní problémy ho nepronásledují. Muff je parťák do nepohody, jeho přítomnost vyvolává v člověku pocit dobré nálady.

Kamilka

Kamilka je asi 3.letá kastrovaná kočička, která nemá s ostatními kočičími společníky. Vztah s člověkem navazuje sice pomalu, je nedůvěřivá, ale když pozná, kdo ji má opravdu rád, je z ní nenáročná ,klidná společnice člověka. Ráda by byla jedináčkem a opět si mohla užít i pohybu venku na zahradě.

Lukrécie

Lukrécie je zhruba dvouletá kastrovaná kočička přítulná, vděčná za jídlo a pohlazeni. Velmi dobře snáší  ostatní kočičky i pejsky. 

Matoušek

Zlatíčko Matoušek se vrátil po 14 dnech do depozita. Přátelství s dalším kocourkem v novém domově se nepodařilo dát dohromady a  Matoušek se tedy chtě nechtě musel vrátit. Zkusíme mu později hledat novým domov, ale až se zhojí rány na jeho dušičce. Matoušek neměl nikdy s novým prostředím problém, proto doufáme, že najde také on navždy domov u milující rodiny,která mu bude moci poskytnou i výběh ven. Ten by Matoušek velmi uvítal..Je však důvěřivý, tedy nejlépe tam, kde kočky nejsou lidem trnem v oku.

Brumlík

Brumlík je dvouletý kastrovaný kocourek,který se delší dobu potuloval po Markoušovicích, chodil od domu k domu a scháněl něco  k jídlu. Byl přijat do depozita a velmi brzy si zvykl na domácí prostředí. Brumlík je hodný, čistotný, vděčný a velmi dobře snáší ostatní kamarady v depozitu.Hledáme pro něho nový domov kde by ho měli rádi.

Choltísek

Choltísek je starší, rezavý kocourek, který se delší dobu potuloval po Hronově.  Jedná se o velmi klidného, čistotného a až nezvykle přítulného kocourka. Choltísek je zcela nekonfliktní a velmi dobře vychází s ostatními zvířaty.

Přijali jsme dva černé kocourky. Jejich původní majitel se rozvedl a musel se odstěhovat z domu do bytu, kam si kocourky vzít nemohl a nová majitelka kocoury nechtěla, proto moc prosil o jejich přijetí do naší péče.

Drontík

Drontík je roční černý kocourek , který se narodil poloplaché kočičce už v depozitu. Drontík je milý, hodný, mazlivý a čistotný. Velmi dobře snáší ostatni kočičky i pejsky.

Zuzanka

Zuzanka je asi pětiletá,kastrovaná kočička,která byla nechána  u rodinného domku,když se majitelé odstěhovali. Musela podstoupit poměrně zdlouhavou léčbu jater. ale nyni je již zcela zdravá. Zuzanka je klidná,přitulná,čistotná a vdečná za jakýkoliv lidský kontakt. Zuzanka je zcela nekonfliktní a velmi dobře vychází s ostatními zvířaty.

Líza

Líza je zhruba čtyřletá kastrovaná kočička, která žila u domova důchodců,tam nadále nemohla zůstat. proto byla přijata do depozita. Delší dobu trvalo než si zvykla na domací prostředí. Nyni je z ní přítulná, čistotná a mazlivá kočička, která hledá nový domov.

Myška

Do našeho depozita byla přijata asi 4.letá opuštěná želvovinová kočička Myška, kterou nechali napospas osudu její bývalí majitelé v obci Rohoznice. Kočička by strašně ráda získala nový domov, touží po něm a dává to neomylně najevo. Je přítulná , vděčná , milá, čistotná a naprosto nenáročná. Poté co podstoupí kastraci bychom jí rádi dopřáli trvalý domov ,kde bude moci chodit ti ven. Myška dostala jméno pro svoje lovecké dovednosti. K lidem,kteří ji budou mít rádi rychle přilne. Za každým chodí jako pejsek jakoby říkala Vem si mě.

Zachariáš

Zachariáš je milý, přítulný a čistotný zhruba dvouletý,kastrovaný kocourek, který hledá nový domov.

Čerťula

Čerťula je asi roční kastrovaná a očkovaná kočička, která je velmi milé ,klidné a vstřícné povahy. Čerťula by ovšem chtěla být jedináčkem, protože k ostatním kočkám nemá zrovna vřelý vztah, sice jim neubližuje , ale žárlí na ně a občas je profackuje.

Micinka

Do  depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata mourovatá kočička Micina, kterou vlastnil starší pán, jehož zdravotní stav je natolik vážný, že už se bohužel nebude moci o kočičku nadále starat. Micina je urostlá,  kastrovaná a očkovaná čtyřletá kočička,která prodělala karanténu a je nabízena k adopci. S ostatními kočkami nemá žádný problém, je čistotná ,  kontaktní a naprosto zdravá.. Ráda by asi chodila i na vycházky na zahrádku,přestože žila doposud jen v bytě.

 

Patricie

Kočička Patricie byla vrácena do depozita téměř po měsíci s tím, že začal a být nečistotná, také nemohla pochopit, že ptáčky pouštěné po místnosti nemá chytat..Patricie se po svém návratu rozstonala, zvracení a onemocnění horních cest dýchacích nám nadělalo mnoho starostí. Nyní je již mimo nebezpečí a dostává se do  původní kondice. O nečistotnosti nemáme ani potuchy.

Bobulka

Bobulka je roční, kastrovaná kočička,která byla přijata do depozita  jako malé kotě, narodila se poloplaché kočičce na statku.

Je milá, přítulná, čistotná.Hledame pro ni nový domov.

Beruška

Beruška je sestrou kocourka Broučka, který byl umístěn do rodiny kočkomilů k dalším dvěma tolerantním kočičkám. Také takový domov by si představovala i jeho sestra Beruška ,která se zpočátku na mazlení moc nepotrpěla, ale čas zhojil rány na její zrazené dušičce a společně s Paťulkou si rády přijdou i pro pomazlení. Beruška je asi 8. měsíční kastrovaná a očkovaná kočička,která touží po domově s bezpečným výběhem ven.

Aiwa

Kočička Aiwa je roční kastrovaná holčička ,která byla přivezena do depozita z nedalekého jzd,kde nemohla nadále zůstat z důvodu její bezpečnosti. Aiwa je velmi hodná,milá, přítulná a čistotná.

Ditoušek

Ditoušek je zhruba devítiměsíční, kastrovaný kocourek,který byl přivezen do Trutnovského depozita z nedalekého jzd jako kotě spolu se svými sourozenci. Kocourek je hodný, čistotný a mazlivý.

Amina a Bublina

Nádherné dlouhosrsté avšak ostražité kočičky,které zdědily svou povahu po polodivoké mámě žijí v našem depozitu již několik měsíců. Dostaly se k nám velmi nemocné, podvyživené a nedůvěřivé.Od té doby udělaly pokrok nejen v kontaktu s člověkem,ale hlavně vyrostly v krásné jako zázrakem zdravé kočičky,který je dnes a si 8 měsíců. Jsou obě kastrované i očkované a uvítali by domov s venkovním výběhem ven. Umístění pouze společně.

 

Betynka a Bobinka

Betynka je krásná zdravá kočička asi 8 měsíční, která byla dovezena společně se sestřičkou Bobinkou. Obě kočičky jsou kastrované i očkované a čekají na nový domov, kde by mohly žít nejlépe společně a mít umožněn výběh ven. Jsou k cizím lidem nedůvěřivé, ale při troše trpělivosti po čase nabydou jistoty . Na mazlení si moc nepotrpí, ale i přesto jsou dobrými nenáročnými společnicemi, pro člověka, který nevyžaduje mazlení a posedávání v lidském klíně.

Dorinka

Dorinak je nádherná kočička, terou zradila lidská bezcitnost. Poté, co se Dorinka v listopadu 2016 dožadovala pomoci od kolemjdoucích , nenapadlo naše méně přizpůsobivé spoluobčany nic jiného, než kočičce pomoci tím, že ji zkopou. Dorinka jen zázrakem neutrpěla žádné vážné zranění, ale nejvíce utrpěla na duši. Kočička milující člověka, najednou nevěděla komu věřit a před kým utéci. Zraněná na duši se ocitla v psím útulku v Trutnově, odkud byla převezena do Královedvorského depozita. Dorinka je mazlivá uvrněná kočička, která se však do té doby nerada nosí. Jinak je klidná, nenáročná a kontaktní. Tato asi 7. měsíční kočičky je kastrovaná a očkovaná.

Hilda

Hilda je asi 8. měsíční kastrovaná a očkovaná kočička, která je sestrou Vilíka , Filípka a Alfíka. Bráškové byli již dávno umístěni, ale Hilduška, která má k lidem trochu odstup stále neměla to štěstí, aby také ona našla konečně nový domov. Je čistotná, velmi dobře se snáší s ostatními kočkami, v jídle je nenáročná ,ale bohužel trochu plachá. Hledá nový domov u trpělivých lidí, kde by mohla dělat společnost jiné kontaktní kočičce. Po odchodu kocourka Vendelínka se jí stýská.

Afrodita

Kočička se narodila v poloplachém mistě. Byla odchycena a přijata do depozita i se svými sourozenci. Afroditce bylo poskytnuto veterinární ošetření odčervení, odblešení byla naočkována. Jinak nebylo zjišteno žadné vážnější onemocnění. Kočička je klidná, hravá a čistotná.

Noel

Kocourek byl vyhozen z auta, ze strachu z neznámého prostředí a obavy o svůj život vylezl na vysoký strom a bál se z něho slézt dolů. Naštěstí se nám ho podařilo bezpečně dostat zpátky na zem a převézt do našeho domácího depozita, kde podstoupil veterinární ošetření, karanténu a následně také kastraci.Noel je milý, přítulný a čistotný kocourek hledáme pro něho nový domov.

Halinka

Halinka je zhruba tříletá, kastrovaná kočička, která byla přijata do depozita z odchytu v Janských lázní. Kočička je milá přítulná,hravá a čistotná.Hledame pro ni nový domov.

Chelza

Chelza je asi 7. měsíční kočička,která čeká na svého pravého majitele v Králodvorském depozitu. Je to veselá, zvídavá, hravá, chytrá a dominantní kočičí slečna,kterou hned tak něco nezaskočí. S kočičí partou vychází úžasně, skoro se dá říci,že to tu všechno organizuje. Dokáže být velmi mazlivá, k lidem je kontaktní,ale pokud nemá náladu, je dobré to respektovat.Chelza je drobná kočička,která je naprosto čistotná.Ke štěstí jí už chybí jen milující člověk,který ocení její povahu a hlavně zahrada plná stromů, na kterých by se Chelza mohla vydovádět.Je kastrovaná i očkovaná.

TRAMÍNKA
Tramínka je asi 4letá kastrovaná kočička, která byla odchycena z poloplachého místa i se svými koťátky, kde nadále nemohli zůstat. Tramínka si brzy zvykla na domácí prostředí. Je klidná, přítulná, čistotná kočička. Vděčná za každé pohlazení. Dobře se snáší s ostatními kočičkami i pejsky. Moc by si přála domov plný lásky. 

Pepinka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L byla přijata  asi 8 měsíční (nar. cca 07/2015) kočička Pepinka.Kočička je čistotná,milá, zpočátku ostýchavá,ale se silnou vazbou na svého člověka,které bezmezně miluje.Je již kastrovaná a čeká na nový domov. Pepinka je  zatím  zvyklá žít pouze v bytě, společnost ostatních koček příliš nevyhledává,ale toleruje ji.

 

Terezka a Amálka

Terezka je tříbarevná kočičí holčička, která byla zachráněna společně se svýma dvěma sestřičkama z "jatek" nedaleko Hradce Králové.

Všechna koťátka byla ještě velmi malá a vzhledem k nedostatečné stravě a neustálé obavě o vlastní život, trpěla značnou nedůvěrou k lidem a samozřejmě hlavně podvýživou, dehydratací, silným zánětem střev, zánětem spojivek a v neposlední řadě také drobnými oděrkami a odřeninami.

Během prvních čtrnácti dnů v našem depotizu se nám podařilo zlepšit nejenom jejich zdravotní stav (samozřejmě, že pod dohledem naší veterinární lékařky), ale také jejich stravovací návyky, čímž se nám podařilo také vylepšit jejich pošramocenou důvěru v lidi.

V současné době jsou všechny holčičky po druhém očkování, mají více než odpovídající váhu jejich věku, všechny jsou velmi čistotné a neuvěřitelně hravé. Vzorně používají kočičí záchod a pomalu, ale jistě se z nich stávají neuvěřitelní mazlíčci, kteří si dokáží doslova vynutit svou dávku pohlazení. 

Terezka je velmi roztomilá a ze všech sourozenců asi nejpřítulnější. Velmi ráda si zaleze ke "svému" člověku do pelíšku a pokud možno, tak i pod peřinu. Z tohoto důvodu je pro nás naprosto nezbytné, aby Terezna našla nový domov v rodině, kde nebude o tyto své "požitky" ochuzena a kde se jí bude neustále někdo věnovat !!!!!!

 

Amálka

Amálka je bíločerná kočičí holčička. Je nejmladší a také nejmenší ze všech tří sester a tím pádem je také nejbojácnější, ale pokud cítí bezpečí lidské náruče, tak je velmi přítulná. Povaha Amálky by se dala vystihnout asi takto "zvědavá hygienička".  Amálka je neuvěřitelně zvědavá a přesto, že je to takový malinkatý "srabík", tak její zvědavost je vždy silnější než její strach, což může být trochu problematické a je třeba jí hlídat, aby nešla prozkoumat nějaká místa, odkud by se taky už nemusela dostat.  Hygieničkou je přezdívaná především pro její až úzkostlivou čistotnost, kdy chodí i po svých sestrách znovu zahrabávat jejich "výtvor" na záchodě.

Amálka by potřebovala rodinu, kde se jí bude někdo věnovat a bude si s ní hrát.