Kočky v léčení

Na této stránce jsou uvedeny kočičky (koťátka), která jsou momentálně v léčení a nemohou být prozatím umístěna do nových domovů.

Fenix

 

Rohlíček

V ordinaci Daktari ve Dvoře Králové n. L. byl Další šancí Dvůr Králové n. L. hospitalizován starý asi 12.letý kocourek Rohlíček, který bude po zaléčení pravděpodobně vypuštěn do své původní lokality, kde je zvyklý a je o něj co se týče stravy a zázemí postaráno( majitele nemá). Díky špatné kvalitě srsti a páchnoucí tlamičce jsme se obávali selhávání ledvin. Krevní testy to naštěstí nepotvrdily, kocourek má zvýšené pouze hodnoty vykazující zánět. Po zaléčení rýmy a zánětů dásní podstoupí ošetření zubů a následnou rekonvalescenci v depozitu. Také jemu dáme šanci na zotavení, protože stav jeho zubů je alarmující a po čase by přestal přijímat potravu a zahynul by díky  infekci a vyhladovění. 

Sneženka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata velmi stará kočička Sněženka, která byla jen díky osudu zachráněna před smrtí. Když v obci Lipnice projíždělo auto poblíž hostince, vlekla se tu zubožená Sněženka kočička sotva schopná pohybu. Byla ihned zavezena do veterinární ambulance, kde byla hospitalizována po dobu 10 dnů.V den přijetí vážila 1,30 kg. Kočičku stále provází chronická rýma, je slepá a v depozitu stráví zřejmě zbytek svého života.