Kočky v léčení

Na této stránce jsou uvedeny kočičky (koťátka), která jsou momentálně v léčení a nemohou být prozatím umístěna do nových domovů.

Karlík

Karlík je asi pětiletý kocourek ,který se našel ve velmi zanedbaném stavu u lidí, kteří ho sice krmili , ale nechat si ho nemohli. Požádali o pomoc útulek .Kocourek byl hospitalizován, ale bohužel se zjistilo, že sice nemá žádné klinické příznaky, ale i tak je pozitivní na přítomnost viru FIV. Proto nemůže být v kontaktu s ostatními kočkami. Je sám v odděleném prostoru a stýská se mu po kontaktu. Mohl by být umístěn pouze k lidem, kteří by k  tomuto již kastrované kocourkovi přistupovali s tím, že musí být neustále podporován jeho oslabený imunitní systém.  Moc by i tak domov potřeboval, sám se nudí a proto si krátí čas dobrým jídlem, kterého má velkou spotřebu.  Snad se i pro Karlíka časem najde domov u lidí, kteří mu dají péči a budou ho mít rádi.

V sobotu dne 30.4. byl na hřbitově ve Dvoře Králové nad Labem nalezen zraněný kastrovaný kocourek ,který dostal jméno Oskar. Kocourek je ve velmi zuboženém stavu, naprosto vyhublý a dehydratovaný. Nálezci zjistili, že se nemůže pohybovat a přivezli do po zavolání hlídky městské policie do ordinace Daktari, kde rentgenové snímky prokázaly dvojitou frakturu přední i zadní končetiny. Zadní nožku má téměř nefunkční, volně visící v nepřirozené poloze. Jeho zranění je zřejmě staršího data. Kocourek se snažil ze všech sil přežít. V současné době je hospitalizován ordinací Daktari ve Dvoře Králové n. L. Jeho výživový stav neumožňuje operaci v anestezii, kterou by zřejmě nepřežil. Držíme mu palečky, více se dozvíme z veterinární zprávy.

Rohlíček

V ordinaci Daktari ve Dvoře Králové n. L. byl Další šancí Dvůr Králové n. L. hospitalizován starý asi 12.letý kocourek Rohlíček, který bude po zaléčení pravděpodobně vypuštěn do své původní lokality, kde je zvyklý a je o něj co se týče stravy a zázemí postaráno( majitele nemá). Díky špatné kvalitě srsti a páchnoucí tlamičce jsme se obávali selhávání ledvin. Krevní testy to naštěstí nepotvrdily, kocourek má zvýšené pouze hodnoty vykazující zánět. Po zaléčení rýmy a zánětů dásní podstoupí ošetření zubů a následnou rekonvalescenci v depozitu. Také jemu dáme šanci na zotavení, protože stav jeho zubů je alarmující a po čase by přestal přijímat potravu a zahynul by díky  infekci a vyhladovění. 

Sneženka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata velmi stará kočička Sněženka, která byla jen díky osudu zachráněna před smrtí. Když v obci Lipnice projíždělo auto poblíž hostince, vlekla se tu zubožená Sněženka kočička sotva schopná pohybu. Byla ihned zavezena do veterinární ambulance, kde byla hospitalizována po dobu 10 dnů.V den přijetí vážila 1,30 kg. Kočičku stále provází chronická rýma, je slepá a v depozitu stráví zřejmě zbytek svého života.