Kočky v léčení

Na této stránce jsou uvedeny kočičky (koťátka), která jsou momentálně v léčení a nemohou být prozatím umístěna do nových domovů.

Sára

 

Již v srpnu byla do depozita přijata máma  tří koťat,která je porodila v ložnici lidí,kteří odjeli na dovolenou. Babička,která sem chodila větrat nepostřehla, že cizí kočka se zabydlela v domě Návrat z dovolené byl překvapivý, v bytě se zabydlela kočka, kterou majitelé domu vyhostili, ale to , že mají ještě tříčlennou nadílku v ložnici netušili. Sára pobíhala kolem domu, ale chytit se nedala. Podařilo se jí odchytit  až v noci do sklopce.Byla zavezena do depozita i se svými koťaty. Podle slov majitelů domu, někomu v okolí patří. Proto se plánovalo její vypuštění do původní lokality hned  po kastraci. Po měsíčním pobytu prodělala zánět močových cest, její zdravotní stav byl dobrý, ale po 14 dnech se pět dostavily komplikace. Byla provedena krevní vyšetření a testy s negativním výsledkem,ale Sára chátrala dál, přestávala jíst a odmítal i svá koťata. Poslední rozbor krve a utrazvuk zaznamenal zánět dělohy. Sára byla odoperována a je v léčení. Bohužel zanesla do depozita neklid, proto pro ni budeme akutně hledat nový domov nebo alespoň dočasnou péči. Je to milá společnice,  avšak ve vztahu k ostatním  kočkám je velmi dominantní jedinec, před kterým je  doposud v poklidu žijící společenství koček v neustálém pozoru. 

Minda

Minda byla odchycena za účelem kastrace,při které byl již evidentní zánět dělohy. Bohužel  se zřejmě rozšířil do pobřišnice a kočička se dostala do vážného zdravotního stavu. Kulhání na zadní nožku odhalilo bolesti v břiše, vyšetření krve to jen potvrdilo.Náplň zvěstovala vážnou komplikaci. Kočička ale bojovala za všech sil, 4 dny  po kastraci musela být reoperována a byl jí  zaveden dren. Minda vše trpělivě snášela a chovala se i na kapačkách naprosto vzorně. Dnes ¨je již mimo nebezpečí a  začíná jíst s chutí jí dříve vlastní.

Sheila

Přijata černobílá kočička Sheila, která utrpěla poměrně vážné zranění po střetu s automobilem. Veterinární vyšetření (včetně RTG) potvrdilo, že Sheila má poškozenou zadní nožičku a velké množství pohmožděnin. Nicméně pokud nenastanou nejaké nepředvídatelné komplikace, tak by se Sheila měla zcela zotavit.

Pussy

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata asi 3.5 měsíční kočička Pussy. Kočička se přitoulala k domku v Jičíně poté , co byla zřejmě vyhozena projíždějícím autem. Má zraněnou tlamičku, je vyhublá a zanedbaná, ale má se  čile k světu.

Zuzanka

Zuzanka je šeštiletá,kastrovaná,třibarevná,kočička,která zůstala opuštená u domku nedaleko Trutnova. Její majitelé se odstěhovali a kočičku tam nechali napospas osudu. Byla přijata do  našeho Trutnovského depozita.Veterinarní vyšetření bohužel ukázalo, že Zuzanka trpí onemocněním jater a silnou kočiči chřipkou. Zuzanka je momentálně v karanteně a bere léky. Dalši vyšetření teprve ukáže, zda se její stav zlepšuje či nikoliv.

Micina

Kočička Micina, která je v depozitu Další šance z.s. ve Dvoře Králové n. L. od loňského roku, se v sobotu ráno dne 19.1.2018 téměř nepostavila na nohy. Bylo vidět, že má obrovské bolesti. S kočičkou jsme okamžitě vyhledali veterinární pomoc. Vyšetření krve a všechny testy neprokázaly žádné vážné zdravotní komplice. První vyšetření spíše vykazovalo zablokování páteře , ale ani léky tlumící bolest a kortikoidy nijak její stav nezlepšily. Odpoledne již upadala do stavu vyčerpání, nejedla, zvracela a její rozšířené panenky vypadaly hrozivě. Ve večerních hodinách jsme urychleně navštívili ordinaci MVDr. Cholmatové v Nové Pace, která odhalila příčinu bolestivosti spočívající pravděpodobně v ruptuře achilovy šlachy. Nebylo jasné, jak mohla Micka v bezpečném prostředí přijít k tak vážnému úrazu. Po návštěvě veterinární kliniky HK vet pondělí 21.1. se zcela objasnila příčina spočívající v chronickém stavu ruptury této šlachy, kterou Micka utrpěla již dávno. Bohužel její tehdejší majitel stav zřejmě neřešil a zranění se zhojilo v prodloužení. Pak už stačilo jen nešikovné doskočení a staré zranění se projevilo úpornou bolestivostí. Nyní se její stav zlepšil, bolest tlumí sedativa, ale nikdo nedokáže odhadnout ,kdy se úporné bolesti opět dostaví v plné míře. Byla jí doporučena plastika šlachy v kombinaci s přechodnou artrodéziíí po dobu 4-6 týdnů v cenové kalkulaci 8-10 000 Kč. Rádi bychom Micinku ušetřili podobných záchvatů nesnesitelných bolestí a dali jí možnost žít dál plnohodnotný život, který by jinak mohl skončit i amputací zadní jinak zdravé končetiny. Pětiletá kočička Micina, která čeká na umístění již delší dobu, by se také ráda dočkala domova s výběhem ven, což by s jejím zraněním nepřicházelo do úvahy. Naše finanční zázemí stačí pouze na běžně veterinární úkony, ale úkony související se náročnými chirurgickými operacemi bychom sami uhradit nedokázali. K dnešnímu dni bylo na Micinku vybráno 7 700 Kč, doufáme, že finance postačí k pokrytí tohoto zákroku všem ještě jednou děkujeme. Dnes 13.2. se Micka podrobí zákroku ,který ji zbaví bolesti. Pak doufáme v jediné, že se zranění zhojí úplně a Micinka konečně najde vytoužený domov.

Kačenka

Na Štědrý den byla v pozdních odpoledních hodinách přijata do depozita ve Dvoře Králové n. L. malá asi 2.-3. měsíční kočička ,která dostala jméno Kačenka. Tu k nám dovezla hlídka městské policie, kterou přivolal pán,který projížděl frekventovanou ulicí, na které našel zubožené toulavé kotě. Kotě vypadalo zraněně, o očí mu tekla krev a velké bříško naznačovalo vnitřní krvácení, kočičce chyběla také část ocásku. Domnívali jsem se, že bylo sraženo autem,ale  po přivolání veterinární lékařky se naštěstí tato domněnka nepotvrdila. Kotě bylo zaléčeno a odčerveno, jeho bříško však nemizelo a jeho vyhublé jinak kostnaté tělíčko se jevilo dost podezřele . Ale ani mokrá forma FIP se nepotvrdila, kontrolní ultrazvuk 2x vyloučil možnosti tekutiny v dutině břišní. Kočička se má k světu, byla opakovaně odčervena, plyn v bříšku řešíme dietou, probiotiky a podpůrnými léky. Jediné, co je třeba nutně včas pořešit, jsou její zoubky. Kačenka má první spodní špičáky natolik pevně usazeny v dásni, že samy asi hned tak nevypadnou a za nimi je již dorůstají špičáky nové. To by jí v budoucnu mohlo způsobit nemalé problémy se špatným skusem a přijímáním potravy.

Mišulka

Přjali jsme černobílou kočičku,majitelka z finančních důvodů musela prodat dům a kočičku si sebou na ubytovnu vzít nemohla. Mišulka se uzdravuje po kastraci kdy jí byl nalezen nádor na děloze z důvodu dlouhodobého podávání antikoncepce.

Matyášek

Matyášek byl vyhozen i se svým braškou na opušteném statku ve Starém Rokytníku. Uslyšela ho nařikat paní, která má nedaleko chatu. Vzala ho k sobě, nakrmila ho a v rámci svých schopností i ošetřila. Matyáškův sourozenec bohužel takové štěstí neměl a v době jejich nalezení mu již nebylo pomoci. Matyášek je kupodivu relativně zdravý až na silné podchlazení a zcela nedostatečnou stravu a s tím spojené zdravotní problémy, který by však měl během karantény hravě zvládnout a jakmile bude zcela v pořádku, budeme pro něj hledat nový vhodný domov.

Kvido a Agátka

Po týdnu  strádání v lese se konečně dočkali potravy ,bezpečí a tepla kočička Agátka  a kocourek Kvido. Den 1. 10. byli přijati do depozita ve Dvoře Králové n.L. Koťata někdo vyhodil do lesa,kde pobývala o hladu celý týden.Ze zoufalství se přidávala k houbařům,ale nikoho "nenapadlo",že koťata nejsou lesní zvěř.Pomoci se nedočkala až do jedné z houbařek,která  dala výzvu na fb s mapou,kde se nacházejí. Jen díky velké náhodě se dohledala, pohybovala se v okruhu 2 km. První dva dny nevypadal jejich zdravotní stav vážně.I když byla koťata na dietní stravě, zaléčena a odčervena, dostavily se vážné problémy spojené se selháváním trávicího traktu . Od úterý 3.10. do pátku 6.10. se jejich zdravotní stav nelepšil a byla v ohrožení života. Infuze , zahájení antib. a probiotické léčby nastartovalo jejich organismus až v neděli. Ko´tata se zotavují  a vše zatím vypadá povzbudivě. Držíme jim palce,týden bez jídla a  tepla 4.měsíční mlá´data zvládnou jen velmi těžce.Kvido a Agátka jsou ale bojovníci.

Míňa a Níňa

V rámci depozita ve Dvoře Králové n. l. byla do dočasné péče v Náchodě přijata dvojice asi 1.měsíčních kočiček . Koťata byla jsou v zanedbaném stavu, nachlazená a podvyživená. Pomalu nabírají na síle  a zotavují se. Holčičky dostaly jména Míňa a Níňa.

Kája

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. přibyl další vážně nemocný kocourek, který dostal jméno Kája. Karlík byl  vyhozen na velmi frekventovaném místě poblíž Lidlu v Jaroměři. Nikdo si ho za celých 14 dní , co ležel hladový, zesláblý  a hlavně velmi nemocný- s těžkou kočičí chřipkou a náběhem na zápal plic, nevšiml. Zachránili  ho manželé,kteří tudy právě projížděli. Zuboženého kocourka nebylo možné si nevšimnout, ale oni byli první, komu nebyl lhostejný.Kocourka málem zabyla nejen lidská krutost , ale také lhostejnost dalších lidí.Byl sám a pomalu se zde loučil se životem. S ohlášením na městské polici nepochodili, tak pro něj rychle hledali útočiště v nějakém depozitu. Ve Dvoře Králové je už dlouho pozastaven příjem, pouze některé neodkladné případy zkoušíme různě pořešit. Káju pomohla dochytit jedna zkušená paní a my jsme ho nemohli nechat strádat na ulici. Jeho život bylo ohrožen, přesto kocourek bojoval s chřipkou velmi statečně. Na klinice MVDr.H. CHolmatové byl otestován a podrobně vyšetřen.Díky jeho zuboženému stavu jsem předpokládali nějaké vážné infekční možná i nevyléčitelné onemocnění, popř. chronické selhávání ledvin. Nic z toho se naštěstí nepotvrdilo.Kája se pomalu zotavuje v nehostinné chodbičce, protože nikde už není místečko. Po dobrání antibiotik a zvládnutí kočičí chřipky, mu bude odstraněno několik zubů, díky kterým nemůže jíst, jak by chtěl. Zároveň bude vykastrován, po rekonvalescenci také naočkován. PRO KÁJU  NUTNĚ HLEDÁME NĚJAKÝ DŮSTOJNÝ AZYL, ZŘEJMĚ NA DOBU ASI 1 MĚSÍCE, KDY BY  SE MOHL DOLÉČIT , NEBO JEŠTĚ LÉPE NOVÝ  DOMOV. DOUFÁME ,že  OSUD TOHOTO POSTARŠÍHO, ALE JINAK ZDRAVÉHO KOCOURKA NĚKOHO OSLOVÍ A UJME SE HO.KÁJA JE MILÝ A TRPĚLIVÝ KOCOUREK, VDĚČNÝ ZA KAŽDÉ POHLAZENÍ A POZORNOST,ALE V CHODBIČCE V JEDNOM NEOBYDLENÉM BYTĚ, KAM ZA NÍM DOCHÁZÍME ALESPOŇ 3X DENNĚ,  A KDE JE JINAK STÁLE SÁM, MU ASI MOC DOBŘE NENÍ. NAJDE KÁJA NĚKOHO, KDO SE NAD NÍM SLITUJE?  DOLÉČEN BUDE  NA NÁKLADY DEPOZITA,PROTO DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ JSOU OCHOTNI POMOCI FINANČNĚ I TOMUTO KOCOURKOVI K JEHO DOLÉČENÍ.

Maxíček

Tento naprosto zubožený kocourek byl nalezen ve Dvoře Králové n. L. vyčerpaný, vychrtlý a nemocný. Paní,která ho měla celé tři dny doma poté, co ho našla na zahradě u domu, ho donesla zcela zdecimovaného na služebnu městs. policie s odůvodněním, že jsou doma zřejmě alergičtí. To, že kocourek potřebuje nutně veterinární ošetření ji nenapadlo. Maxíček byl posedlý mouchami z pusinky mu vytékal hnis, byl podchlazený, podvyživený a apatický. Jeho stav byl tak vážný,že jsme opravdu zvažovali eutanázii. První dva dny kocourek vůbec neměl chu´t bojovat. nejedl, nepil, odmítal cokoliv. Infuzní léčba a antibiotika zabrala až třetí den a nastal prudký obrat k lepšímu, nyní je sice Maxíček stále v léčení, protože odčervení takového kocourka není jednoduché, na sobě měl snad všechny parazity, které kočky mohou mít.Dnes je kocourek již  na nejlepší cestě k uzdravení a čeká na své zájemce. Je velmi vděčný a, milý a kontaktní.

Mouris

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byl před několika dny přijat kocourek Mouris,kterého našli ležícího bezhybného v Heydukově ulici.Kocourka zde srazilo auto,krev mu vytékala u uší i z nosánku , byl bezvládný,ale žil. Rychlý zásah veterináře se tentokráte kocourkovi vyplatil. Po dvou dnech pobytu ve veterinární ordinaci se kocourkovi postupně začala vracet hybnost zadních končetin.Stále si sice není jistý při chůzi,ale žádné  neurologické změny nevykazuje. Prodělal otřes mozku, otok se podařilo zmírnit kortikoidy , byla mu nasazena anitiob. léčba a samozřejmě infuze. P rekonvalescenci bude ještě muset prodělat extrakci zubu, o který z poloviny přišel zřejmě při střetu s autem. Kocourek je vyděšený, ale není agresivní. Rádi bychom dohledali majitele,aby mohl být vrácen do své původní lokality.

Čtyři opuštěná koťátka

Do dočasné péče v rámci  depozita ve Dvoře Králové n.L. byla přijata 4 sotva měsíční koťata v tomto zuboženém stavu. Zatím jsou v domácí péči , byla podrobena veter. prohlídce a zotavující se . Po jejich doléčení budou nabízena do adopce. Koťata byla nalezena v křoví  a byla dovezena paní, která jim v současné době nabízí těmto třem kočičím holčičkám a jednomu klukovi domácí azyl.

Bína

Bína je už zřejmě velmi stařičká kočička, která byla přivezena z Trutnova ze sídliště, kde žila již delší dobu. Její zdravotní stav se díky nepřízni počasí a nemožnosti úkrytu začal zhoršovat. Kromě nachlazení se objevilo i postižení jater. Díky včasné léčbě byl její zdravotní stav podchycen včas a Bína si povalování na gauči a dobrého jídla užívá plnými doušky, její zdravotní stav se upravil a Bíně se domov teple s dostatkem jídla velmi líbí.

Olinek

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byl přijat bílý kocourek Olínek. Tento mírný kocourek žil přes rok na opuštěném místě poblíž Lanžova-Když jeho bílou mámu v loňském roce zastřelili myslivci, ujal se Olínek svých o půl roku mladších sourozenců ,ale sám neměl to štěstí, aby se někdo ujal také jeho. Malá koťata si po čase lidé rozebrali,ale Olínka , jeho mourovatého a černého brášku tady nechali. Celou zimu je chodila jedna místní paní krmit..Černý bráška se ukazuje jen občas a mourek se již někam přestěhoval. Olínek se stále držel domečku , u kterého vyrostl, jako kdyby doufal, že pro něho někdo vrátí. Na jaře ho sem chodili pronásledovat kocouři z okolí, dokonce i jeho mladší bílý bráška, o kterého se vloni staral jako náhradní máma. Olínek se tak bál, že byl někde neustále schovaný, nevylézal už ani na jídlo. V současné době je v depozitu,kde postoupil kastraci, zvyká si na dění v  domácnosti. K člověku se chová přátelsky,ale potřebuje dostatek klidu na navázání důvěrného vztahu.Doufáme, že se ho ujme někdo, kdo mu konečně poskytne pocit bezpečného domova,kde nebude muset bojovatt o místo a potravu a hlavně lásku člověka., kam se bude moci vracet z vycházek ven,které by mu určitě chyběly. 

Máša

V depozitu ve Dvoře Králové n. L. žije již třetím rokem kastrovaná kočička Máša, kterou v opuštění zanechala její majitelka poté, co se natrvalo odstěhovala z domku,ve kterém žilo ještě několik jejích koček. Máša je hodná, mírná a snášenlivá kočička, která si pohody, dobrého jídla a přístřeší nesmírně váží. Máša se lidí zpočátku velmi bála, protože jí kdekdo vyháněl ,když sháněla něco k snědku. Cizích lidí se bojí doposud, ale s námi se již kamarádí.

Máša je již starší kočička, která si prožila spoustu stresových situací a mnoho špatných zkušeností z lidskou bezohledností. V únoru 2016 prodělala akutní selhání ledvin. S nejistým výsledkem jsme se rozhodli pro léčbu. Po několikadenní infuzní léčbě se Máša zlepšila natolik, že se mohla vrátit zpět do depozita. Její stav se po dvou měsících opět zhoršil, odmítala jíst, změnila se jí kvalita srsti a bylo zřejmé, že se necítí dobře. Výsledky krevního rozboru však byly příznivé, na vině byl tentokráte zkažený chrup. Máša se podrobila extrakci několika zkažených zubů a od té doby se opět cítí dobře. Je však neustále na přísné renální dietě a pod dohledem veterináře.

Viktorka

Do Trutnovského depozita byla přijata čtyřleta bílá britská kočička ve vlice zanedbaném stavu, byla silně začervená, zablešená, se zánětem očí a se zlomeným ocáskem, při kastraci byly zjištěny srůsty na vaječníkách a děloze, nyní se Viktorka lečí a zotavuje ze špatného zacházení.

Růženka 

 

Růženka byla odchycena v Trutnově. Růženka má vážný úraz očička a ošklivě zlomenou pacičku. Jakmile bude Růženčin zdravotní stav stabilizovaný, tak hned podstoupí chirurgický zákrok na veterinární klinice, kde se bude, na základě aktuálních výsledků jejího zdravotního stavu, rozhodovat o dalším  postupu a způsobu léčby. Bohužel zatím nelze vyloučit možnost, že Růženka o nožičku může přijít. Přes veškeré její zdravotní komplikace je Růženka velmi komunikativní a přátelská alespoň vůči ostatním kočičkám, protože k lidem zatím důvěru nemá.

 

 

Rozárka

 je pravděpodobně mladá,asi dvouletá kočička,zatím nekastrovaná. Doposud se léčí z následků nemilosrdného lidského zacházení. Byla nalezena v listopadu ve velmi zuboženém stavu,vychrtlá na kost,promrzlá ,s dýchacími potížemi.Nebylo jasné,zda se uzdraví nebo podlehne.Ale její vůle k životu a nesmírná bojovnost ji postavila na nohy.Byla nalezena na schodech jednoho z domů v  hrozném stavu. Zkontaktovali nás lidé,kterým nebyl její osud lhostejný. Domníváme se ,že byla úmyslně vězněna v jednom ze sklepů,určená k odchytu myší.Její stav tomu rozhodně nasvědčoval. Rozárka dostala šanci a patřičně si jí váží. Je milá a čistotná,ale s veterinářem si moc nerozumí. Navštěvuje veterináře často a doposud jí k srdci nepřirostl.Po doléčení bude nabídnuta k adopci.

Šmudla

Tento asi 3.letý vychrtlý a zubožený kocourek přežíval poblíž domu, který jeho majitelka náhle opustila a zanechala ho zde s jeho dalšími 5 kočičími zoufalci. Hlad ho donutil jíst vše, co našel ,a tak není divu ,že se časem přiotrávil. Celý zdecimovaný byl umístěn do našeho depozita ve Dvoře Králové n. L., kde již půl roku léčí z následků otravy. Šmudla byl původně velmi plachý kocourek, který si cestu k lidem kupodivu našel velmi rychle.

Lisa

Kočička Lisa je asi 4 měsíční kotě odchycené společně se svými brášky v Hořičkách, kde jim hrozilo nebezpečí likvidace. Lisa byla sice od svého brášky úmyslně oddělena, aby si lépe vytvořila vazbu na člověka. Zvyká si však velmi obtížně, protože špatná zkušenost s lidmi ji neustále zůstává v paměti. Lisa je ale jinak velmi způsobná a čistotná kočička, proto doufáme ,že její nedůvěra časem pomine a Lise se bude lidská náruč nakonec líbit.

Elinka a Rostík

jsou narozeni začátkem června 2012. Jedná se o sourozence, které někdo, ještě jako velmi malá koťátka, vyhodil v papírové krabici na zahradu trvale neobydleného stavení nedaleko Hradce Králové. Obě koťátka měla obrovské štěstí, že majitel objektu byl zrovna přítomen a že se jich okamžitě ujal, protože obě koťátka byla  ve velmi špatném stavu a dalšího dne by se zcela jistě ani jedno z nich nedožilo. Po jejich převozu do královéhradeckého depozita musela obě koťátka okamžitě k naší veterinářce na prohlídku a byla jim nasazena velmi specifická a pro takto malinkatá koťátka i velmi nepříjemná léčba. Dlouho to vypadalo, že to takzvaně "nedají" a dokonce nás občas přepadla myšlenka, zda jim pouze neprodlužujeme jejich utrpení, ale po několika dalších dnech se situace začala pomalu zlepšovat a dnes jsou to relativně zdravá a neuvěřitelně hravá a mazlivá koťátka, až na přetrvávající průjem, ale i ten už se zlepšuje.

Rostík je takový malinký průzkumník. Je odvážnější a vůči Elince má ochranitelské pudy.  Elinka je bojácnější a potřebuje velmi trpělivý přístup. Téměř vždy následuje Rostíka a to kamkoliv.  Oba jsou velmi čistotní , hraví a naprosto dokonale zvládají používat kočičí záchůdky.

Vzhledem k tomu, co si obě koťátka prožila, jsou na sebe maximálně fixovaná. Pokud se jeden druhému někam schová, dostane ten druhý naprosto hysterický záchvat a jenom "řve" a hledá svého sourozence......

Navíc oba potřebují spoustu lásky a trpělivosti, protože tu pravou důvěru ke člověku teprve hledají a jakýkoliv prudší pohyb nebo zvýšení hlasu je pro ně signálem pro nebezpečí a okamžitě se snaží někam schovat.  Pokud jim jejich nová rodina poskytne klid, trpělivost, péči a lásky, pak jim obě koťátka doslova rozkvětou pod rukama a budou z nich ty největší mazlíčci jaké si můžete přát. Vzhledem k tomu, že je někdo odstavil od jejich kojící maminky moc brzo, tak jsou z nich takzvaní "sosači". 

Rostík je bohužel liž delší dobu tzv "v pátrání", jelikož se nevrátil ze své pravidelné obchůzky po sousedství našeho depozita. Přes veškerou naší snahu se dosud Rostíka nepodařilo nalézt což dle našeho očekávání značně poznamenalo jeho sestřičku Elišku, která se ho stále snaží hledat a její důvěra v člověka se čím dál tím více vytrácí a aby toho nebylo málo, tak se zhoršuje i její fyzický stav, což si již vyžádalo svou daň v podobě delší veterinární hospitalizace.

 

Obě koťátka jsou již naočkovaná,ale pro zdravotní komplikace jsou stále dlouhodobě v léčení.