Kočky v léčení

Na této stránce jsou uvedeny kočičky (koťátka), která jsou momentálně v léčení a nemohou být prozatím umístěna do nových domovů.

Aktualizace 1.5.2020: Přestože se Kryšpín díky vysokým teplotám nemohl podstoupit vyšetření na klinice HKvet, je jeho stav uspokojivý, teploty pominuly, dobírá antibiotika a zvyká si na pobyt v depozitu. Ustoupil také zhmožděný krvavý otok na bříšku a kocourek zažíná chodit.  Naštěstí nedošlo k poškození Achillovy šlachy ani neutrpěl žádné zlomeniny. Majitele nezajímá , jak se mu daří. Snaží se vzbudit dojem, že to není jejich kocourek, ten jejich-shodu náhod úplně stejný stále někde toulá. Zřejmě měl štěstí v neštěstí, kdovíjak by s ním naložili, kdyby se chuděra zvládl dobelhat domů.

V pondělí dne 27.4. měl být současně s Tobiáškem vyšetřen na klinice HKvet i sražený Kryšpín. Ten bohužel v neděli večer dostal teplotu, kterou viroza v důsledku oslabení. Nyní je už Kryšpín zase v pořádku , dobírá antibiotika a byl převezen z ordinace Daktarivet do karantény v depozitu.

Událost pro Tobiáška

Pamatujete se ještě na mě, když můj život visel  na vlásku. Ve čtvrtek 5.3. jsme se podruhé narodil a za tu pomoc děkuji nejen těm lidem, kteří se o mě starali, ale i těm, kteří mi pomohli finančně tak, abych mohl podstoupit nákladnou operaci. Tu druhou jsem zvládl včera. Byla mi amputována přední levá nožička a vyndána část těch nepříjemných drátků v mé tlamičce. Moc jsem se toho bál a moji dvojnožci také. Když mě večer přivezli, zjistil jsem, se mi ta nožička vlastně jen překážela a dnes jsem už dokonce s chutí jedl. Říkají tu  o mně , že jsem obdařen obrovskou vůlí k životu, že jsem statečný, i když jsem tak malý. Ta operace byla nejen nutná, ale také drahá, proto prosím ostatní kočky milující dvojnožce, zda těm mým, kteří mi dali šanci začít nový život, pomohou  s její úhradou. Děkuji všem za každičkou i malinkou pomoc, vždyť stále platí, že z kapiček se skládá moře a já jsem ten maličký  mořeplavec, který  se nedal a překonal  všechnu bolest a  strach, aby mohl žít.

Další šance z. s. prosí za Tobiáška o pomoc s úhradou  s jeho druhé operace  Děkujeme všem, kteří mu drží palečky a pomohli mu  k uzdravení. Lékařská  zpráva, faktura a foto přiloženy.

Přispět můžete na transparentní účet Další šance z.s, 2400810343/2010 do zprávy uveďte Tobiášek

Odkaz na facebookovou událost

Děkujeme

Eny

Kočička Eny je v současné době v dočasné péči našeho depozita, kde zřejmě také najde nový domov. Čekáme na další rentgenové snímky. Eny dochází na rentgeny každé 3 týdny , postižení plic je zatím ještě ve stavu, kdy nelze kočičku ani očkovat a ni kastrovat. Léčba se potrvá ještě delší dobu než jsme původně předpokládali.Každopádně se jí daří dobře, konečně si hraje a baští s velkou chutí
 

Mája

Kočičku Máju stále trápí problémy se záněty dásní,přestože absolvovala extrakci několika zkažených zubů. Po zaléčení je Mája v pohodě, jakmile však odezní účinek podávaných antibiotik, je kočička zase bez chuti k jídlu.