Virtuální adopce

 

Co je to virtuální adopce,proč je důležitá?

 
 
Virtuálně můžete velmi výrazně pomoci , více než si myslíte. Pokud nemůžete mít z různých důvodů svou vlastní kočku, můžete ji u nás virtuálně adopotovat-vybrat si z nabídky.Jedná se o kočičky,které u nás většinou stráví zbytek života. Jsou to kočky nesocializované natolik, že by změnu prostředí jen těžko zvládly, kočky nevyléčitelně nemocné nebo příliš staré. Těm vyhlídky na nový domovy vyhasly úplně, přesto je nutné jim poskytovat trvalý azyl v prostředí, na které jsou zvyklé. Mnohdy jsou  náklady na jejich léky a diety velmi nákladné. Každý příspěvek na krmivo, stelivo, popř. veterinu je pro nás velkou pomocí.Trvalým příkazem na uvedený transparentní účet ( jméno kočičky z virtuální adopce) nám pomůžete více, než tušíte. Takových kočiček bývá v depozitech více než 1/3., někdy až 1/2.Pokud  by se nám podařilo např.. virtuálně adoptovat 25 kočiček -200 Kč měsíčně, získal by depozit  5 000 Kč . V  současné době jsou výdaje za 60 koček  okolo 28 tisíc měsíčně bez veterinárních položek. Získat 5 000 navíc není tak málo, proto i tady platí, že  z kapiček se skládá moře, tak pokud tom přemýšlíte, nahlédněte do naší nabídky. O tom jak,se vaší kočičce daří Vás budeme pravidelně informovat, zasílat Vám fotky, můžete ji také navštěvovat.

Rezinka

V dočasné péči depozita je kočička Rezinka, která byla v únoru letošního roku vyhozena jako nemocné FeLV poz. kotě na odlehlém místě společně se svým bráškou, který bohužel krátce poté této nemoci podlehl. Rezince se daří velmi dobře , je spokojená a její umístění přichází do úvahy pouze jako samostatně adoptované  kočičce nebo k jiné FeLV pozitivní číče. Rezinka u nás  zřejmě stráví zbytek života.

Stefanie, Sisinka a Alf

Kočička Stefanie byla odchycena na velmi odlehlém místě poblíž hájenky u Miletína na konci roku 2019. Sem ji březí zřejmě někdo nemilosrdně vyhodil. Byla nucena se lovem postarat o své 4 potomky, které porodila pod rybářskou boudou. Kocourek Abbé nedávno zemřel na nádor jater, poslední bílé kotě, které jediné se podařil ochočit bylo umístěno do Žacléře. Kočička je stále bojácná a s jejími potomky je to velmi podobné. Všichni jsou umístěni do virtuální adopce.

Fíla

Kočička Fíla byla přijata jako odrostlé kotě z obce Svatoňovice. Díky své plachosti byla umístěna do dočasné péče. Její ostražitost jí však zůstala, proto je umístěna do virtuální adopce.

 

Máša a Mačo

Tyto dvě kočičky jsou koťaty kočičky Deborky, která je porodila v Tescu mezi paletami. Tehdy byla odchycena jako velmi plachá odrostlá koťata naprosto nezvyklá na člověka. Jejich bráška Saša byl na tom s důvěrou k člověku o mnoho lépe a   dočkal se umístění v Třebihošti. Obě kočičky jsou zatím umístěny díky jejich plašší povaze do virtuální adopce.

Sára

Mája, Pája, Komtesa a Sára jsou kočičky ze statku, které k nám byly umístěny ze statku po zemřelém majiteli. Kočička Sára se lidí stále bojí, nenechá se pohladit. Není divu, kočičky zde jen rodily svá koťata a jinak se o ně nikdo nezajímal tzv. levné pastičky  na myši. Také Sára je zatím umístěna do virtuální adopce díky své plaché povaze.

Pralinka a Pižďulka

Tyto  plaché kočičky byly přijaty vloni 2020 na konci léta. Pobývaly v prostoru areálu Kary v Trutnově. Nikdo ani trutnovský útulek nechtěl kočičky přijmout. My jsme se domnívali , že se přece jen časem ochočí, ale bohužel tomu tak není. Kočičky tu krmila starší paní, která odešla do důchodu a oběma hrozilo, že zůstanou o hladu bez pomoci.. Kočičky jsou  pěkné a zdravé, ale stále velmi opatrné, proto jsou obě zařazeny do virtuální adopce.
Tyto  plaché kočičky byly přijaty vloni 2020 na konci léta. Pobývaly v prostoru areálu Kary v Trutnově. Nikdo ani trutnovský útulek nechtěl kočičky přijmout. My jsme se domnívali , že se přece jen časem ochočí, ale bohužel tomu tak není. Kočičky tu krmila starší paní, která odešla do důchodu a oběma hrozilo, že zůstanou o hladu bez pomoci.. Kočičky jsou  pěkné a zdravé, ale stále velmi opatrné, proto jsou obě zařazeny do virtuální adopce.
 

 

Molly

Molly je 3letá nádherná kastrovaná kočička, která je na rozdíl od své umístěné sestry Máji naprosto závislá na kočičím společenství. Ráda si hraje , ráda jí, je to kočička, o které ani nevíte. K lidem je naprosto nekontaktní, proto je zařazena do virtuální adopce.

 

Bohunka

Bohunka je dvouletá zdravá kočička, která byla přijata ze zahrádkářské kolonie v Hradci Králové společně se svou sestrou Bětuškou. Obě velmi hezké a urostlé kočičky jsou bohužel ve vztahu k lidem velmi opatrné, proto se jim novým domov zatím nepodařilo najít. Zatím jsou zařazeny do virtuální adopce z důvodu nedůvěry k lidem.

Bobina

Bobina je 5letá kastrovaná kočička svérázné povahy. Je velmi nedůtklivá při příchodu cizích koček do depozita, snáší velmi špatně jakékoliv změny, svůj vztah k člověku si doposud nenavázala, protože byl odchycena jako odrostlé kotě od plaché kočičí mámy. Příliš pozdě na to, aby se dokázala lépe socializovat. V depozitu tedy stráví zřejmě zbytek svého života.

Betynka

Tato 5letá kastrovaná očička je sestrou Bobiny. Na rozdíl od ní je ve vztahu ke známým lidem vstřícnější, na ostatní kočky je hodná, dokonce se o ně stará. Trpí ale občasnými potížemi spojenými s onemocněním dýchacích cest. Také Betynka u nás zřejmě zůstane po zbytek svého života.

Bublina

Bublina je nádherná dlouhosrstá 5letá kočičí krasavice. Byla se svou sestrou Aminou přivezena ve velmi zuboženém stavu jako naprosto divoké nesocializované kotě, které provázelo do 1. roku mnoho  zdravotních obtíží. Také Bublina je velmi plachá na to, aby mohla být umístěna, jedině k velmi trpělivým a zkušeným lidem, nejlépe se svou sestrou Aminou.

Amina

 

5letá kastrovaná Amina dělá ve svém vztahu k člověku pokroky, ale stále není připravena na to, aby odešla do nového domova. Při jakékoliv změně začne trpět trávicími problémy, které způsobuje stres.

Hilda

Také Hilduška je 5letá kastrovaná kočička, která si vztah k člověku nedokázala najít. Přijímá pouze kontakt s lidmi,kteří se o ni starají , k cizím je velmi nedůvěřivá. Byla přijata se svými třemi brášky, kteří byli více kontaktní  a domov našli už jako odrostlá koťata. Hidušce se to bohužel nepodařilo. Jinak je naprosto zdravá , čistotná a bezproblémová.

Lotka

Lotynka je sestrou Luisy. Obě kočičky jsou 3 roky staré, kastrované. Bohužel Lotynka je prozatím velmi plachá. Věříme, že se nám formou dočasné péče podaří kočičku zlomit a poté umístit. Lotynka je klidem ,které zná, důvěřivá, ale jinak je to tzv. neviditelná kočička, kterou takřka nemáte šanci zahlédnou. Z tohoto důvodu je v současné době nabízena pouze do virtuální adopce.

Dafne

Dafinka je 4letá kastrovaná kočička naprosto bezproblémová, ale na mazlení s člověkem si opravdu nepotrpí. Velkým problémem je ji odchytit a dát léky, je-li to zapotřebí. Hladit se nechá pouze u jídla. Je to skutečná krasavice, která by mohla být umístěna pouze s některým mazlivcem z našeho depozita, na kterého je zvyklá. Vyhledává společnost koček více než lidí, prozatím je tedy umístěna do virtuální adopce.

*Dočasný depozit Lipnice