Virtuální adopce

 

Co je to virtuální adopce,proč je důležitá?

 
 
Virtuálně můžete velmi výrazně pomoci , více než si myslíte. Pokud nemůžete mít z různých důvodů svou vlastní kočku, můžete ji u nás virtuálně adopotovat-vybrat si z nabídky.Jedná se o kočičky,které u nás většinou stráví zbytek života. Jsou to kočky nesocializované natolik, že by změnu prostředí jen těžko zvládly, kočky nevyléčitelně nemocné nebo příliš staré. Těm vyhlídky na nový domovy vyhasly úplně, přesto je nutné jim poskytovat trvalý azyl v prostředí, na které jsou zvyklé. Mnohdy jsou  náklady na jejich léky a diety velmi nákladné. Každý příspěvek na krmivo, stelivo, popř. veterinu je pro nás velkou pomocí.Trvalým příkazem na uvedený transparentní účet ( jméno kočičky z virtuální adopce) nám pomůžete více, než tušíte. Takových kočiček bývá v depozitech více než 1/3., někdy až 1/2.Pokud  by se nám podařilo např.. virtuálně adoptovat 25 kočiček -200 Kč měsíčně, získal by depozit  5 000 Kč . V  současné době jsou výdaje za 60 koček  okolo 28 tisíc měsíčně bez veterinárních položek. Získat 5 000 navíc není tak málo, proto i tady platí, že  z kapiček se skládá moře, tak pokud tom přemýšlíte, nahlédněte do naší nabídky. O tom jak,se vaší kočičce daří Vás budeme pravidelně informovat, zasílat Vám fotky, můžete ji také navštěvovat.

Pepinka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata asi půlroční kočička Pepinka, která se neustále léčí z onemocnění dýchacích cest. Díky lidské bezcitnosti málem zemřela na obyčejné nachlazení.

Bohunka

Bohunka je dvouletá zdravá kočička, která byla přijata ze zahrádkářské kolonie v Hradci Králové společně se svou sestrou Bětuškou. Obě velmi hezké a urostlé kočičky jsou bohužel ve vztahu k lidem velmi opatrné, proto se jim novým domov zatím nepodařilo najít. Zatím jsou zařazeny do virtuální adopce z důvodu nedůvěry k lidem.

Lord

Kocourek Lord se k nám dostal na konci února,odchycen díky zranění, které mu zřejmě způsobilo jiné zvíře. Byl hospitalizován  a poté umístěn k nám. Lordíkovi chybí jedno oko a bohužel by díky tomu potřeboval podstoupit další operaci spojenou s vyjmutím a vyčištěním zbytku oka. Bohužel byla  u něho zjištěna  poz. na FeLV, další vyšetření krve toto buď potvrdí nebo vyvrátí. Zatím je Lordík sám v prostoru, kde se mu stýská a potřeboval by nutně dočasnou péči bez přítomnosti jiných koček.Je již kastrovaný, ztratil původní strach z lidí a čeká, jak se k němu osud zachová. 

Beky se k nám dostala jako opuštěné koťátko, které jeho kočičí máma přivedla na svět v opuštěné budově, která byla určena k demolici. Naštěstí byla Beky, její máma i její sourozenci nalezeni a přivezeni k nám dříve, než je za živa pohřbila rozpadající se budova. Vzhledem k tomu, že její maminka byla ve velmi špatném zdravotním stavu, nebyla schopná svým koťátkům poskytnout kvalitní stravu a dostatečnou péči, proto je naší prioritou Beky vynahradit veškerou péči, kterou jí její maminka nemohla dát. Beka je dosud velmi plachá a vůči lidem nedůvěřivá. Beky není v jídle moc vybíravá, ale poslední dobou má nejraději granule. Beky neumísťujeme právě z důvodu plachosti.

 

Adámek

Adámek je roční kocourek britského původu, kterému se v raném věku nedostalo lidské pozornosti .Byl tak trochu odchycen omylem místo své divoké mámy. Nedalo nám to kocourka vypustit na frekventované místo, kde by jistě zahynul. S nadějí jsme k němu zkoušeli najít cestu, ale kocourek se zatím velmi bojí. Snad se časem jeho strach z člověka zlomí a budeme moci tohoto krasavce přece jen nabídnout do adopce.

Matýsek

Matýsek je asi 6letý již kastrovaný kocourek, který byl přijat do našeho depozita na podzim poté ,co se ho vzdala jedna paní ,které Matýsek sice padl do oka, ale záhy se ukázalo, že péči o více kočiček nemůže zvládnout. Tak se odrostlé kotě, které se jako malé našlo v příkopě ocitlo v našem depozitu. Matýsek byl zprvu velmi vystrašený, několik dní vůbec nevylézal z úkrytu, ale později se začal osmělovat hlavně díky Bobešovi, se kterým tvořil nerozlučnou dvojici. Kocourek je velmi přítulný, čistotný a klidný, zpočátku nedůvěřivý. V poslední době u něj došlo ke ztrátě srsti hlavně ve hřbetních partiích, což má příčina v onemocnění štítné žlázy. Z tohoto důvodu zůstává také Matýsek u nás.

Ginger

Kočička Ginger je 9letá kastrovaná kočička,která byla odchycena jako malé poloplaché kotě na tenisových kurtech ve Dvoře Králové n. L. Tato kočička byla velmi dlouho nedůvěřivá,proto by si v novém domově zvykla jen velmi obtížně.K lidem,které důvěrně zná, je však milá a kontaktní.

Amálka

Amálka je bíločerná 2. letá kastrovaná kočička. Amálku neumísťujeme z důvodu hygienické asociace.

Terezka

Terezka je dvouletá kastrovaná trojbarevná kočičí dáma, která byla zachráněna společně se svýma dvěma sestřičkama z "jatek" nedaleko Hradce Králové.

Všechna koťátka byla ještě velmi malá a vzhledem k nedostatečné stravě a neustálé obavě o vlastní život, trpěla značnou nedůvěrou k lidem a samozřejmě hlavně podvýživou, dehydratací, silným zánětem střev, zánětem spojivek a v neposlední řadě také drobnými oděrkami a odřeninami.

Amálku neumísťujeme z důvodu hygienické asociace.

 

FIDO

Fidoušek je kastrovaný 5,5 roku starý kocourek, který snad nikdy nestonal. Je nejen zdravý ale také naprosto čistotný, Jedinou nevýhodou tohoto pěkného kocourka je jeho nedůvěra k lidem. Neškrábe, nezalézá, nebojí se návštěv, ale přítulný prostě není a asi nikdy nebude. Hodil by se však jako parťák pro nějakého kočičáka, který vyhledává kočičí společnost a hledá kamaráda. Byl odchycen skoro jako 4 měsíční kotě na sídlišti. Nikdo je nechtěl, občas ho někdo pohladil, občas do něj někdo kopl. Fido tedy neví, co může od lidí očekávat, a proto je stále obezřetný. Touží chodit ven, svět za okny ho hrozně láká .Při příchodu nového člena do naší smečky je Fido první, kdo se s ním kamarádí a zahání tak jeho smutek nebo chmury. S lidmi se kámoší výhradně, když se chystá něco k snědku. Díky tomu že už nikdy/díky svým velmi špatným zkušenostem s lidmi/ nenaváže plnohodnotný vztah s člověkem, ho nabízíme pouze do virtuální adopce.

SNĚHURKA

Sněhurka je bílomourovatá kočička, která pochází z komunity toulavých vesnických koček. Sněhurka i se svými sourozenci měla být odchycena a utracena, ale na poslední chvilku se nám je podařilo zachránit a převézt k nám do depozita. Sněhurka je trochu nedůvěřivější k lidem, ale dokáže být velmi vděčná a má doslova mateřský přístup k ostatním kočičkám. Bohužel,  byla již několikrát vrácena z nového domova zpět do našeho depozita a momentálně potřebuje čas, aby se vzpamatovala z toho, že se jí nová rodina vzdala. 

Vzhledem k tomu, že Sněhurka nepatří mezi takzvané  mazlivé "plyšáky" a navíc je velmi konzervativní ohledně teritoria a spolubydlících, tak je momentálně velmi obtížné pro ni najít odpovídající nový domov, kde by byla spokojená.

Z tohoto důvodu je momentálně Sněhurka zařazena pouze do virtuální adopce.

Baruška - je virtuálně adoptována Kateřinou Tomešovou

 

je mourovatá holčička, narozená cca 6/2011. Baruška je opuštěné koťátko, které bylo nalezeno v jedné menší obci u Hradce Králové. Baruška se několik dní potulovala po obci a velmi často přecházela přes celkem frekventovanou silnici, kde jí také zástupkyně Královéhradeckého depozita našla a po té, co zjistila, že nikomu v okolí nepatří, tak se jí ujala a odvezla jí k sobě do domácího depozita v HK, kde si Baruška prošla standartním přijímacím procesem včetně důkladné veterinární prohlídky. Baruška je velmi přítulné a hodně kontaktní koťátko, neustále vyhledává společnost člověka, je velmi čistotná a vzorně používá kočičí záchod.

Baruška musela být přeřazena z nabídky k adopci pouze do vitruální nabídky. Baruška poslední dobou trpěla opakovanými záchvaty a problémy s přijímáním potravy, proto musela projít sérií veterinárních vyšetření, na jejichž základě bylo zjištěno, že Baruška trpí poměrně vážným onemocněním slinivky. Jelikož její nedostatečná funkce slinivky vyžaduje speciální individuální přístup a značné časové i finanční nároky na její péči, byla Baruška přeřazena do virtuální nabídky.

Pokud by nám někdo chtěl s její péčí pomoci a virtuálně ji adoptovat, pak kontaktujte Královéhradecký depozit, kde o Barušku pečuje paní Beatriz.

MAJO

Majo byl jako čerstvě narozené koťátko nalezen, společně se svými dalšími sourozenci, v papírové krabici v popelnici. Majinek byl bohužel jediný, kdo ještě jevil známky života. Díky intenzívní péči se nám ho i přes vážné zdravotní komplikace podařilo  zachránit. Vzhledem k tomu, že byl „uměle“ odchovaný a jako velmi malé koťátko prodělal spoustu zdravotních komplikací, nemá  téměř žádný imunitní systém a tudíž musí trvale užívat léky a být pod neustálým dohledem. Majo v našem depozitu působí jako vychovatel a ochránce všech našich svěřenců.

 

Majo a jeho první krůčky............

....... a dnes

 

Samík

 

je 8letý kastrovaný koourek, který by umístění jistě brzy našel. Je to nádherný urostlý siamák, který je však občas nečistotný. Téměř dva roky mu trvalo než si našel cestu k lidem. Ale i dnes je zdženlivý, rozhodně nevyžaduje pohlazení, je spíše sám pro sebe. Byl odhycen jako asi 4měsíční prochladnlé nemocné kotě na tenisových kurtech ve Dvoře Králové n. L. Samíka občas trápí ucpaný slzní kanálek a hlavně trávicí problémy. Konzervy a kapsičky jí sice rád, ale hůře je tráví. Sam by strašně rád chodil ven, ale protože je jiný než ostatní, byl by trnem v oku sousedovi, který kočky doslova pronásleduje. 

Bobina

Bobina je 2.5 roku stará kastrovaná kočička svérázné povahy. Je velmi nedůtklivá při příchodu cizích koček do depozita, snáší velmi špatně jakékoliv změny, svůj vztah k člověku si doposud nenavázala, protože byl odchycena jako odrostlé kotě od plaché kočičí mámy. Příliš pozdě na to, aby se dokázala lépe socializovat. V depozitu tedy stráví zřejmě zbytek svého života.

Betynka

Tato 2.5 roku stará kastrovaná očička je sestrou Bobiny. Na rozdíl od ní je ve vztahu ke známým lidem vstřícnější, na ostatní kočky je hodná, dokonce se o ně stará. Trpí ale občasnými potížemi spojenými s onemocněním dýchacích cest. Také Betynka u nás zřejmě zůstane po zbytek svého života.

Bublina

Bublina je nádherná dlouhosrstá 2.5 roku stará kočičí krasavice. Byla se svou sestrou Aminou přivezena ve velmi zuboženém stavu jako naprosto divoké nesocializované kotě, které provázelo do 1. roku mnoho  zdravotních obtíží. Také Bublina je velmi plachá na to, aby mohla být umístěna, jedině k velmi trpělivým a zkušeným lidem, nejlépe se svou sestrou Aminou.

Amina

 

2.5 roku stará kastrovaná Amina dělá ve svém vztahu k člověku pokroky, ale stále není připravena na to, aby odešla do nového domova. Při jakékoliv změně začne trpět trávicími problémy, které způsobuje stres.

Hilda

Také Hilduška je 2.5 roku stará kastrovaná kočička, která si vztah k člověku nedokázala najít. Přijímá pouze kontakt s lidmi,kteří se o ni starají , k cizím je velmi nedůvěřivá. Byla přijata se svými třemi brášky, kteří byli více kontaktní  a domov našli už jako odrostlá koťata. Hidušce se to bohužel nepodařilo. Jinak je naprosto zdravá , čistotná a bezproblémová.

Lotka

Lotynka je sestrou Luisy. Obě kočičky jsou necelý rok staré, kastrované. Bohužel Lotynka je prozatím velmi plachá. Věříme, že se nám formou dočasné péče podaří kočičku zlomit a poté umístit. Lotynka je klidem ,které zná, důvěřivá, ale jinak je to tzv. neviditelná kočička, kterou takřka nemáte šanci zahlédnou. Z tohoto důvodu je v současné době nabízena pouze do virtuální adopce.

Dafne

Dafinka je dvouletá kastrovaná kočička naprosto bezproblémová, ale na mazlení s člověkem si opravdu nepotrpí. Velkým problémem je ji odchytit a dát léky, je-li to zapotřebí. Hladit se nechá pouze u jídla. Je to skutečná krasavice, která by mohla být umístěna pouze s některým mazlivcem z našeho depozita, na kterého je zvyklá. Vyhledává společnost koček více než lidí, prozatím je tedy umístěna do virtuální adopce.

Zrzunda

Zrzunda je asi 8.letý urostlý, mazlivý a dobrosrdečný kocourek, který se stal opuštěncem díky lidské hlouposti. Tak jak si lidé pořizují kočičky myšilovky na své zahrádky, pořídili si i Zrzundu. Na podzim odjeli a kocourek se o sebe měl postarat sám. Jak? To už mu neřekli. Naštěstí existují lidí, kterým jeho osud ležel na srdci a kocourka přivezli. Od té doby žije u nás. Trochu sice žárlí na své kočičí kolegy při mazlení, kterého se nemůže nabažit, ale jinak je bezproblémový. Jeho umístění do virtuální adopce je z důvodu onemocnění štítné žlázy. Zrzunda je odkázán na doživotní užívání léků stejně jako Matýsek.

Figaro

Tento asi 5.letý kastrovaný kocourek si cestu  k záchraně vydobyl sám tím, že se když mu nejhůře, odmítal hnout od  dveří jednoho z domů, kde naštěstí žili kočkomilové. Zda tam dorazil sám, nebo ho tam někdo úmyslně přivezl, se už nedozvíme. Kocourek zdárně zvládl onemocnění dýchacích cest, ale díky tomu, že venku živořil delší dobu a bojoval s nebezpečnou infekcí dýchacích cest, je jeho imunitní systém narušen a problémy se mu vrací. Z tohoto důvodu je zařazen do virtuální adopce.

Šmudla

Šmudlík je asi 7.letý kastrovaný kocourek, lidský závislák. Je jeden z mála, který netouží po venkovních prostředí. Zřejmě si tam zažil více špatného než dobrého a váleníčko v teple se mu líbí. Šmudlík bojoval o život a svůj boj o život vyhrál. Je si toho patřičně vědom a  stará o to, aby si užíval pohodlí, dobrého jídla a bezpečí. Byl odchycen jako téměř plachý kocourek u domečku, ve kterém žila paní, která tu po své smrti zanechala 6 koček, mezi kterými byl i Šmudla. Kočičky byly zřejmě trnem v oku sousedům, a tak je otrávili. Šmudla zabojoval a stejně jako Máša ( nyní již v kočičím nebi-žila tu ještě 3 roky), se téměř uzdravil . Na rozdíl od Mášenky mu otrava nezasáhla ledviny, ale játra. Šmudlík byl žlutý jako citron, týden byl připojen na infuzích, a tehdy asi poznal, že nás lidi je dobré mít rád .Stal se z něho po uzdravení neskutečný mazel.  Z důvodu postižení jater je zařazen také on do virtuální adopce.

Viktorek

Viktorek je jeden u kocourků, který byl nechtěným pozůstatkem u areálu, který se stal později výletním střediskem. Protože tu nebyly kočičky hájeny , skončil by Viktorek po odchycení zřejmě někde v lese neznámo kde společně s Ellou. Všechny kočičky byly plaché, jediný Viktorek se trochu vymazlil. Neustále však vyžaduje vycházky ven, ty by uvítala také jeho máma Ella, ale kontakt s člověkem si nenavázala  natolik, aby bylo zajištěno, že se bude z procházek vracet zpět. Domníváme, že by Vikinka jeho umístění jinam mohlo psychicky poznamenat. Velmi dlouho si zvykal, že ho někdo přemístil z místa, které miloval a kde cítil dobře.

Ella

Ella je jednou z velmi plachých kočiček, přivezených společně z klidné lokality, kde byly kočičky šťastné a nezávislé, bohužel nechtěné. S jejich psychikou to udělalo své. Rády by chodily ven, jak byly zvyklé. Jediný, kdo se adaptoval natolik, že se ho nebojíme pouštět ven je Viktorek. Ella zůstává stále uvnitř, proto pro ni hledáme možnost pobytu u trpělivých lidí vlastnících např. domeček s bezpečným výběhem, kde by se kočička zase cítila dobře. Je to krásná zdravá mourinka, nenáročná , neagresivní, ale odtažitá. Proto je dočasně ve virtuální adopci.

Kája

Kája je velmi starý kocourek, trpící chronickou rýmou. Kocourka našli téměř před dvěma roky v Jaroměři ,kde se dlouhodobě potulovat, žebral o vodu natož o jídlo. Mnozí ho překročili, nebo ho doháněli, téměř nikoho nenapadlo, že tenhle kocourek by možná už raději nežil. V parných letních dnech byl dehydratovaný a vyzáblý natolik, že málem nepřežil. Podstoupil spoustu vyšetření, díky kterým se ukázalo, že stojí za to o jeho život bojovat. Kája se nakonec sice uzdravil, ale živoření se i tak podepsalo na jeho zdraví. Kocourek ponejvíce spí a těší se z dobrého jídla. Bude v našem depozitu již do konce života.