Virtuální adopce

 

Adámek

Adámek je roční kocourek britského původu, kterému se v raném věku nedostalo lidské pozornosti .Byl tak trochu odchycen omylem místo své divoké mámy. Nedalo nám to kocourka vypustit na frekventované místo, kde by jistě zahynul. S nadějí jsme k němu zkoušeli najít cestu, ale kocourek se zatím velmi bojí. Snad se časem jeho strach z člověka zlomí a budeme moci tohoto krasavce přece jen nabídnout do adopce.

ARTUR

Artur je kocourek nejbojácnější ze všech .Byl přivezen v odchytové kleci na podzim roku 2015. Přes veškeré vymazlovací techniky se Artur neskutečně bojí, v podstatě nemá nikdo cizí ani šanci ho zahlédnout. Problémem je také návštěva veterináře.Artur díky své nepřizpůsobivosti zřejmě zůstane v depozitu navždy.

WALDÍK
Waldík je asi 4letý kastrovaný kocourek, který se potuloval na sídlišti u kontejneru, hodní lidé ho tam krmili, jiným překážel, proto byl přijat do depozita. Waldík je samostatný, čistotný kocourek, který bohužel dosud nedokáže akceptovat přítomnost člověka ve své blízkosti.
 
Waldík zatím nemůže hledat nový domov, protože potřebuje čas na to, aby si uvědomil, že ne každý člověk mu chce ublížit.

Jolanka

Jolanka je dvouletá kastrovaná kočička,která přišla do depozita jako 14denní koťátko,které bylo nalezeno se sourozencema na staveništi. Jelikož se k nim jejich kočičí maminka již nevrátila byly koťátka přivezena do našeho depozita. Sourozenci už nový domov mají,ale Jolanka zůstava v depozitu ,protože trpí velmi silnými asmatickými záchvaty a proto zatím nemůže hledat nový domov.

Venouš

Venouš zůstal v bytě po zemřelé majitelce jako nechtěné dědictví. Kocourek je kastrovaný, zhruba tříletý. Vzhledem k událostem je velmi bojácný a nedůvěřivý. Evidentně bude potřebovat čas, aby se naučil znovu věřit lidem. Z tohoto důvodu pro Venouška zatím nemůžeme hledat nový domov.

Bambulka

Bambulka je tříletá kastrovaná kočička,která byla odchycená v lokalitě plachých koček. Kočička je velmi plachá, bojácná a nedůvěřivá k lidem,proto zatím nemůže hledat nový domov.

Filípek

Filípek je zhruba roční, kastrovaný kocourek, který byl odchycen společně se svými kočičími kamarády nedaleko Trutnova. V současné době je Filípek tzv. neumístitelný z důvodu jeho naprosté plachosti a nedůvěřivosti.

Matýsek

Matýsek je asi 2.5 letý již kastrovaný kocourek, který byl přijat do našeho depozita na podzim poté ,co se ho vzdala jedna paní ,které Matýsek sice padl do oka, ale záhy se ukázalo, že péči o více kočiček nemůže zvládnout. Tak se odrostlé kotě, které se jako malé našlo v příkopě ocitlo v našem depozitu. Matýsek byl zprvu velmi vystrašený, několik dní vůbec nevylézal z úkrytu, ale později se začal osmělovat hlavně díky Bobešovi, se kterým tvořil nerozlučnou dvojici. Kocourek je velmi přítulný, čistotný a klidný, zpočátku nedůvěřivý. V poslední době u něj došlo ke ztrátě srsti hlavně ve hřbetních partiích, což má příčina v onemocnění štítné žlázy. Z tohoto důvodu zůstává také Matýsek u nás.

Kopretinka

Přijali jsme zhruba desetiměsíční, tříbarevnou kočičku Kopretinku, která se potulovala dlouhou dobu po Trutnově. Kočička po prodělané karanténě a léčbě akutních zdravotních problémů nakonec mohla podstoupit i kastraci, bohužel naprosto odmítá přijmout člověka jako přítele a převládají u ní pudy a instinkty plaché kočky, proto momentálně není možné pro ni hledat nový domov.

 

Bigisek

Bigisek je starší kocourek, který zůstal jako nechtěně dědictví po zemřelé paní.  Kocourek je nevrlý a neklidný, trvalo delší dobu než si v depozitu zvykl. Vzhledem k tomu by momentálně špatně snášel umístění do nového domova.

 

Samík

 je tříletý kastrovaný kocourek,který by umístění jistě brzy našel.Je to nádherný urostlý siamák,který je však občas nečistotný. Téměř dva roky mu trvalo než si našel cestu k lidem.Ale i dnes je zdrženlivý, rozhodně nevyžaduje pohlazení, je spíše sám pro sebe. Byl odchycen jako asi 4 měsíční prochladlé nemocné kotě na tenisových kurtech ve Dvoře Králové n. L. Samíka občas trápí ucpaný slzný kanálek a hlavně trávicí problémy. Konzervy a kapsičky jí sice rád,ale hůře je tráví.Sam by strašně rád chodil ven,ale protože je jiný než ostatní,byl by trnem v oku sousedovi,který kočky doslova pronásleduje.

Eros

Eros je zhruba desetiletý, kastovaný kocourek, jehož majitelka se bohužel dostala do svízelné situace a musela se kocourka vzdát , proto byl Erosek přijat do depozita.Je velký mohutný a čistotný. Na levém oku má zákal a je na to očičko téměř slepý.  Je zcela nekonfliktní a s ostatními domácími mazlíčky se snáší velmi dobře.

Bohužel nedávné zhoršení jeho zdravotního stavu si vyžádalo podrobné veterinární vyšetření, které ukázalo, že Erosek má na stěně žaludku útvar, který bude třeba řešit chirurgicky.

Štístko

Štístko je asi tříletý kastrovaný kocourek,který se schovával v jedné novostavbě. Majitelé ho neustále vyháněli ven z půdy, ale kocourek se tam nestále vracel.  Vzhledem k jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu byl odchycen a převezen do depozita. Dlouhou dobu se léčil s kašlem kočičí chřipkou, poměrně dlouho vypadal jeho stav velmi vážně, ale měl štěstí a po čase se začal uzdravovat. Nyni je relativně zdravý,ale přetrvává u něj bojácnost a strach z lidi, proto zatím nemůže hledat nový domov.

Mour

Tento mourovatý kocourek se k nám dostal z plaché kočičí komunity v Hájemství. Na Mourovi je znát, že by moc rád důvěřoval lidem, ale zatím mu to moc nejde, jeho vrozený pud a výchova plaché kočičí komunity u něho stále převládají. Vzhledem k jeho extrémní plachosti je zatím nemožné pro něho hledat nový domov.

Ferda

Ferda je zhruba tříletý, kastrovaný kocourek,který byl přijat do depozita od starší paní která se ze zdravotních důvodu nemohla nadále o kocourka starat. Během karantény bylo zjištěno, že Ferda trpí občasnými epileptickými záchvaty, což bylo potvrzeno i následnými veterinárními vyšetřeními. Vzhledem k tomu, nemůžeme pro kocourka hledat nový domov, alespoň do té doby, než se nám podaří jeho stav stabilizovat.

Hopinka a Vlnka

 

Hopinka a Vlnka jsou zhruba roční,kočičky z opuštěné staré stodoly na Trutnovsku. Vzhledem k nebezpečným a zcela nevyhovujícím podmínkám jsme obě holčičky převezli do našeho depozita.Po zaléčení a kastraci stále zůstávají velmi plaché a bojácné, navíc jsou na sobě závislé a neustále jsou spolu. Zatim nemohou hledat nový společný domov.

MONTY  je virtuálně adoptován Martou Brabcovou a Petrem Zezulou

 

Je mourovatý kocourek, narozený cca 06/2014, který se k nám dostal po té, co byl vyhozen z auta nedaleko našeho domácího depozita. Několik dní se potuloval po okolí, chodil doslova od domu k domu a snažil se najít pomoc, nebo alespoň něco malého k jídlu. Je smutné, že trvalo více jak týden, než narazil na člověka, který mu pomohl, poskytl mu jídlo a přinesl ho k nám do depozita. Monty byl na první pohled velmi zanedbaný a zablešený, ale při veterinární prohlídce naštěstí nebylo zjištěno žádné vážnější poranění ani onemocnění.

Monty je velmi vděčný kocourek, který si dokáže vážit dobrého zacházení a péče a i přesto, že  v něm občas převládne vrozený instinkt „divoké kočky“, tak se moc rád mazlí. Rád bývá středem pozornosti a nemá rád pokud je omezován ve volnosti pohybu (v takovém případě se velmi intenzívně pokouší otvírat dveře). 

 

Bohužel nedávné veterinární vyšetření u kardiologa potvrdilo naše podezření, že Monty má potíže se svým srdíčkem. Konkrétně se jedná o nedomykavost chlopně a šelest na srdci, což vyžaduje specifickou péči, zahrnující pravidelné podávání léků a pravidelné veterinární prohlídky u kardiologa.

Vzhledem k jeho zdravotním potížím, které kladou značně vysoké nároky na případného nového majitele, bylo z naší strany rozhodnuto o přeřazení Montyho do virtuální adopce.

Ginger

Kočička Ginger je 5.letá kastrovaná kočička,která byla odchycena jako malé poloplaché kotě na tenisových kurtech ve Dvoře Králové n. L. Tato kočička byla velmi dlouho nedůvěřivá,proto by si v novém domově zvykla jen velmi obtížně.K lidem,které důvěrně zná, je však milá a kontaktní.

BERT

Bertík je nesmírně chytrý černý kocourek-rošťák, jehož největší zábavou je probíhání mezi dveřmi. Bertíček byl před 4.lety přinesen společně s dalšími dvěma kocourky od zálabské zdi ve Dvoře Králové n. L. Tento asi 4. měsíční kocourek byl nejvíce ze všech nedůvěřivý a nejvíce nastydlý. To ho bohužel poznamenalo navždy. Občas trpí problémy močových cest. Oba další kocourci odcestovali do nových domovů,ale Bertíček zde díky svým zdravotním komplikacím zůstal .Je z něj jeden z nejmilejších a nejmazlilvějších kocourků v depozitu . Má rád dovádění a hlavně hry s člověkem.

FIDO

Fidoušek je kastrovaný 3.5 roku starý kocourek, který snad nikdy nestonal. Je nejen zdravý ale také naprosto čistotný, Jedinou nevýhodou tohoto pěkného kocourka je jeho nedůvěra k lidem. Neškrábe, nezalézá, nebojí se návštěv, ale přítulný prostě není a asi nikdy nebude. Hodil by se však jako parťák pro nějakého kočičáka, který vyhledává kočičí společnost a hledá kamaráda. Byl odchycen skoro jako 4 měsíční kotě na sídlišti. Nikdo je nechtěl, občas ho někdo pohladil, občas do něj někdo kopl. Fido tedy neví, co může od lidí očekávat, a proto je stále obezřetný. Touží chodit ven, svět za okny ho hrozně láká .Při příchodu nového člena do naší smečky je Fido první, kdo se s ním kamarádí a zahání tak jeho smutek nebo chmury. S lidmi se kámoší výhradně, když se chystá něco k snědku. Díky tomu že už nikdy/díky svým velmi špatným zkušenostem s lidmi/ nenaváže plnohodnotný vztah s člověkem, ho nabízíme pouze do virtuální adopce.

KRYŠPÍN

Kryšpín je asi 10.letý kocourek, jeden z nejstarších, který už trpí svými neduhy. Protože zde byl jako jeden z prvních, kočičí partu příliš nevyhledává. Kryšpín se vlastně našel sám. Během odchytu jednoho ztraceného kocourka , který utekl omylem z bytu, se tvářil jako ztracený a dožadoval se záchrany. Kryšpín se u nás usadil a je tu dodnes. Někdy bývá mrzutý , občas ho trápí zdravotní problémy, ale jinak je tu naprosto spokojený. Vzhledem k jeho pokročilému věku a velmi konzervativnímu přístupu k životu by bylo velmi obtížné adaptovat ho na nové prostředí.

Atík

nar. cca 03/2014, bíločerný, kastrovaný kocourek, který byl jako měsíční koťátko vyhozený u nemocnice, kde byl nalezen ve velmi špatném zdravotním stavu a převezen do našeho domácího depozita. Bohužel veterinárním vyšetřením se ukázalo, že Atík, díky nedostatečné stravě a špatnému zacházení v období jeho vývinu, nemá v podstatě žádný imunitní systém, což znamená, že jakékoliv běžné onemocnění může být pro Atíka velmi vážné následky. 

Díky náročné individuální péči naší pečovatelky, která ho neustále chrání před sebemenší možnou hrozbou jakéhokoliv onemocnění si Atík vůči ní vypěstoval doslova neuvěřitelnou závislost. Neustále se drží v její blízkosti a také je jediný člověk, kterého vpustí Atík do své blízkosti.

 

Vzhledem k jeho aktuálnímu stavu je Atík momentálně neumístitelný a je nabízen pouze pro virtuální adopci.

Čertička - virtuálně adoptovala Martina Pětioká

Čertička je zhruba dospělá, kastrovaná kočička, která se narodila v poloplaché kočičí komunitě. Byla odchycená jako malé kotě a převezena do depozita spolu se sourozenci. Vzhledem k tomu, že během svého pobytu v našem domácím depozitu vykazovala známky zlepšení (ohledně důvěry k lidem), tak jsme pro ní hledali nový vhodný domov. Bohužel se ukázalo, že Čertička ještě zdaleka není připravená na nové prostředí. 

SNĚHURKA

Sněhurka je bílomourovatá kočička, která pochází z komunity toulavých vesnických koček. Sněhurka i se svými sourozenci měla být odchycena a utracena, ale na poslední chvilku se nám je podařilo zachránit a převézt k nám do depozita. Sněhurka je trochu nedůvěřivější k lidem, ale dokáže být velmi vděčná a má doslova mateřský přístup k ostatním kočičkám. Bohužel,  byla již několikrát vrácena z nového domova zpět do našeho depozita a momentálně potřebuje čas, aby se vzpamatovala z toho, že se jí nová rodina vzdala. 

Vzhledem k tomu, že Sněhurka nepatří mezi takzvané  mazlivé "plyšáky" a navíc je velmi konzervativní ohledně teritoria a spolubydlících, tak je momentálně velmi obtížné pro ni najít odpovídající nový domov, kde by byla spokojená.

Z tohoto důvodu je momentálně Sněhurka zařazena pouze do virtuální adopce.

Baruška - je virtuálně adoptována Kateřinou Tomešovou

 

je mourovatá holčička, narozená cca 6/2011. Baruška je opuštěné koťátko, které bylo nalezeno v jedné menší obci u Hradce Králové. Baruška se několik dní potulovala po obci a velmi často přecházela přes celkem frekventovanou silnici, kde jí také zástupkyně Královéhradeckého depozita našla a po té, co zjistila, že nikomu v okolí nepatří, tak se jí ujala a odvezla jí k sobě do domácího depozita v HK, kde si Baruška prošla standartním přijímacím procesem včetně důkladné veterinární prohlídky. Baruška je velmi přítulné a hodně kontaktní koťátko, neustále vyhledává společnost člověka, je velmi čistotná a vzorně používá kočičí záchod.

Baruška musela být přeřazena z nabídky k adopci pouze do vitruální nabídky. Baruška poslední dobou trpěla opakovanými záchvaty a problémy s přijímáním potravy, proto musela projít sérií veterinárních vyšetření, na jejichž základě bylo zjištěno, že Baruška trpí poměrně vážným onemocněním slinivky. Jelikož její nedostatečná funkce slinivky vyžaduje speciální individuální přístup a značné časové i finanční nároky na její péči, byla Baruška přeřazena do virtuální nabídky.

Pokud by nám někdo chtěl s její péčí pomoci a virtuálně ji adoptovat, pak kontaktujte Královéhradecký depozit, kde o Barušku pečuje paní Beatriz.

 

Clouseau

 

.... je narozen zhruba 06/2010, rezavý, kastrovaný chlapeček, který se k nám dostal po té, co byl nalezen, jak se potuluje po frekventované silnici. Přes to, že byl několik dní odkázaný pouze sám na sebe, je velmi mazlivý a nejraději si hraje s ostatními koťaty. Proto byl , po nezbytné karanténě , umístěn do nabídky k adopci. Bohužel se stalo něco, co nikdo z nás neočekával. Doslova přes noc se z naprosto hyperaktivního koťátka stal úplný "ležák". Teprve až série důkladných veterinárních vyšetření odhalila příčinu. Jednalo se o Calicivirus. Vzhledem k tomu, že byl ještě velmi malý a neměl téměř žádný imunitní systém, tak se léčba neobešla bez komplikací, což zapříčinilo jeho dlouhodobou , časově i finančně náročnou léčbu. Až čas a další série vyšetření ukáže, zda to na něm nezanechá trvalé následky.

Bohužel sérií testů a odborných vyšetření bylo prokázáno, že Clouseauovo utrpení nezůstane bez následků. Po fyzické stránce je Clouseau celkem v pořádku, ale daleko hůře byla poznamenána jeho psychická stránka. Ukázalo se, že Clouseau se tzv."zafixoval" na své současné okolí a sebemenší změnu cítí jako vlastní ohrožení a v takovém případě se začne chovat agresivně jak vůči svému okolí, tak i vůči sobě což u něho vede dokonce k fyzickému sebepoškozování. 

 

Vzhledem k jeho stavu a diagnoze je Clouseau nabízen pouze ve virtuální adopci.

 

Více informací se dozvíte a případnou návštěvu si domluvíte na tel. 739477900 nebo e-mailu info@dalsisance.cz

 

 

 

 

 

MAJO

Majo byl jako čerstvě narozené koťátko nalezen, společně se svými dalšími sourozenci, v papírové krabici v popelnici. Majinek byl bohužel jediný, kdo ještě jevil známky života. Díky intenzívní péči se nám ho i přes vážné zdravotní komplikace podařilo  zachránit. Vzhledem k tomu, že byl „uměle“ odchovaný a jako velmi malé koťátko prodělal spoustu zdravotních komplikací, nemá  téměř žádný imunitní systém a tudíž musí trvale užívat léky a být pod neustálým dohledem. Majo v našem depozitu působí jako vychovatel a ochránce všech našich svěřenců.

 

Majo a jeho první krůčky............

....... a dnes