Molly

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla vrácena kočička Molly z důvodu alergie v rodině.

Tato úžasná mazlivá,klidná a bezproblémová kočička bude zase na nový domov čekat, stejně jako Valinka.Pokud tedy někdo sháníte mourovatou kočičí společnici s úžasným kočičím charakterem, čeká tu na  vás smutná Molly.Je to asi 4 měsíční kotě, čistotné, zdravé a přizpůsobivé. Na její umístění díky vrácení nám velmi záleží. 

Agnes

Agnes je asi roční kočička britského původu. Do depozita se dostala v pokročilém stadiu březosti poté ,co ji bezstarostní majitelé vyhodili po vystěhování z bytu.Agnes se o sebe venku nedokázala postarat, naštěstí narazila na rodinu, která ji nemínila nechat napospas osudu, a tak se ocitla u nás, kde porodila dvě krásná koťata. Agnes velmi brání své potomky a to natolik, že nemůže přijít do styku ani s ostatními koťaty natož s dospělými kočičkami .Nevíme tedy zatím, zda by v novém domově uvítala přítomnost jiné další kočky. Jinak je Agnes čistotná ,miloučká a k lidem velmi vstřícná kočička, která vám pozornost oplácí neustálým vrněním. Agnes je již vykastrována a může být umístěna do nového domova.

Žofinka

Žofinka je asi necelý rok stará kastrovaná želvovinová kočička,která se dlouhou sžívala s novým prostředím.Žila společně ve skupině koček ,které ji nepustily ani k jídlu. Byla dlouho smutná a odmítala se přátelit ,její žaludek nemohl díky podvýživě ani přijímat větší množství jídla. Nyní je tato drobná kočička již v dobré kondici a čeká na umístění nejlépe jako jedináček u hodných trpělivých lidí, kteří ocení její mírnou povahu. Žofinka čeká nejdéle ze všech ,tak doufáme ,že se konečně také ona dočká nového domova.

CARMEN

V depozitu ve Dvoře Králové n. L. byla na jaře 2016 přijata asi tří až pěti letá šedá kočička Carmen, která ze odchovala kočičku Ellis a Tadeáše. Původně měla být vypuštěna do původní lokality ,ale protože se jedná o velmi kontaktní a přizpůsobivou kočičku, hledáme také jí nový domov. Carmen je nenáročná a povahově klidná kočička ,které nevadí ani přítomnost ostatních koček. Ráda by chodila také ven, proto by uvítala nový domov v klidném a bezpečném prostředí s výběhem ven.

ČIKINA

Čikina je asi roční kočička ,která byla odebrána z otřesných podmínek ,kde žila téměř mezi samými výkaly ve skupině dalších 8. koček. Zprvu vypadala jako plachá, vyděšená kočička, která se však velmi brzy osmělila .Upozorňovala na sebe neustálým mňoukáním a ducáním. Později odezněly i tyto projevy chování a Čikina za zařadila do kolektivu. Patří k těm nejvíce mazlivým a spokojeným kočičkám v depozitu. Způsob života ve smečce, kde bylo důležité postavení ostatních průbojných koček, však zanechalo své stopy. Čikina chodí zásadně jíst, až když jsou všichni ostatní nasyceni .Pak teprve přijde její chvíle, do té doby způsobně vyčkává, přestože má samozřejmě svoji vlastní mističku. Je to čistotná kontaktní kočička, která by byla velmi ráda ve společnosti jiné hravé a společenské kočky.

Mína

Smutná Mína si ve svých pěti letech zažila své. Nejprve málem přišla o život poté , co porodila pod střechou jednoho domu svá koťata,která měla být zlikvidována. Jedno z koťat se tehdy nepodařilo zachránit. Vyděšená koťata se ocitla v jednom útulku společně s Mínou,která zde pobyt nesla velmi těžce. Odsud ji doslova zachránila její zemřelá majitelka,která z ní udělala šťastnou kočičku,která měla vše, na co si vzpomněla. Štěstí však trvalo jen tři roky. Míně její milovaná panička zemřela. Syn si podle její slov měl kočičku ponechat. Realita byla jiná. Mína skončila zavřená a opuštěná v jednom pokoji a troše toho nejhoršího krmiva celý měsíc. Jen náhoda nám pomohla se k Míně dopátrat. V současné domě je v dočasné péči, je však velmi smutná a zrazená. Hledáme nutně nový skvělý domov pro skvělou kočičí společnici Mínu,která za svůj pohnutý osud zaslouží nový domov co nejdříve.

Valinka

Valinka je kastrovaná 8. měsíční kočička,která se do našeho depozita před pár měsíci díky alergii,která se objevila u jednoho člena rodiny.Valinka je velmi milá a přizpůsobivá kočička, která nemá problém se sžít s novým prostředím ani s ostatními kočkami. Přestože k nám byla umístěna z rodinných důvodů, bývalí majitelé se na Valinku nikdy nezeptali ,smutné zjištění nejen pro ni,ale také pro nás. Valinku láká vůně čerstvého vzduchu a život za okny,proto pro ni hledáme umístění nejlépe u domku s bezpečným výběhem ven.

 

Chelza

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla v úterý 27.9. přijata nádherná trojbarevná kočička Chelza.  Kočičku sem umístila rodina ,která se jí snažila téměř 14 dní dohledat majitele. Chelza je asi 4. měsíční nádherná trojbarevná kočička,která svou povahou nezapře mýty o takto zbarvených kočičích krasavicích. Je mazlivá,ale když zrovna nemá náladu,tak to dokáže dát pěkně najevo. Má svoji hrdost,je dominantní,ale v kočičí partě trochu nesvá. Umístění bude vhodné spíše do rodiny,kde by mohla být rozmazlovaným jedináčkem.

TRAMÍNKA
Tramínka je asi 4letá kastrovaná kočička, která byla odchycena z poloplachého místa i se svými koťátky, kde nadále nemohli zůstat. Tramínka si brzy zvykla na domácí prostředí. Je klidná, přítulná, čistotná kočička. Vděčná za každé pohlazení. Dobře se snáší s ostatními kočičkami i pejsky. Moc by si přála domov plný lásky. 

BEAUTY

Beauty je asi 3letá, kastrovaná kočička, její majitelka byla vystěhována z bytu a kočička po ní zůstala v bytě opuštěná. Beauty je inteligentní, čistotná, kamarádská a mazlivá kočička. Hledáme pro ní milující domov.

Pepinka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L byla přijata  asi 8 měsíční (nar. cca 07/2015) kočička Pepinka.Kočička je čistotná,milá, zpočátku ostýchavá,ale se silnou vazbou na svého člověka,které bezmezně miluje.Je již kastrovaná a čeká na nový domov. Pepinka je  zatím  zvyklá žít pouze v bytě, společnost ostatních koček příliš nevyhledává,ale toleruje ji.

 

Terezka a Amálka

Terezka je tříbarevná kočičí holčička, která byla zachráněna společně se svýma dvěma sestřičkama z "jatek" nedaleko Hradce Králové.

Všechna koťátka byla ještě velmi malá a vzhledem k nedostatečné stravě a neustálé obavě o vlastní život, trpěla značnou nedůvěrou k lidem a samozřejmě hlavně podvýživou, dehydratací, silným zánětem střev, zánětem spojivek a v neposlední řadě také drobnými oděrkami a odřeninami.

Během prvních čtrnácti dnů v našem depotizu se nám podařilo zlepšit nejenom jejich zdravotní stav (samozřejmě, že pod dohledem naší veterinární lékařky), ale také jejich stravovací návyky, čímž se nám podařilo také vylepšit jejich pošramocenou důvěru v lidi.

V současné době jsou všechny holčičky po druhém očkování, mají více než odpovídající váhu jejich věku, všechny jsou velmi čistotné a neuvěřitelně hravé. Vzorně používají kočičí záchod a pomalu, ale jistě se z nich stávají neuvěřitelní mazlíčci, kteří si dokáží doslova vynutit svou dávku pohlazení. 

Terezka je velmi roztomilá a ze všech sourozenců asi nejpřítulnější. Velmi ráda si zaleze ke "svému" člověku do pelíšku a pokud možno, tak i pod peřinu. Z tohoto důvodu je pro nás naprosto nezbytné, aby Terezna našla nový domov v rodině, kde nebude o tyto své "požitky" ochuzena a kde se jí bude neustále někdo věnovat !!!!!!

 

Amálka

Amálka je bíločerná kočičí holčička. Je nejmladší a také nejmenší ze všech tří sester a tím pádem je také nejbojácnější, ale pokud cítí bezpečí lidské náruče, tak je velmi přítulná. Povaha Amálky by se dala vystihnout asi takto "zvědavá hygienička".  Amálka je neuvěřitelně zvědavá a přesto, že je to takový malinkatý "srabík", tak její zvědavost je vždy silnější než její strach, což může být trochu problematické a je třeba jí hlídat, aby nešla prozkoumat nějaká místa, odkud by se taky už nemusela dostat.  Hygieničkou je přezdívaná především pro její až úzkostlivou čistotnost, kdy chodí i po svých sestrách znovu zahrabávat jejich "výtvor" na záchodě.

Amálka by potřebovala rodinu, kde se jí bude někdo věnovat a bude si s ní hrát.