Mína

Smutná Mína si ve svých pěti letech zažila své. Nejprve málem přišla o život poté , co porodila pod střechou jednoho domu svá koťata,která měla být zlikvidována. Jedno z koťat se tehdy nepodařilo zachránit. Vyděšená koťata se ocitla v jednom útulku společně s Mínou,která zde pobyt nesla velmi těžce. Odsud ji doslova zachránila její zemřelá majitelka,která z ní udělala šťastnou kočičku,která měla vše, na co si vzpomněla. Štěstí však trvalo jen tři roky. Míně její milovaná panička zemřela. Syn si podle její slov měl kočičku ponechat. Realita byla jiná. Mína skončila zavřená a opuštěná v jednom pokoji a troše toho nejhoršího krmiva celý měsíc. Jen náhoda nám pomohla se k Míně dopátrat. V současné domě je v dočasné péči, je však velmi smutná a zrazená. Hledáme nutně nový skvělý domov pro skvělou kočičí společnici Mínu,která za svůj pohnutý osud zaslouží nový domov co nejdříve.

Valinka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. se vrátila kočička Valinka, které byla adopce přes naše sdružení zprostředkována. V rodině se objevila „alergie“, takže se kočička málem ocitla na statku.Valinka je asi 8. měsíční velmi milá a mazlivá kočička , která neví, proč se věci kolem ní dějí tak,jak si to nepředstavovala.Valinka bude po prodělání karantény vykastrována a nabídnuta k adopci. Nejvíce nás mtzí fakt,že rodian,která kočičku měla téměř půl roku , se vůbec nezajímá,jak se jí daří. Smutné zjištění nejen pro nás,ale také pro ni.

TRAMÍNKA
Tramínka je asi 4letá kastrovaná kočička, která byla odchycena z poloplachého místa i se svými koťátky, kde nadále nemohli zůstat. Tramínka si brzy zvykla na domácí prostředí. Je klidná, přítulná, čistotná kočička. Vděčná za každé pohlazení. Dobře se snáší s ostatními kočičkami i pejsky. Moc by si přála domov plný lásky. 

Margitka

 je 10 měsiční bilo-mourovata kočička,která byla týraná a později vyhozena v areálu nemocnice. Nyní je zcela v pořadku je  vykastrovaná, čistotná a mazlivá kočička. Velmi kontaktní k lidem. 

Hledáme pro ni domov, kde by mohla žit bez přitomnosti jiných koček,na které žarlí. Pejsek není překážkou. 

BEAUTY

Beauty je asi 3letá, kastrovaná kočička, její majitelka byla vystěhována z bytu a kočička po ní zůstala v bytě opuštěná. Beauty je inteligentní, čistotná, kamarádská a mazlivá kočička. Hledáme pro ní milující domov.

Pepinka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L byla přijata  asi 8 měsíční (nar. cca 07/2015) kočička Pepinka.Kočička je čistotná,milá, zpočátku ostýchavá,ale se silnou vazbou na svého člověka,které bezmezně miluje.Je již kastrovaná a čeká na nový domov. Pepinka je  zatím  zvyklá žít pouze v bytě, společnost ostatních koček příliš nevyhledává,ale toleruje ji.

 

Terezka a Amálka

Terezka je tříbarevná kočičí holčička, která byla zachráněna společně se svýma dvěma sestřičkama z "jatek" nedaleko Hradce Králové.

Všechna koťátka byla ještě velmi malá a vzhledem k nedostatečné stravě a neustálé obavě o vlastní život, trpěla značnou nedůvěrou k lidem a samozřejmě hlavně podvýživou, dehydratací, silným zánětem střev, zánětem spojivek a v neposlední řadě také drobnými oděrkami a odřeninami.

Během prvních čtrnácti dnů v našem depotizu se nám podařilo zlepšit nejenom jejich zdravotní stav (samozřejmě, že pod dohledem naší veterinární lékařky), ale také jejich stravovací návyky, čímž se nám podařilo také vylepšit jejich pošramocenou důvěru v lidi.

V současné době jsou všechny holčičky po druhém očkování, mají více než odpovídající váhu jejich věku, všechny jsou velmi čistotné a neuvěřitelně hravé. Vzorně používají kočičí záchod a pomalu, ale jistě se z nich stávají neuvěřitelní mazlíčci, kteří si dokáží doslova vynutit svou dávku pohlazení. 

Terezka je velmi roztomilá a ze všech sourozenců asi nejpřítulnější. Velmi ráda si zaleze ke "svému" člověku do pelíšku a pokud možno, tak i pod peřinu. Z tohoto důvodu je pro nás naprosto nezbytné, aby Terezna našla nový domov v rodině, kde nebude o tyto své "požitky" ochuzena a kde se jí bude neustále někdo věnovat !!!!!!

 

Amálka

Amálka je bíločerná kočičí holčička. Je nejmladší a také nejmenší ze všech tří sester a tím pádem je také nejbojácnější, ale pokud cítí bezpečí lidské náruče, tak je velmi přítulná. Povaha Amálky by se dala vystihnout asi takto "zvědavá hygienička".  Amálka je neuvěřitelně zvědavá a přesto, že je to takový malinkatý "srabík", tak její zvědavost je vždy silnější než její strach, což může být trochu problematické a je třeba jí hlídat, aby nešla prozkoumat nějaká místa, odkud by se taky už nemusela dostat.  Hygieničkou je přezdívaná především pro její až úzkostlivou čistotnost, kdy chodí i po svých sestrách znovu zahrabávat jejich "výtvor" na záchodě.

Amálka by potřebovala rodinu, kde se jí bude někdo věnovat a bude si s ní hrát.

 

Matýsek

 Matýsek je asi 7 (nar. cca 06/2014) měsíční již kastrovaný kocourek,který byl přijat do našeho depozita na podzim poté ,co se ho vzdala jedna paní ,které Matýsek sice padl do oka,ale záhy se ukázalo,že péči o více kočiček nemůže zvládnout.Tak se odrostlé kotě,které se jako malé našlo v příkopě ocitlo opět bez domova. Matýsek byl zprvu velmi vystrašený, několik dní vůbec nevylézal z úkrytu,ale později se začal osmělovat hlavně díky Bobešovi,se kterým tvoří nerozlučnou dvojici. Oba kocourci by byli sice nejraději spolu,ale pokud i Matýsek najde trpělivou rodinu, bude milým a přítulným společníkem. Kocourek je velmi přítulný, čistotný a klidný, zpočátku  nedůvěřivý. Nejvíce by se mu  líbilo umístění společně s Bobešem nebo k nějaké tolerantní mladé kočičce či kocourkovi,se kterým by si mohl  nejen hrát ,ale i lépe překonat počáteční ostych.Matýska najdete v depozitu ve Dvoře Králové n. L.

 

 FIDO

Fidoušek je kastrovaný 1.5 roku starý kocourek,který snad nikdy nestonal. Je nejen zdravý,ale také naprosto čistotný, Jedinou nevýhodou tohoto pěkného kocourka,je jeho nedůvěra k lidem. Neškrábe, nezalézá, nebojí se návštěv,ale přítulný prostě není a asi nikdy nebude. Hodil by se však jako parťák pro nějakého kočičáka,který vyhledává kočičí společnost a hledá kamaráda.Byl odchycen skoro jako 4 měsíční kotě na sídlišti. Nikdo je nechtěl, občas ho někdo pohladil,občas do něj někdo kopl. Fido tedy neví,co může od lidí očekávat, a proto je obezřetný. Touží chodit ven, svět za okny ho hrozně láká.Při příchodu nového člena do naší smečky je Fido první,kdo se kamarádí a zahání smutek a chmury. S lidmi se kámoší hlavně, když se chystá něco k snědku.