Nancy

Nancy je asi 8. měsíční kočička,kterou přivezli odchycenou z obce Vojice u Jičína. Její polodivoká máma Pirátka jí dala do vínku ostražitost,takže krásná Nancy je v kontaktu s cizím člověkem poněkud opatrná.Svým zjevem připomíná polobritskou kočičku.Tato trojbarevná krasavice by potřebovala zkušeného milovníka koček,který by jí poskytl dostatek času na adaptaci s novým prostředím. Zřejmě by byla spokojená v prostředí,kde by mohla chodit také ven. Je kastrovaná a očkovaná.

Beruška

Beruška je sestrou kocourka Broučka, který byl umístěn do rodiny kočkomilů k dalším dvěma tolerantním kočičkám. Také takový domov by si představovala i jeho sestra Beruška ,která se zpočátku na mazlení moc nepotrpěla, ale čas zhojil rány na její zrazené dušičce a společně s Paťulkou si rády přijdou i pro pomazlení. Beruška je asi 8. měsíční kastrovaná a očkovaná kočička,která touží po domově s bezpečným výběhem ven.

Eliášek

Eliášek je zhruba 10 měsíční, kastrovaný kocourek, který se narodil v komunitě toulavých koček. Stejně jako jeho sourozenci byl odchycen a přivezen do depozita.Jeho sourozenci už nový domov mají jen Eliášek stále čeká.

Je to hodný ,milý, poslušný a čistotný kocourek.Radi bychom mu našli nový domov plný lásky.

Matylda - Tylda

Tylda je nádherná trojbarevná kastrovaná, očkovaná asi 2.5 letá kočička Jejím největším přáním by byl nový láskyplný domov, kterého si zatím neužila. Jako malé roztomilé kotě si lidské přízně užila jen krátce. Poté, co jí někdo ublížil, přestala mít k lidem důvěru. Jediný kontakt s lidmi se točil kolem jídla. Týlinka si hned po týdnu pobytu v depozitu sama začala chodit pro pohlazení. Lidské náruče si prostě užívá plnými doušky. Ale možná ráda by chodila také na vycházky ven, což není v našich podmínkách možné. Proto bychom si pro ni nejvíce ze všeho přáli nový domov, v klidném prostředí, nejlépe u lidí, kteří bývají často doma s bezpečným výběhem ven.

Amina a Bublina

Nádherné dlouhosrsté avšak ostražité kočičky,které zdědily svou povahu po polodivoké mámě žijí v našem depozitu již několik měsíců. Dostaly se k nám velmi nemocné, podvyživené a nedůvěřivé.Od té doby udělaly pokrok nejen v kontaktu s člověkem,ale hlavně vyrostly v krásné jako zázrakem zdravé kočičky,který je dnes a si 8 měsíců. Jsou obě kastrované i očkované a uvítali by domov s venkovním výběhem ven. Umístění pouze společně.

 

Betynka a Bobinka

Betynka je krásná zdravá kočička asi 8 měsíční, která byla dovezena společně se sestřičkou Bobinkou. Obě kočičky jsou kastrované i očkované a čekají na nový domov, kde by mohly žít nejlépe společně a mít umožněn výběh ven. Jsou k cizím lidem nedůvěřivé, ale při troše trpělivosti po čase nabydou jistoty . Na mazlení si moc nepotrpí, ale i přesto jsou dobrými nenáročnými společnicemi, pro člověka, který nevyžaduje mazlení a posedávání v lidském klíně.

Dorinka

Dorinak je nádherná kočička, terou zradila lidská bezcitnost. Poté, co se Dorinka v listopadu 2016 dožadovala pomoci od kolemjdoucích , nenapadlo naše méně přizpůsobivé spoluobčany nic jiného, než kočičce pomoci tím, že ji zkopou. Dorinka jen zázrakem neutrpěla žádné vážné zranění, ale nejvíce utrpěla na duši. Kočička milující člověka, najednou nevěděla komu věřit a před kým utéci. Zraněná na duši se ocitla v psím útulku v Trutnově, odkud byla převezena do Královedvorského depozita. Dorinka je mazlivá uvrněná kočička, která se však do té doby nerada nosí. Jinak je klidná, nenáročná a kontaktní. Tato asi 7. měsíční kočičky je kastrovaná a očkovaná.

Juditka

Velmi krátce před koncem roku 2016, se k nám do Královéhradeckého domácího depozita dostala zhruba půlroční bílá kočičí slečna, která dostala jméno Juditka.  Kočička se k nám dostala za velmi smutných, ale bohužel dost často se opakujících, okolností, zkrátka byla vyhozena v okolí našeho depozita (v hrozném zdravotním i duševním stavu) a nechána na pospas osudu. Evidentně od narození žila pouze v bytě bez jakékoliv hrozby, protože nebyla ani schopná vyškrábat se na strom nebo na plot, aby se zachránila před přirozeným zvířecím nepřítelem. Naštěstí jsme jí nalezli dříve než mohla z blízka poznat veškerá nebezpečí, která ve městech na opuštěné kočičky bez domova, číhají. 

 

Juditka již úspěšně přetrpěla karanténu i druhé očkování a nyní je na nás, abychom ji našli ten nejvhodnější domov, kde nebude pouze jako "doplněk" k nábytku, ale kde bude opravdu šťastná.

Juditka je zvyklá spíše na byt, ale moc ráda pozoruje přes okno "cvrkot" venku. Doslova vyžaduje lidskou pozornost a o svůj příděl pohlazení si umí říci.  Vzhledem k její povaze by pro ní byl vhodný domov bez dalších domácích mazlíčků (Juditka se nerada dělí o svého člověka). 

Hilda

Hilda je asi 8. měsíční kastrovaná a očkovaná kočička, která je sestrou Vilíka , Filípka a Alfíka. Bráškové byli již dávno umístěni, ale Hilduška, která má k lidem trochu odstup stále neměla to štěstí, aby také ona našla konečně nový domov. Je čistotná, velmi dobře se snáší s ostatními kočkami, v jídle je nenáročná ,ale bohužel trochu plachá. Hledá nový domov u trpělivých lidí, kde by mohla dělat společnost jiné kontaktní kočičce. Po odchodu kocourka Vendelínka se jí stýská.

Máňa

Kočička se několik dní pohybovala kolem kolem panelového domu a nikdo se k ni nehlasil, proto byla přijata do depozita, kde byla vykastrovana a naočkovana. Jinak je kočička v pořadku a zdravá.Hledá novy domov kde by ji měli moc rádi. Je klidná,přítulná,čistotná.

Afrodita

Kočička se narodila v poloplachém mistě. Byla odchycena a přijata do depozita i se svými sourozenci. Afroditce bylo poskytnuto veterinární ošetření odčervení, odblešení byla naočkována. Jinak nebylo zjišteno žadné vážnější onemocnění. Kočička je klidná, hravá a čistotná.

Noel

Kocourek byl vyhozen z auta, ze strachu z neznámého prostředí a obavy o svůj život vylezl na vysoký strom a bál se z něho slézt dolů. Naštěstí se nám ho podařilo bezpečně dostat zpátky na zem a převézt do našeho domácího depozita, kde podstoupil veterinární ošetření, karanténu a následně také kastraci.Noel je milý, přítulný a čistotný kocourek hledáme pro něho nový domov.

Halinka

Halinka je zhruba tříletá, kastrovaná kočička, která byla přijata do depozita z odchytu v Janských lázní. Kočička je milá přítulná,hravá a čistotná.Hledame pro ni nový domov.

Žofinka

Žofinka je rok stará kastrovaná želvovinová kočička,která se dlouhou sžívala s novým prostředím.Žila společně ve skupině koček ,které ji nepustily ani k jídlu. Byla dlouho smutná a odmítala se přátelit ,její žaludek nemohl díky podvýživě ani přijímat větší množství jídla. Nyní je tato drobná kočička již v dobré kondici a čeká na umístění nejlépe jako jedináček u hodných trpělivých lidí, kteří ocení její mírnou povahu. Žofinka čeká nejdéle ze všech ,tak doufáme ,že se konečně také ona dočká nového domova.Protože je velmi čistotná, rádi bychom ji doáli kvalitní stelivo,kterého nikdy není dost.

Dino

Kocourek DINO byl odchycen u hotelu Krakonoš v Trutnově.  Je to černý asi pětiletý kocourek. který evidentně musel delší dobu snášet útrapy opuštěné, toulavé kočky.  Dino byl po přijetí do našeho domácího depozita podroben celkové veterinární prohlídce, která prokázala, že je v relativně dobré fyzické kondici, takže mohl okamžitě absolovat všechny přijímací procedury a následně i kastraci. Velmi brzy si zvykl na domácí prostředí.Je hodný milý a čistotný a pěkně upovídaný.Hledame pro něj nový domov.

   

Chelza

Chelza je asi 7. měsíční kočička,která čeká na svého pravého majitele v Králodvorském depozitu. Je to veselá, zvídavá, hravá, chytrá a dominantní kočičí slečna,kterou hned tak něco nezaskočí. S kočičí partou vychází úžasně, skoro se dá říci,že to tu všechno organizuje. Dokáže být velmi mazlivá, k lidem je kontaktní,ale pokud nemá náladu, je dobré to respektovat.Chelza je drobná kočička,která je naprosto čistotná.Ke štěstí jí už chybí jen milující člověk,který ocení její povahu a hlavně zahrada plná stromů, na kterých by se Chelza mohla vydovádět.Je kastrovaná i očkovaná.

TRAMÍNKA
Tramínka je asi 4letá kastrovaná kočička, která byla odchycena z poloplachého místa i se svými koťátky, kde nadále nemohli zůstat. Tramínka si brzy zvykla na domácí prostředí. Je klidná, přítulná, čistotná kočička. Vděčná za každé pohlazení. Dobře se snáší s ostatními kočičkami i pejsky. Moc by si přála domov plný lásky. 

BEAUTY

Beauty je asi 3letá, kastrovaná kočička, její majitelka byla vystěhována z bytu a kočička po ní zůstala v bytě opuštěná. Beauty je inteligentní, čistotná, kamarádská a mazlivá kočička. Hledáme pro ní milující domov.

Pepinka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L byla přijata  asi 8 měsíční (nar. cca 07/2015) kočička Pepinka.Kočička je čistotná,milá, zpočátku ostýchavá,ale se silnou vazbou na svého člověka,které bezmezně miluje.Je již kastrovaná a čeká na nový domov. Pepinka je  zatím  zvyklá žít pouze v bytě, společnost ostatních koček příliš nevyhledává,ale toleruje ji.

 

Terezka a Amálka

Terezka je tříbarevná kočičí holčička, která byla zachráněna společně se svýma dvěma sestřičkama z "jatek" nedaleko Hradce Králové.

Všechna koťátka byla ještě velmi malá a vzhledem k nedostatečné stravě a neustálé obavě o vlastní život, trpěla značnou nedůvěrou k lidem a samozřejmě hlavně podvýživou, dehydratací, silným zánětem střev, zánětem spojivek a v neposlední řadě také drobnými oděrkami a odřeninami.

Během prvních čtrnácti dnů v našem depotizu se nám podařilo zlepšit nejenom jejich zdravotní stav (samozřejmě, že pod dohledem naší veterinární lékařky), ale také jejich stravovací návyky, čímž se nám podařilo také vylepšit jejich pošramocenou důvěru v lidi.

V současné době jsou všechny holčičky po druhém očkování, mají více než odpovídající váhu jejich věku, všechny jsou velmi čistotné a neuvěřitelně hravé. Vzorně používají kočičí záchod a pomalu, ale jistě se z nich stávají neuvěřitelní mazlíčci, kteří si dokáží doslova vynutit svou dávku pohlazení. 

Terezka je velmi roztomilá a ze všech sourozenců asi nejpřítulnější. Velmi ráda si zaleze ke "svému" člověku do pelíšku a pokud možno, tak i pod peřinu. Z tohoto důvodu je pro nás naprosto nezbytné, aby Terezna našla nový domov v rodině, kde nebude o tyto své "požitky" ochuzena a kde se jí bude neustále někdo věnovat !!!!!!

 

Amálka

Amálka je bíločerná kočičí holčička. Je nejmladší a také nejmenší ze všech tří sester a tím pádem je také nejbojácnější, ale pokud cítí bezpečí lidské náruče, tak je velmi přítulná. Povaha Amálky by se dala vystihnout asi takto "zvědavá hygienička".  Amálka je neuvěřitelně zvědavá a přesto, že je to takový malinkatý "srabík", tak její zvědavost je vždy silnější než její strach, což může být trochu problematické a je třeba jí hlídat, aby nešla prozkoumat nějaká místa, odkud by se taky už nemusela dostat.  Hygieničkou je přezdívaná především pro její až úzkostlivou čistotnost, kdy chodí i po svých sestrách znovu zahrabávat jejich "výtvor" na záchodě.

Amálka by potřebovala rodinu, kde se jí bude někdo věnovat a bude si s ní hrát.