Mikeš

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byl přijat 8letý kocourek Mikeš. Je kastrovaný  i naočkovaný. Byl zvyklý žít jako jedináček v bytě u starší paní,která se o něho již nemůže  postarat . Mikeš je přítulný,kontaktní,mazlivý i čistotný. Díky méně kvalitní stravě,kterou dříve dostával je poněkud silnější. To se začíná pozvolna lepšit .Mikešovi není třeba dávat  žádnou dietu,ale hlavně kvalitní  stravu,který mu zlepší nejen figuru,ale také srst. Nový domov mu velmi chybí,stýská se mu lidské pozornosti,kterou přes veškerou snahu nemůže mít jen sám pro sebe. Proto by se hodil ke starším lidem, pro které by kotě bylo zátěží  nejen vzhledem k věku,ale také ke starostem,které jsou s kotěcím přírustkem vždy neporovnatelně větší.MIkeš by mohl žít v bytě nebo u domku s bezpečným výběhem ven. 

Jeho umístění je pro nás prioritou,protože kočičí smečka ho nechce přijmout a Mikeš,přestože je velmi kontaktní, se tu necítí spokojeně.

Pepinka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L byla přijata  asi 8 měsíční (nar. cca 07/2015) kočička Pepinka.Kočička je čistotná,milá, zpočátku ostýchavá,ale se silnou vazbou na svého člověka,které bezmezně miluje.Je již kastrovaná a čeká na nový domov. Pepinka je  zatím  zvyklá žít pouze v bytě, společnost ostatních koček příliš nevyhledává,ale toleruje ji.

 

MADLENKA

Je roční kastrovaná kočička, která vyrůstala pouze v bytě, kde docházelo k opakovanému množení koček tak dlouho, až byl jejich počet neúnosný natolik, že kočky začaly trpět hlady .Mezi nimi byla i zabřezlá Madlenka, která v našem depozitu přivedla na svět 4 krásná koťata-Cecilku ,Capínka, Cyrilka a Coudyho. Madlenka je čistotná, mazlivá kočička ,která se zpočátku cizích lidí obává. Ale na nové prostředí si u lidí milujících kočky zvykne určitě rychle. Hledáme pro ni umístění buď jen do bytu, nebo k domku s bezpečným výběhem na zahradu. Madlenka je zvyklá i na přítomnost hodného pejska.

 

AIDA

Aida je mladá kastrovaná kočička milé a vstřícné povahy. Je naprosto nenáročná, čistotná a nekonfliktní, na nové prostředí si dobře zvyká. Byla odebrána z nevhodných podmínek, kde se jí nedostávalo jídla ani lidské pozornosti, snad právě proto je vděčná za každé pohlazení.

 

Matylda - Tylda

Tylda je nádherná trojbarevná kastrovaná kočička, asi 8 měsíců stará. Jejím největším přáním by byl nový láskyplný domov, kterého si zatím neužila. Jako malé roztomilé kotě si lidské přízně užila jen krátce. Poté, co jí někdo ublížil, přestala mít k lidem důvěru. Jediný kontakt s lidmi se točil kolem jídla. Týlinka si hned po týdnu pobytu v depozitu sama začala chodit pro pohlazení. Lidské náruče si prostě začíná užívat plnými doušky. Ale ráda by chodila na vycházky ven, což není v našich podmínkách možné. Proto bychom si pro ni nejvíce ze všeho přáli nový domov, v klidném prostředí, nejlépe u lidí, kteří bývají často doma. 

Lízinka

De depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata kočička Lízka. Je to tříletá,  zdravá ,vykastrovaná kočička velmi vstřícné povahy.K lidem nesmírně kontaktní,naprosto čistotná, mazlivá a velmi přizpůsobivá. Líza strádala  u jednoho domku,který opustil jeho majitel . Byla hubená , zablešená a smutná. Kromě jídla jí nejvíce chyběl lidský kontakt,snad právě proto je velmi vděčná a přizpůsobivá. Hledáme pro ni domov,kde by mohla v žít bez přítomnosti jiných koček,na které žárlí.

Terezka, Amálka a Rozárka  (Rozárka již našla svůj nový domov)

Terezka je tříbarevná kočičí holčička, která byla zachráněna společně se svýma dvěma sestřičkama z "jatek" nedaleko Hradce Králové.

Všechna koťátka byla ještě velmi malá a vzhledem k nedostatečné stravě a neustálé obavě o vlastní život, trpěla značnou nedůvěrou k lidem a samozřejmě hlavně podvýživou, dehydratací, silným zánětem střev, zánětem spojivek a v neposlední řadě také drobnými oděrkami a odřeninami.

Během prvních čtrnácti dnů v našem depotizu se nám podařilo zlepšit nejenom jejich zdravotní stav (samozřejmě, že pod dohledem naší veterinární lékařky), ale také jejich stravovací návyky, čímž se nám podařilo také vylepšit jejich pošramocenou důvěru v lidi.

V současné době jsou všechny holčičky po druhém očkování, mají více než odpovídající váhu jejich věku, všechny jsou velmi čistotné a neuvěřitelně hravé. Vzorně používají kočičí záchod a pomalu, ale jistě se z nich stávají neuvěřitelní mazlíčci, kteří si dokáží doslova vynutit svou dávku pohlazení. 

Terezka je velmi roztomilá a ze všech sourozenců asi nejpřítulnější. Velmi ráda si zaleze ke "svému" člověku do pelíšku a pokud možno, tak i pod peřinu. Z tohoto důvodu je pro nás naprosto nezbytné, aby Terezna našla nový domov v rodině, kde nebude o tyto své "požitky" ochuzena a kde se jí bude neustále někdo věnovat !!!!!!

 

Amálka

Amálka je bíločerná kočičí holčička. Je nejmladší a také nejmenší ze všech tří sester a tím pádem je také nejbojácnější, ale pokud cítí bezpečí lidské náruče, tak je velmi přítulná. Povaha Amálky by se dala vystihnout asi takto "zvědavá hygienička".  Amálka je neuvěřitelně zvědavá a přesto, že je to takový malinkatý "srabík", tak její zvědavost je vždy silnější než její strach, což může být trochu problematické a je třeba jí hlídat, aby nešla prozkoumat nějaká místa, odkud by se taky už nemusela dostat.  Hygieničkou je přezdívaná především pro její až úzkostlivou čistotnost, kdy chodí i po svých sestrách znovu zahrabávat jejich "výtvor" na záchodě.

Amálka by potřebovala rodinu, kde se jí bude někdo věnovat a bude si s ní hrát.

 

Matýsek

 Matýsek je asi 7 (nar. cca 06/2014) měsíční již kastrovaný kocourek,který byl přijat do našeho depozita na podzim poté ,co se ho vzdala jedna paní ,které Matýsek sice padl do oka,ale záhy se ukázalo,že péči o více kočiček nemůže zvládnout.Tak se odrostlé kotě,které se jako malé našlo v příkopě ocitlo opět bez domova. Matýsek byl zprvu velmi vystrašený, několik dní vůbec nevylézal z úkrytu,ale později se začal osmělovat hlavně díky Bobešovi,se kterým tvoří nerozlučnou dvojici. Oba kocourci by byli sice nejraději spolu,ale pokud i Matýsek najde trpělivou rodinu, bude milým a přítulným společníkem. Kocourek je velmi přítulný, čistotný a klidný, zpočátku  nedůvěřivý. Nejvíce by se mu  líbilo umístění společně s Bobešem nebo k nějaké tolerantní mladé kočičce či kocourkovi,se kterým by si mohl  nejen hrát ,ale i lépe překonat počáteční ostych.Matýska najdete v depozitu ve Dvoře Králové n. L.

 

 FIDO

Fidoušek je kastrovaný 1.5 roku starý kocourek,který snad nikdy nestonal. Je nejen zdravý,ale také naprosto čistotný, Jedinou nevýhodou tohoto pěkného kocourka,je jeho nedůvěra k lidem. Neškrábe, nezalézá, nebojí se návštěv,ale přítulný prostě není a asi nikdy nebude. Hodil by se však jako parťák pro nějakého kočičáka,který vyhledává kočičí společnost a hledá kamaráda.Byl odchycen skoro jako 4 měsíční kotě na sídlišti. Nikdo je nechtěl, občas ho někdo pohladil,občas do něj někdo kopl. Fido tedy neví,co může od lidí očekávat, a proto je obezřetný. Touží chodit ven, svět za okny ho hrozně láká.Při příchodu nového člena do naší smečky je Fido první,kdo se kamarádí a zahání smutek a chmury. S lidmi se kámoší hlavně, když se chystá něco k snědku.