Juditka

Velmi krátce před koncem roku 2016, se k nám do Královéhradeckého domácího depozita dostala zhruba půlroční bílá kočičí slečna, která dostala jméno Juditka.  Kočička se k nám dostala za velmi smutných, ale bohužel dost často se opakujících, okolností, zkrátka byla vyhozena v okolí našeho depozita (v hrozném zdravotním i duševním stavu) a nechána na pospas osudu. Evidentně od narození žila pouze v bytě bez jakékoliv hrozby, protože nebyla ani schopná vyškrábat se na strom nebo na plot, aby se zachránila před přirozeným zvířecím nepřítelem. Naštěstí jsme jí nalezli dříve než mohla z blízka poznat veškerá nebezpečí, která ve městech na opuštěné kočičky bez domova, číhají. 

 

Juditka již úspěšně přetrpěla karanténu i druhé očkování a nyní je na nás, abychom ji našli ten nejvhodnější domov, kde nebude pouze jako "doplněk" k nábytku, ale kde bude opravdu šťastná.

Juditka je zvyklá spíše na byt, ale moc ráda pozoruje přes okno "cvrkot" venku. Doslova vyžaduje lidskou pozornost a o svůj příděl pohlazení si umí říci.  Vzhledem k její povaze by pro ní byl vhodný domov bez dalších domácích mazlíčků (Juditka se nerada dělí o svého člověka). 

Máňa

Kočička se několik dní pohybovala kolem kolem panelového domu a nikdo se k ni nehlasil, proto byla přijata do depozita, kde byla vykastrovana a naočkovana. Jinak je kočička v pořadku a zdravá.Hledá novy domov kde by ji měli moc rádi. Je klidná,přítulná,čistotná.

Afrodita

Kočička se narodila v poloplachém mistě. Byla odchycena a přijata do depozita i se svými sourozenci. Afroditce bylo poskytnuto veterinární ošetření odčervení, odblešení byla naočkována. Jinak nebylo zjišteno žadné vážnější onemocnění. Kočička je klidná, hravá a čistotná.

Molly

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla vrácena kočička Molly z důvodu alergie v rodině.

Tato úžasná mazlivá,klidná a bezproblémová kočička bude zase na nový domov čekat, stejně jako Valinka.Pokud tedy někdo sháníte mourovatou kočičí společnici s úžasným kočičím charakterem, čeká tu na  vás smutná Molly.Je to asi 4 měsíční kotě, čistotné, zdravé a přizpůsobivé. Na její umístění díky vrácení nám velmi záleží. 

Žofinka

Žofinka je rok stará kastrovaná želvovinová kočička,která se dlouhou sžívala s novým prostředím.Žila společně ve skupině koček ,které ji nepustily ani k jídlu. Byla dlouho smutná a odmítala se přátelit ,její žaludek nemohl díky podvýživě ani přijímat větší množství jídla. Nyní je tato drobná kočička již v dobré kondici a čeká na umístění nejlépe jako jedináček u hodných trpělivých lidí, kteří ocení její mírnou povahu. Žofinka čeká nejdéle ze všech ,tak doufáme ,že se konečně také ona dočká nového domova.Protože je velmi čistotná, rádi bychom ji doáli kvalitní stelivo,kterého nikdy není dost.

Chelza

Z královedvorského depozit by ráda do nového domova odešla kočička Chelza je to nádherná nezvykle zbarvená kočička velmi dominantní povahy,je mazlivá,ale pokud nemá náladu,je dobré to respektovat.Je hravá a rozuměla by si s dalším akčním kočičím společníkem.Ne testy FeLV je negativní,byla jim podrobena vzhledem ke vzniku uzlinek na těle,která po prodělání antibiotické léčby úplně zmizely.Chelza je zdravá , nenáročná a naprosto čistotná.

ČIKINA

Čikina je asi roční kočička ,která byla odebrána z otřesných podmínek ,kde žila téměř mezi samými výkaly ve skupině dalších 8. koček. Zprvu vypadala jako plachá, vyděšená kočička, která se však velmi brzy osmělila .Upozorňovala na sebe neustálým mňoukáním a ducáním. Později odezněly i tyto projevy chování a Čikina za zařadila do kolektivu. Patří k těm nejvíce mazlivým a spokojeným kočičkám v depozitu. Způsob života ve smečce, kde bylo důležité postavení ostatních průbojných koček, však zanechalo své stopy. Čikina chodí zásadně jíst, až když jsou všichni ostatní nasyceni .Pak teprve přijde její chvíle, do té doby způsobně vyčkává, přestože má samozřejmě svoji vlastní mističku. Je to čistotná kontaktní kočička, která by byla velmi ráda ve společnosti jiné hravé a společenské kočky.

TRAMÍNKA
Tramínka je asi 4letá kastrovaná kočička, která byla odchycena z poloplachého místa i se svými koťátky, kde nadále nemohli zůstat. Tramínka si brzy zvykla na domácí prostředí. Je klidná, přítulná, čistotná kočička. Vděčná za každé pohlazení. Dobře se snáší s ostatními kočičkami i pejsky. Moc by si přála domov plný lásky. 

BEAUTY

Beauty je asi 3letá, kastrovaná kočička, její majitelka byla vystěhována z bytu a kočička po ní zůstala v bytě opuštěná. Beauty je inteligentní, čistotná, kamarádská a mazlivá kočička. Hledáme pro ní milující domov.

Pepinka

Do depozita ve Dvoře Králové n. L byla přijata  asi 8 měsíční (nar. cca 07/2015) kočička Pepinka.Kočička je čistotná,milá, zpočátku ostýchavá,ale se silnou vazbou na svého člověka,které bezmezně miluje.Je již kastrovaná a čeká na nový domov. Pepinka je  zatím  zvyklá žít pouze v bytě, společnost ostatních koček příliš nevyhledává,ale toleruje ji.

 

Terezka a Amálka

Terezka je tříbarevná kočičí holčička, která byla zachráněna společně se svýma dvěma sestřičkama z "jatek" nedaleko Hradce Králové.

Všechna koťátka byla ještě velmi malá a vzhledem k nedostatečné stravě a neustálé obavě o vlastní život, trpěla značnou nedůvěrou k lidem a samozřejmě hlavně podvýživou, dehydratací, silným zánětem střev, zánětem spojivek a v neposlední řadě také drobnými oděrkami a odřeninami.

Během prvních čtrnácti dnů v našem depotizu se nám podařilo zlepšit nejenom jejich zdravotní stav (samozřejmě, že pod dohledem naší veterinární lékařky), ale také jejich stravovací návyky, čímž se nám podařilo také vylepšit jejich pošramocenou důvěru v lidi.

V současné době jsou všechny holčičky po druhém očkování, mají více než odpovídající váhu jejich věku, všechny jsou velmi čistotné a neuvěřitelně hravé. Vzorně používají kočičí záchod a pomalu, ale jistě se z nich stávají neuvěřitelní mazlíčci, kteří si dokáží doslova vynutit svou dávku pohlazení. 

Terezka je velmi roztomilá a ze všech sourozenců asi nejpřítulnější. Velmi ráda si zaleze ke "svému" člověku do pelíšku a pokud možno, tak i pod peřinu. Z tohoto důvodu je pro nás naprosto nezbytné, aby Terezna našla nový domov v rodině, kde nebude o tyto své "požitky" ochuzena a kde se jí bude neustále někdo věnovat !!!!!!

 

Amálka

Amálka je bíločerná kočičí holčička. Je nejmladší a také nejmenší ze všech tří sester a tím pádem je také nejbojácnější, ale pokud cítí bezpečí lidské náruče, tak je velmi přítulná. Povaha Amálky by se dala vystihnout asi takto "zvědavá hygienička".  Amálka je neuvěřitelně zvědavá a přesto, že je to takový malinkatý "srabík", tak její zvědavost je vždy silnější než její strach, což může být trochu problematické a je třeba jí hlídat, aby nešla prozkoumat nějaká místa, odkud by se taky už nemusela dostat.  Hygieničkou je přezdívaná především pro její až úzkostlivou čistotnost, kdy chodí i po svých sestrách znovu zahrabávat jejich "výtvor" na záchodě.

Amálka by potřebovala rodinu, kde se jí bude někdo věnovat a bude si s ní hrát.