Kočky v léčení

Na této stránce jsou uvedeny kočičky (koťátka), která jsou momentálně v léčení a nemohou být prozatím umístěna do nových domovů.

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. bylo přijato 5 koťata,dvě asi 2.5 měsíční kočičky a 3 zubožená naprosto malá ko´tata, jejichž věk jsme odhadovali na 3 týdny. Koťátka vážila před 5 dny 27 dkg, po pěti dnech se jejich váha vyšplhala na 34 dkg. Kupodivu uměla sama jíst,jejich věk bude tedy asi 4 týdny, ale nedostatek stravy a celkové= zanedbání se podepsalo na eich vzrůstu. Bílorezavého kocourka jsem pojmenovali Muff, bíločerný kocourek dostal jméno Píďa a dlouhosrstá  mourovatá kočička se jmenuje Elza. Všechna ko´tata byla odložena v papírové krabici v centru města. Lidská bezohlednost  a bezcitnost nemá hranice, bohužel.Odrostlá trojbarevná kočička se jmenuje Lola a mourinka Lea.Všechna ko´tata jsou v současné době v karanténě, léčíme u nich nachlazení a ušní parazity včetně blech.

Čerťula

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byla přijata kočička Čerťula,která se v pokročilém stavu březosti potulovala poblíž centra města. V den příjmu porodila mrtvá koťata, poté prodělala infekční zánět močových cest a projevily se u ní příznaky laktační psychozy. Po doléčení zmíněné infekce,se kočičce dařilo dobře,neprojevovala žádné známky vážnějšího onemocnění, a proto byla včera 26.6. objednána na kastraci. Naplánovaná operace byla její záchranou.Čerťula měla zánět dělohy. Opět se domníváme, že porození mrtvých koťat a následný zánět dělohy vyvolalo dřívější podávání tzv. antikoncepčních prášků, před kterými varujeme všechny majitele koček, neboť tato metoda "ochrany" kočiček před nechtěným zabřeznutím je velmi nespolehlivá a dle našich zkušeností kočičkám spíše způsobuje problémy, či je dokonce ohrožuje na životě.

 

Emička a Emánek

Do depzita ve Dvoře Královo n.L. byla pře týdnem přijata dvě asi 2. měs. koťata,která se hned  v začátku potýkala   kalicvirórou. V současné době je jejich stav uspokojivý, koťata jsou v rekonvalescenci a začínají dovádět, tak jak to s malými kotěcími uličníky bývá.

Mouris

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byl před několika dny přijat kocourek Mouris,kterého našli ležícího bezhybného v Heydukově ulici.Kocourka zde srazilo auto,krev mu vytékala u uší i z nosánku , byl bezvládný,ale žil. Rychlý zásah veterináře se tentokráte kocourkovi vyplatil. Po dvou dnech pobytu ve veterinární ordinaci se kocourkovi postupně začala vracet hybnost zadních končetin.Stále si sice není jistý při chůzi,ale žádné  neurologické změny nevykazuje. Prodělal otřes mozku, otok se podařilo zmírnit kortikoidy , byla mu nasazena anitiob. léčba a samozřejmě infuze. P rekonvalescenci bude ještě muset prodělat extrakci zubu, o který z poloviny přišel zřejmě při střetu s autem. Kocourek je vyděšený, ale není agresivní. Rádi bychom dohledali majitele,aby mohl být vrácen do své původní lokality.

Čtyři opuštěná koťátka

Do dočasné péče v rámci  depozita ve Dvoře Králové n.L. byla přijata 4 sotva měsíční koťata v tomto zuboženém stavu. Zatím jsou v domácí péči , byla podrobena veter. prohlídce a zotavující se . Po jejich doléčení budou nabízena do adopce. Koťata byla nalezena v křoví  a byla dovezena paní, která jim v současné době nabízí těmto třem kočičím holčičkám a jednomu klukovi domácí azyl.

Bína

Bína je už zřejmě velmi stařičká kočička, která byla přivezena z Trutnova ze sídliště, kde žila již delší dobu. Její zdravotní stav se díky nepřízni počasí a nemožnosti úkrytu začal zhoršovat. Kromě nachlazení se objevilo i postižení jater. Díky včasné léčbě byl její zdravotní stav podchycen včas a Bína si povalování na gauči a dobrého jídla užívá plnými doušky, její zdravotní stav se upravil a Bíně se domov teple s dostatkem jídla velmi líbí.

Olinek

Do depozita ve Dvoře Králové n. L. byl přijat bílý kocourek Olínek. Tento mírný kocourek žil přes rok na opuštěném místě poblíž Lanžova-Když jeho bílou mámu v loňském roce zastřelili myslivci, ujal se Olínek svých o půl roku mladších sourozenců ,ale sám neměl to štěstí, aby se někdo ujal také jeho. Malá koťata si po čase lidé rozebrali,ale Olínka , jeho mourovatého a černého brášku tady nechali. Celou zimu je chodila jedna místní paní krmit..Černý bráška se ukazuje jen občas a mourek se již někam přestěhoval. Olínek se stále držel domečku , u kterého vyrostl, jako kdyby doufal, že pro něho někdo vrátí. Na jaře ho sem chodili pronásledovat kocouři z okolí, dokonce i jeho mladší bílý bráška, o kterého se vloni staral jako náhradní máma. Olínek se tak bál, že byl někde neustále schovaný, nevylézal už ani na jídlo. V současné době je v depozitu,kde postoupil kastraci, zvyká si na dění v  domácnosti. K člověku se chová přátelsky,ale potřebuje dostatek klidu na navázání důvěrného vztahu.Doufáme, že se ho ujme někdo, kdo mu konečně poskytne pocit bezpečného domova,kde nebude muset bojovatt o místo a potravu a hlavně lásku člověka., kam se bude moci vracet z vycházek ven,které by mu určitě chyběly. 

Máša

V depozitu ve Dvoře Králové n. L. žije již třetím rokem kastrovaná kočička Máša, kterou v opuštění zanechala její majitelka poté, co se natrvalo odstěhovala z domku,ve kterém žilo ještě několik jejích koček. Máša je hodná, mírná a snášenlivá kočička, která si pohody, dobrého jídla a přístřeší nesmírně váží. Máša se lidí zpočátku velmi bála, protože jí kdekdo vyháněl ,když sháněla něco k snědku. Cizích lidí se bojí doposud, ale s námi se již kamarádí.

Máša je již starší kočička, která si prožila spoustu stresových situací a mnoho špatných zkušeností z lidskou bezohledností. V únoru 2016 prodělala akutní selhání ledvin. S nejistým výsledkem jsme se rozhodli pro léčbu. Po několikadenní infuzní léčbě se Máša zlepšila natolik, že se mohla vrátit zpět do depozita. Její stav se po dvou měsících opět zhoršil, odmítala jíst, změnila se jí kvalita srsti a bylo zřejmé, že se necítí dobře. Výsledky krevního rozboru však byly příznivé, na vině byl tentokráte zkažený chrup. Máša se podrobila extrakci několika zkažených zubů a od té doby se opět cítí dobře. Je však neustále na přísné renální dietě a pod dohledem veterináře.

Amálka

Amálku přivezli do našeho depozita v lednu 2015.Tehdejší nálezci ji chtěli zachránit, ale protože měli sami již několik koček ,obávali se možné nákazy na ně. Amálka byla v tak hrozném stavu,že se dokonce zvažovala eutanázie. Po otestování na nebezpečné infekční nemoci s negativním výsledkem jsme dali šanci také Amálce. Žije tu s námi spokojeně doposud, jedná se o velmi starou kočičku,k teré by už v jejím věku ohrozil na životě i pokus o zprůchodnění nosních kanálků. Proto její v etapách se zhoršující stav řešíme spíše šetrnými antibiotiky.

Viktorka

Do Trutnovského depozita byla přijata čtyřleta bílá britská kočička ve vlice zanedbaném stavu, byla silně začervená, zablešená, se zánětem očí a se zlomeným ocáskem, při kastraci byly zjištěny srůsty na vaječníkách a děloze, nyní se Viktorka lečí a zotavuje ze špatného zacházení.

Růženka 

 

Růženka byla odchycena v Trutnově. Růženka má vážný úraz očička a ošklivě zlomenou pacičku. Jakmile bude Růženčin zdravotní stav stabilizovaný, tak hned podstoupí chirurgický zákrok na veterinární klinice, kde se bude, na základě aktuálních výsledků jejího zdravotního stavu, rozhodovat o dalším  postupu a způsobu léčby. Bohužel zatím nelze vyloučit možnost, že Růženka o nožičku může přijít. Přes veškeré její zdravotní komplikace je Růženka velmi komunikativní a přátelská alespoň vůči ostatním kočičkám, protože k lidem zatím důvěru nemá.

 

 

Rozárka

 je pravděpodobně mladá,asi dvouletá kočička,zatím nekastrovaná. Doposud se léčí z následků nemilosrdného lidského zacházení. Byla nalezena v listopadu ve velmi zuboženém stavu,vychrtlá na kost,promrzlá ,s dýchacími potížemi.Nebylo jasné,zda se uzdraví nebo podlehne.Ale její vůle k životu a nesmírná bojovnost ji postavila na nohy.Byla nalezena na schodech jednoho z domů v  hrozném stavu. Zkontaktovali nás lidé,kterým nebyl její osud lhostejný. Domníváme se ,že byla úmyslně vězněna v jednom ze sklepů,určená k odchytu myší.Její stav tomu rozhodně nasvědčoval. Rozárka dostala šanci a patřičně si jí váží. Je milá a čistotná,ale s veterinářem si moc nerozumí. Navštěvuje veterináře často a doposud jí k srdci nepřirostl.Po doléčení bude nabídnuta k adopci.

Šmudla

Tento asi 3.letý vychrtlý a zubožený kocourek přežíval poblíž domu, který jeho majitelka náhle opustila a zanechala ho zde s jeho dalšími 5 kočičími zoufalci. Hlad ho donutil jíst vše, co našel ,a tak není divu ,že se časem přiotrávil. Celý zdecimovaný byl umístěn do našeho depozita ve Dvoře Králové n. L., kde již půl roku léčí z následků otravy. Šmudla byl původně velmi plachý kocourek, který si cestu k lidem kupodivu našel velmi rychle.

Lisa

Kočička Lisa je asi 4 měsíční kotě odchycené společně se svými brášky v Hořičkách, kde jim hrozilo nebezpečí likvidace. Lisa byla sice od svého brášky úmyslně oddělena, aby si lépe vytvořila vazbu na člověka. Zvyká si však velmi obtížně, protože špatná zkušenost s lidmi ji neustále zůstává v paměti. Lisa je ale jinak velmi způsobná a čistotná kočička, proto doufáme ,že její nedůvěra časem pomine a Lise se bude lidská náruč nakonec líbit.

Elinka a Rostík

jsou narozeni začátkem června 2012. Jedná se o sourozence, které někdo, ještě jako velmi malá koťátka, vyhodil v papírové krabici na zahradu trvale neobydleného stavení nedaleko Hradce Králové. Obě koťátka měla obrovské štěstí, že majitel objektu byl zrovna přítomen a že se jich okamžitě ujal, protože obě koťátka byla  ve velmi špatném stavu a dalšího dne by se zcela jistě ani jedno z nich nedožilo. Po jejich převozu do královéhradeckého depozita musela obě koťátka okamžitě k naší veterinářce na prohlídku a byla jim nasazena velmi specifická a pro takto malinkatá koťátka i velmi nepříjemná léčba. Dlouho to vypadalo, že to takzvaně "nedají" a dokonce nás občas přepadla myšlenka, zda jim pouze neprodlužujeme jejich utrpení, ale po několika dalších dnech se situace začala pomalu zlepšovat a dnes jsou to relativně zdravá a neuvěřitelně hravá a mazlivá koťátka, až na přetrvávající průjem, ale i ten už se zlepšuje.

Rostík je takový malinký průzkumník. Je odvážnější a vůči Elince má ochranitelské pudy.  Elinka je bojácnější a potřebuje velmi trpělivý přístup. Téměř vždy následuje Rostíka a to kamkoliv.  Oba jsou velmi čistotní , hraví a naprosto dokonale zvládají používat kočičí záchůdky.

Vzhledem k tomu, co si obě koťátka prožila, jsou na sebe maximálně fixovaná. Pokud se jeden druhému někam schová, dostane ten druhý naprosto hysterický záchvat a jenom "řve" a hledá svého sourozence......

Navíc oba potřebují spoustu lásky a trpělivosti, protože tu pravou důvěru ke člověku teprve hledají a jakýkoliv prudší pohyb nebo zvýšení hlasu je pro ně signálem pro nebezpečí a okamžitě se snaží někam schovat.  Pokud jim jejich nová rodina poskytne klid, trpělivost, péči a lásky, pak jim obě koťátka doslova rozkvětou pod rukama a budou z nich ty největší mazlíčci jaké si můžete přát. Vzhledem k tomu, že je někdo odstavil od jejich kojící maminky moc brzo, tak jsou z nich takzvaní "sosači". 

Rostík je bohužel liž delší dobu tzv "v pátrání", jelikož se nevrátil ze své pravidelné obchůzky po sousedství našeho depozita. Přes veškerou naší snahu se dosud Rostíka nepodařilo nalézt což dle našeho očekávání značně poznamenalo jeho sestřičku Elišku, která se ho stále snaží hledat a její důvěra v člověka se čím dál tím více vytrácí a aby toho nebylo málo, tak se zhoršuje i její fyzický stav, což si již vyžádalo svou daň v podobě delší veterinární hospitalizace.

 

Obě koťátka jsou již naočkovaná,ale pro zdravotní komplikace jsou stále dlouhodobě v léčení.