Kočky v léčení

Na této stránce jsou uvedeny kočičky (koťátka), která jsou momentálně v léčení a nemohou být prozatím umístěna do nových domovů.

Bína

Bína je už zřejmě velmi stařičká kočička, která byla přivezena z Trutnova ze sídliště, kde žila již delší dobu. Její zdravotní stav se díky nepřízni počasí a nemožnosti úkrytu začal zhoršovat. Kromě nachlazení se objevilo i postižení jater. Díky včasné léčbě byl její zdravotní stav podchycen včas a Bína si povalování na gauči a dobrého jídla užívá plnými doušky, její zdravotní stav se upravil a Bíně se domov teple s dostatkem jídla velmi líbí.

Destimka

Trutnovský depozit přijal černou kočičku Destimku, která žila v kravíně v Upici-Radec, kde probíhal odchyt a kastrace kočiček. Kočičku se dříve nepodařilo odchytit až teď ve vysokém stádiu březosti. Po přijetí do dvou dnů porodila krásná čtyři koťátka. Porod proběhl bez problémů a kočička i koťátka jsou v dobré kondici a pod veterinárním dohledem. Destimka se zatím boji a velmi výrazně projevuji svou nedůvěru vůči svému okolí (včetně lidí).

         

Marinka

Do depozita ve Dvoře Králové n.L ., byla přijata asi necelé dva roky stará kočička Marinka,která žila delší dobu ve Vrchlabí poblíž Domu dětí. Zde ji sice poskytovali azyl, bohužel ji nikdy nedali vykastrovat , a tak se Marinka ocitla v nesnázích. Stále " oblíbené " antinkocepční prášky" ,které lidé doposud považují za dobré a bezpečné opatření proti zabřeznutí však i v tomto případě vykonaly své. Mohly Marince způsobit velké utrpení spojené se smrtí. Z tohoto  důvodu byla kočička vykastrována. Hodní lidé, kterým nebyl její osud lhostejný, ji přivezli k nám doslova na poslední chvíli. Budiž to varováním pro všechny ,kterým volba antikoncepce připadá vhodná. Marinka se cítí dobře a už hned druhý den ráno byla při chuti.

Máša

V depozitu ve Dvoře Králové n. L. žije již třetím rokem kastrovaná kočička Máša, kterou v opuštění zanechala její majitelka poté, co se natrvalo odstěhovala z domku,ve kterém žilo ještě několik jejích koček. Máša je hodná, mírná a snášenlivá kočička, která si pohody, dobrého jídla a přístřeší nesmírně váží. Máša se lidí zpočátku velmi bála, protože jí kdekdo vyháněl ,když sháněla něco k snědku. Cizích lidí se bojí doposud, ale s námi se již kamarádí.

Máša je již starší kočička, která si prožila spoustu stresových situací a mnoho špatných zkušeností z lidskou bezohledností. V únoru 2016 prodělala akutní selhání ledvin. S nejistým výsledkem jsme se rozhodli pro léčbu. Po několikadenní infuzní léčbě se Máša zlepšila natolik, že se mohla vrátit zpět do depozita. Její stav se po dvou měsících opět zhoršil, odmítala jíst, změnila se jí kvalita srsti a bylo zřejmé, že se necítí dobře. Výsledky krevního rozboru však byly příznivé, na vině byl tentokráte zkažený chrup. Máša se podrobila extrakci několika zkažených zubů a od té doby se opět cítí dobře. Je však neustále na přísné renální dietě a pod dohledem veterináře.

Amálka

Amálku přivezli do našeho depozita v lednu 2015.Tehdejší nálezci ji chtěli zachránit, ale protože měli sami již několik koček ,obávali se možné nákazy na ně. Amálka byla v tak hrozném stavu,že se dokonce zvažovala eutanázie. Po otestování na nebezpečné infekční nemoci s negativním výsledkem jsme dali šanci také Amálce. Žije tu s námi spokojeně doposud, jedná se o velmi starou kočičku,k teré by už v jejím věku ohrozil na životě i pokus o zprůchodnění nosních kanálků. Proto její v etapách se zhoršující stav řešíme spíše šetrnými antibiotiky.

Viktorka

Do Trutnovského depozita byla přijata čtyřleta bílá britská kočička ve vlice zanedbaném stavu, byla silně začervená, zablešená, se zánětem očí a se zlomeným ocáskem, při kastraci byly zjištěny srůsty na vaječníkách a děloze, nyní se Viktorka lečí a zotavuje ze špatného zacházení.

Růženka 

 

Růženka byla odchycena v Trutnově. Růženka má vážný úraz očička a ošklivě zlomenou pacičku. Jakmile bude Růženčin zdravotní stav stabilizovaný, tak hned podstoupí chirurgický zákrok na veterinární klinice, kde se bude, na základě aktuálních výsledků jejího zdravotního stavu, rozhodovat o dalším  postupu a způsobu léčby. Bohužel zatím nelze vyloučit možnost, že Růženka o nožičku může přijít. Přes veškeré její zdravotní komplikace je Růženka velmi komunikativní a přátelská alespoň vůči ostatním kočičkám, protože k lidem zatím důvěru nemá.

 

 

Rozárka

 je pravděpodobně mladá,asi dvouletá kočička,zatím nekastrovaná. Doposud se léčí z následků nemilosrdného lidského zacházení. Byla nalezena v listopadu ve velmi zuboženém stavu,vychrtlá na kost,promrzlá ,s dýchacími potížemi.Nebylo jasné,zda se uzdraví nebo podlehne.Ale její vůle k životu a nesmírná bojovnost ji postavila na nohy.Byla nalezena na schodech jednoho z domů v  hrozném stavu. Zkontaktovali nás lidé,kterým nebyl její osud lhostejný. Domníváme se ,že byla úmyslně vězněna v jednom ze sklepů,určená k odchytu myší.Její stav tomu rozhodně nasvědčoval. Rozárka dostala šanci a patřičně si jí váží. Je milá a čistotná,ale s veterinářem si moc nerozumí. Navštěvuje veterináře často a doposud jí k srdci nepřirostl.Po doléčení bude nabídnuta k adopci.

Šmudla

Tento asi 3.letý vychrtlý a zubožený kocourek přežíval poblíž domu, který jeho majitelka náhle opustila a zanechala ho zde s jeho dalšími 5 kočičími zoufalci. Hlad ho donutil jíst vše, co našel ,a tak není divu ,že se časem přiotrávil. Celý zdecimovaný byl umístěn do našeho depozita ve Dvoře Králové n. L., kde již půl roku léčí z následků otravy. Šmudla byl původně velmi plachý kocourek, který si cestu k lidem kupodivu našel velmi rychle.

Lisa

Kočička Lisa je asi 4 měsíční kotě odchycené společně se svými brášky v Hořičkách, kde jim hrozilo nebezpečí likvidace. Lisa byla sice od svého brášky úmyslně oddělena, aby si lépe vytvořila vazbu na člověka. Zvyká si však velmi obtížně, protože špatná zkušenost s lidmi ji neustále zůstává v paměti. Lisa je ale jinak velmi způsobná a čistotná kočička, proto doufáme ,že její nedůvěra časem pomine a Lise se bude lidská náruč nakonec líbit.

Elinka a Rostík

jsou narozeni začátkem června 2012. Jedná se o sourozence, které někdo, ještě jako velmi malá koťátka, vyhodil v papírové krabici na zahradu trvale neobydleného stavení nedaleko Hradce Králové. Obě koťátka měla obrovské štěstí, že majitel objektu byl zrovna přítomen a že se jich okamžitě ujal, protože obě koťátka byla  ve velmi špatném stavu a dalšího dne by se zcela jistě ani jedno z nich nedožilo. Po jejich převozu do královéhradeckého depozita musela obě koťátka okamžitě k naší veterinářce na prohlídku a byla jim nasazena velmi specifická a pro takto malinkatá koťátka i velmi nepříjemná léčba. Dlouho to vypadalo, že to takzvaně "nedají" a dokonce nás občas přepadla myšlenka, zda jim pouze neprodlužujeme jejich utrpení, ale po několika dalších dnech se situace začala pomalu zlepšovat a dnes jsou to relativně zdravá a neuvěřitelně hravá a mazlivá koťátka, až na přetrvávající průjem, ale i ten už se zlepšuje.

Rostík je takový malinký průzkumník. Je odvážnější a vůči Elince má ochranitelské pudy.  Elinka je bojácnější a potřebuje velmi trpělivý přístup. Téměř vždy následuje Rostíka a to kamkoliv.  Oba jsou velmi čistotní , hraví a naprosto dokonale zvládají používat kočičí záchůdky.

Vzhledem k tomu, co si obě koťátka prožila, jsou na sebe maximálně fixovaná. Pokud se jeden druhému někam schová, dostane ten druhý naprosto hysterický záchvat a jenom "řve" a hledá svého sourozence......

Navíc oba potřebují spoustu lásky a trpělivosti, protože tu pravou důvěru ke člověku teprve hledají a jakýkoliv prudší pohyb nebo zvýšení hlasu je pro ně signálem pro nebezpečí a okamžitě se snaží někam schovat.  Pokud jim jejich nová rodina poskytne klid, trpělivost, péči a lásky, pak jim obě koťátka doslova rozkvětou pod rukama a budou z nich ty největší mazlíčci jaké si můžete přát. Vzhledem k tomu, že je někdo odstavil od jejich kojící maminky moc brzo, tak jsou z nich takzvaní "sosači". 

Rostík je bohužel liž delší dobu tzv "v pátrání", jelikož se nevrátil ze své pravidelné obchůzky po sousedství našeho depozita. Přes veškerou naší snahu se dosud Rostíka nepodařilo nalézt což dle našeho očekávání značně poznamenalo jeho sestřičku Elišku, která se ho stále snaží hledat a její důvěra v člověka se čím dál tím více vytrácí a aby toho nebylo málo, tak se zhoršuje i její fyzický stav, což si již vyžádalo svou daň v podobě delší veterinární hospitalizace.

 

Obě koťátka jsou již naočkovaná,ale pro zdravotní komplikace jsou stále dlouhodobě v léčení.