Depozit HK

SNĚHURKA

Sněhurka je bílomourovatá kočička, která pochází z komunity toulavých vesnických koček. Sněhurka i se svými sourozenci měla být odchycena a utracena, ale na poslední chvilku se nám je podařilo zachránit a převézt k nám do depozita. Sněhurka je trochu nedůvěřivější k lidem, ale dokáže být velmi vděčná a má doslova mateřský přístup k ostatním kočičkám. Bohužel,  byla již několikrát vrácena z nového domova zpět do našeho depozita a momentálně potřebuje čas, aby se vzpamatovala z toho, že se jí nová rodina vzdala. 

Vzhledem k tomu, že Sněhurka nepatří mezi takzvané  mazlivé "plyšáky" a navíc je velmi konzervativní ohledně teritoria a spolubydlících, tak je momentálně velmi obtížné pro ni najít odpovídající nový domov, kde by byla spokojená.

Z tohoto důvodu je momentálně Sněhurka zařazena pouze do virtuální adopce.

Beky

 

Beky se k nám dostala jako opuštěné koťátko, které jeho kočičí máma přivedla na svět v opuštěné budově, která byla určena k demolici. Naštěstí byla Beky, její máma i její sourozenci nalezeni a přivezeni k nám dříve, než je za živa pohřbila rozpadající se budova. Vzhledem k tomu, že její maminka byla ve velmi špatném zdravotním stavu, nebyla schopná svým koťátkům poskytnout kvalitní stravu a dostatečnou péči, proto je naší prioritou Beky vynahradit veškerou péči, kterou jí její maminka nemohla dát. Beka je dosud velmi plachá a vůči lidem nedůvěřivá. Beky není v jídle moc vybíravá, ale poslední dobou má nejraději granule. Beky neumísťujeme právě z důvodu plachosti.

 

MAJO

Majo byl jako čerstvě narozené koťátko nalezen, společně se svými dalšími sourozenci, v papírové krabici v popelnici. Majinek byl bohužel jediný, kdo ještě jevil známky života. Díky intenzívní péči se nám ho i přes vážné zdravotní komplikace podařilo  zachránit. Vzhledem k tomu, že byl „uměle“ odchovaný a jako velmi malé koťátko prodělal spoustu zdravotních komplikací, nemá  téměř žádný imunitní systém a tudíž musí trvale užívat léky a být pod neustálým dohledem. Majo v našem depozitu působí jako vychovatel a ochránce všech našich svěřenců.

 

Majo a jeho první krůčky............

....... a dnes

 

Terezka

Terezka je dvouletá kastrovaná trojbarevná kočičí dáma, která byla zachráněna společně se svýma dvěma sestřičkama z "jatek" nedaleko Hradce Králové.

Všechna koťátka byla ještě velmi malá a vzhledem k nedostatečné stravě a neustálé obavě o vlastní život, trpěla značnou nedůvěrou k lidem a samozřejmě hlavně podvýživou, dehydratací, silným zánětem střev, zánětem spojivek a v neposlední řadě také drobnými oděrkami a odřeninami.

Amálku neumísťujeme z důvodu hygienické asociace.

 

Amálka

Amálka je bíločerná 2. letá kastrovaná kočička. Amálku neumísťujeme z důvodu hygienické asociace.

Baruška - je virtuálně adoptována Kateřinou Tomešovou

 

je mourovatá holčička, narozená cca 6/2011. Baruška je opuštěné koťátko, které bylo nalezeno v jedné menší obci u Hradce Králové. Baruška se několik dní potulovala po obci a velmi často přecházela přes celkem frekventovanou silnici, kde jí také zástupkyně Královéhradeckého depozita našla a po té, co zjistila, že nikomu v okolí nepatří, tak se jí ujala a odvezla jí k sobě do domácího depozita v HK, kde si Baruška prošla standartním přijímacím procesem včetně důkladné veterinární prohlídky. Baruška je velmi přítulné a hodně kontaktní koťátko, neustále vyhledává společnost člověka, je velmi čistotná a vzorně používá kočičí záchod.

Baruška musela být přeřazena z nabídky k adopci pouze do vitruální nabídky. Baruška poslední dobou trpěla opakovanými záchvaty a problémy s přijímáním potravy, proto musela projít sérií veterinárních vyšetření, na jejichž základě bylo zjištěno, že Baruška trpí poměrně vážným onemocněním slinivky. Jelikož její nedostatečná funkce slinivky vyžaduje speciální individuální přístup a značné časové i finanční nároky na její péči, byla Baruška přeřazena do virtuální nabídky.

Pokud by nám někdo chtěl s její péčí pomoci a virtuálně ji adoptovat, pak kontaktujte Královéhradecký depozit, kde o Barušku pečuje paní Beatriz.