Lipnice Dočasný depozit

Matýsek

Matýsek je asi 8letý již kastrovaný kocourek, který byl přijat do našeho depozita na podzim poté ,co se ho vzdala jedna paní ,které Matýsek sice padl do oka, ale záhy se ukázalo, že péči o více kočiček nemůže zvládnout. Tak se odrostlé kotě, které se jako malé našlo v příkopě ocitlo v našem depozitu. Matýsek byl zprvu velmi vystrašený, několik dní vůbec nevylézal z úkrytu, ale později se začal osmělovat hlavně díky Bobešovi, se kterým tvořil nerozlučnou dvojici. Kocourek je velmi přítulný, čistotný a klidný, zpočátku nedůvěřivý. V poslední době u něj došlo ke ztrátě srsti hlavně ve hřbetních partiích, což má příčina v onemocnění štítné žlázy. Z tohoto důvodu zůstává také Matýsek u nás.

Adámek

Adámek je 3letý kocourek britského původu, kterému se v raném věku nedostalo lidské pozornosti .Byl tak trochu odchycen omylem místo své divoké mámy. Nedalo nám to kocourka vypustit na frekventované místo, kde by jistě zahynul. S nadějí jsme k němu zkoušeli najít cestu, ale kocourek se zatím velmi bojí. Snad se časem jeho strach z člověka zlomí a budeme moci tohoto krasavce přece jen nabídnout do adopce.

FIDO

Fidoušek je kastrovaný 8letý kocourek, který snad nikdy nestonal. Je nejen zdravý ale také naprosto čistotný, Jedinou nevýhodou tohoto pěkného kocourka je jeho nedůvěra k lidem. Neškrábe, nezalézá, nebojí se návštěv, ale přítulný prostě není a asi nikdy nebude. Hodil by se však jako parťák pro nějakého kočičáka, který vyhledává kočičí společnost a hledá kamaráda. Byl odchycen skoro jako 4 měsíční kotě na sídlišti. Nikdo je nechtěl, občas ho někdo pohladil, občas do něj někdo kopl. Fido tedy neví, co může od lidí očekávat, a proto je stále obezřetný. Touží chodit ven, svět za okny ho hrozně láká .Při příchodu nového člena do naší smečky je Fido první, kdo se s ním kamarádí a zahání tak jeho smutek nebo chmury. S lidmi se kámoší výhradně, když se chystá něco k snědku. Díky tomu že už nikdy/díky svým velmi špatným zkušenostem s lidmi/ nenaváže plnohodnotný vztah s člověkem, ho nabízíme pouze do virtuální adopce.

Samík

je 10letý kastrovaný koourek, který by umístění jistě brzy našel. Je to nádherný urostlý siamák, který je však občas nečistotný. Téměř dva roky mu trvalo než si našel cestu k lidem. Ale i dnes je zdženlivý, rozhodně nevyžaduje pohlazení, je spíše sám pro sebe. Byl odhycen jako asi 4měsíční prochladnlé nemocné kotě na tenisových kurtech ve Dvoře Králové n. L. Samíka občas trápí ucpaný slzní kanálek a hlavně trávicí problémy. Konzervy a kapsičky jí sice rád, ale hůře je tráví. Sam by strašně rád chodil ven, ale protože je jiný než ostatní, byl by trnem v oku sousedovi, který kočky doslova pronásleduje. 

Zrzunda

Zrzunda je asi 8.letý urostlý, mazlivý a dobrosrdečný kocourek, který se stal opuštěncem díky lidské hlouposti. Tak jak si lidé pořizují kočičky myšilovky na své zahrádky, pořídili si i Zrzundu. Na podzim odjeli a kocourek se o sebe měl postarat sám. Jak? To už mu neřekli. Naštěstí existují lidí, kterým jeho osud ležel na srdci a kocourka přivezli. Od té doby žije u nás. Trochu sice žárlí na své kočičí kolegy při mazlení, kterého se nemůže nabažit, ale jinak je bezproblémový. Jeho umístění do virtuální adopce je z důvodu onemocnění štítné žlázy. Zrzunda je odkázán na doživotní užívání léků stejně jako Matýsek.

Figaro

Tento asi 9letý kastrovaný kocourek si cestu  k záchraně vydobyl sám tím, že se když mu nejhůře, odmítal hnout od  dveří jednoho z domů, kde naštěstí žili kočkomilové. Zda tam dorazil sám, nebo ho tam někdo úmyslně přivezl, se už nedozvíme. Kocourek zdárně zvládl onemocnění dýchacích cest, ale díky tomu, že venku živořil delší dobu a bojoval s nebezpečnou infekcí dýchacích cest, je jeho imunitní systém narušen a problémy se mu vrací. Z tohoto důvodu je zařazen do virtuální adopce.

Šmudla

Šmudlík je asi 10letý kastrovaný kocourek, lidský závislák. Je jeden z mála, který netouží po venkovních prostředí. Zřejmě si tam zažil více špatného než dobrého a váleníčko v teple se mu líbí. Šmudlík bojoval o život a svůj boj o život vyhrál. Je si toho patřičně vědom a  stará o to, aby si užíval pohodlí, dobrého jídla a bezpečí. Byl odchycen jako téměř plachý kocourek u domečku, ve kterém žila paní, která tu po své smrti zanechala 6 koček, mezi kterými byl i Šmudla. Kočičky byly zřejmě trnem v oku sousedům, a tak je otrávili. Šmudla zabojoval a stejně jako Máša ( nyní již v kočičím nebi-žila tu ještě 3 roky), se téměř uzdravil . Na rozdíl od Mášenky mu otrava nezasáhla ledviny, ale játra. Šmudlík byl žlutý jako citron, týden byl připojen na infuzích, a tehdy asi poznal, že nás lidi je dobré mít rád .Stal se z něho po uzdravení neskutečný mazel.  Z důvodu postižení jater je zařazen také on do virtuální adopce.

Viktorek

Viktorek je jeden u kocourků, který byl nechtěným pozůstatkem u areálu, který se stal později výletním střediskem. Protože tu nebyly kočičky hájeny , skončil by Viktorek po odchycení zřejmě někde v lese neznámo kde společně s Ellou. Všechny kočičky byly plaché, jediný Viktorek se trochu vymazlil. Neustále však vyžaduje vycházky ven, ty by uvítala také jeho máma Ella, ale kontakt s člověkem si nenavázala  natolik, aby bylo zajištěno, že se bude z procházek vracet zpět. Domníváme, že by Vikinka jeho umístění jinam mohlo psychicky poznamenat. Velmi dlouho si zvykal, že ho někdo přemístil z místa, které miloval a kde cítil dobře.

Ella

Ella je jednou z velmi plachých kočiček, přivezených společně z klidné lokality, kde byly kočičky šťastné a nezávislé, bohužel nechtěné. S jejich psychikou to udělalo své. Rády by chodily ven, jak byly zvyklé. Jediný, kdo se adaptoval natolik, že se ho nebojíme pouštět ven je Viktorek. Ella zůstává stále uvnitř, proto pro ni hledáme možnost pobytu u trpělivých lidí vlastnících např. domeček s bezpečným výběhem, kde by se kočička zase cítila dobře. Je to krásná zdravá mourinka, nenáročná , neagresivní, ale odtažitá. Proto je dočasně ve virtuální adopci.

Čerťula 

Kočička Čerťula se léčí s chronickým selháváním ledvin, její léčba je ve větším počtu koček velmi obtížná, ale zatím se její stav výrazně nezhoršuje.

Kamilka

 

Kamilka je asi 7letá kastrovaná kočička, která nemá s ostatními kočičími společníky žádné spory, ve vztahu k jiným kočkám je naprosto bezproblémová. Vztah s člověkem navazuje sice pomalu, je zpočátku nedůvěřivá, ale když pozná, kdo ji má opravdu rád, je z ní nenáročná bezproblémová společnice.

Ricci

 

Ricci je asi 4letý kastrovaný kocourek, kterému nebylo dopřáno umístění jako malému kotěti. Určitě i on by byl rád za domov  s bezpečným výběhem ven, svět za okny nesmírně láká, proto by jeho činorodosti pobyt i venku velmi prospěl. Umístění s jiným nebo k jinému kočičímu kamarádovi byl Riccimu vyhovovalo nejvíce, má rád kočičí společnost, sám se nudí.

Bubáček

 

Tento roztomilý nyní již 5 roky starý kastrovaný kocourek, je nesmírně mazlivý a  kontaktní. Dobře si zvyká, ale je v jídle poněkud vybíravý. Byl odchován na lahvičce jako malé kotě, proto má rád člověka jako svého rodiče. Jeho 4 sestry byly již umístěny, ale Bubla měl smůlu. Po 2 měsících se vrátil, protože rodina, která si ho osvojila,  trávila většinu času na zahradě, ale nemohla kvůli zlému psovi v sousedství pouštět kocourka ven. Bubla plakal za okny a domáhal se k nim. Proto mu hledáme umístění s opravdu bezpečným výběhem, protože tomuto důvěřivému kocourkovi chybí díky umělému odchovu pud sebezáchovy. Věří bezmezně člověku a nedokáže odhadnou, že i mezi lidmi jsou tací, co kočky nemusí a nedělá jim problém jim ublížit. Snad se i on dočká svého milujícího člověka, který ocení jeho povahu a vstřícnost. Chcete-li tedy miláčka odevzdaného člověku, tak Bubla je ten pravý.

Dorinka

 

Dorka je 5letá kastrovaná zajímavě zbarvená kočička, kterou lidská krutost zradila jako malé důvěřivé kotě. Výrostky, kteří ji našli zoufalou na ulici, nenapadlo nic jiného než si z  ní udělat živý terč. Dorince pak dlouho trvalo , než nabyla důvěru k lidem, kterým dříve věřila. Na nové prostředí si sice zvyká hůře než ostatní, ale i tak by si k ní určitě našel cestu trpělivý člověk, který by zachránil před trvalým umístěním v útulku.

Maura

 

Maura je asi 3letá kastrovaná kočička, maminka Bertičky a Filípka. I když dříve žila převážně venku, doma v teplíčku se jí líbí a možná by ani nepotřebovala venkovní prostor. K lidem je vstřícná , k ostatním kočkám si nevytváří vazbu, ale vychází s mini v dobrém. U jídla se drží stranou a čeká až na ni něco zbyde, proto by nutně potřebovala svého člověka, který bude veškerou pozornost věnovat pouze jí.

Patricie

 

Páťa je čtyřletá kastrovaná kočička, která pochází ze statku, kde by zřejmě neustále rodila koťata. Kočička byla již umístěna jako odrostlé kotě, ale došlo k jejímu vrácení . Majitelka nedokázala pochopit, že po bytě , ve kterém žije kočka není možné pouštět také ptáčky. Když Patricie zakousla druhou andulku, bylo vymalováno. Na tresty začala reagovat svou nečistotností. Po jejím navrácení bylo vše zase v pořádku a po nečistotnosti ani památky. Než se však vzpamatovala z psychického šoku  a neustálých změn, uplynulo několik měsíců a o kočičku již zájem nebyl. Propásla díky tomu své období kotěte a zatím je odsouzena k životu uvnitř- Patricie by díky své povaze lovkyně určitě uvítala prostředí s výběhem ven.

Myška

Myška je kastrovaná asi 6letá opuštěná želvovinová kočička Myška, kterou nechali napospas osudu její bývalí majitelé v obci Rohoznice. Kočička by strašně ráda získala nový domov, touží po něm a dává to neomylně najevo. Je přítulná , vděčná , milá, čistotná a naprosto nenáročná. Rádi bychom jí  dopřáli trvalý domov ,kde bude moci chodit ven. Myška dostala jméno pro svoje lovecké dovednosti. K lidem, kteří ji budou mít rádi rychle přilne.

Bertička

Bertička je velmi drobná 3letá kastrovaná kočička, která se nerada nosí. Po odchodu-do nového domova svého brášky Filípka byla velmi smutná, proto se domníváme , že  by umístění zvládla pouze s některou kočičkou, na kterou je zvyklá např. s Fany, Riccim nebo Poly.

Poly

3letá Poly se do depozita dostal asi jako vyhozené kotě na autodromu v obci Miletín. Sem ji někdo zavezl v krabici s miskou vody. „To bylo od původní ho majitele opravdu velmi ohleduplné, že kočičce zajistil alespoň  vodu“. Kočička byla naštěstí v pořádku a stále se těší dobrému zdraví . Dnes je Poly asi 10 měsíců , je kastrovaná a čeká na nový domov, kde by se jí někdo dostatečně věnoval.

Agátka

Agátka je asi 4letá kastrovaná kočička, která bylo na podzim roku 2017 nalezena zcela náhodně v pustém lese poblíž Kutné Hory společně s již umístěným kocourkem Kvidem. Krátce po jejich přijetí byla obě koťata téměř na hranici života a smrti. V pustém lese, kam je někdo zavezl živořila prý téměř 14 dní. Kočičky měly vážné trávicí problémy, ke kterým se přidalo horečnaté onemocnění. Agátka i Kvido se nakonec uzdravili a kupodivu se oba těší pevnému zdraví. S Agátkouto  trvá delší dobu, než si svého člověka oblíbí a začne mu věřit,ale pak je to kočička nenáročná, klidná a vděčná.

Chelza

Chelza je 6letá kastrovaná kočička, která čeká na svého trpělivého  majitele v Králodvorském depozitu. Je to veselá, zvídavá, hravá, chytrá a dominantní kočičí slečna, kterou hned tak něco nezaskočí. S kočičí partou moc nevychází, skoro se dá říci,že to tu všechno organizuje. Dokáže být velmi mazlivá, k lidem je kontaktní, ale pokud nemá náladu, je dobré to respektovat. Chelza je drobná kočička, která je naprosto čistotná, velmi dominantní, dokáže být nedůtklivá i přítulná , má velmi složitou povahu. Ke štěstí jí už chybí jen milující, ale opravdu velmi trpělivý  člověk zahrada plná stromů, na kterých by se Chelza mohla vydovádět.

Beruška

Beruška je sestrou kocourka Broučka, který byl umístěn do rodiny kočkomilů k dalším dvěma tolerantním kočičkám. Také takový domov by si představovala i jeho sestra Beruška ,která se zpočátku na mazlení moc nepotrpěla, ale čas zhojil rány na její zrazené dušičce a společně s Paťulkou si rády přijdou i pro pomazlení. Beruška je asi 4letá kastrovaná a očkovaná kočička, která touží po domově s bezpečným výběhem ven.