Koťátka k adopci

Molly

Molly je asi půlroční kočička, která je na rozdíl od své umístěné sestry Máji naprosto nezávislá na kočičím společenství. Ráda si hraje , ráda jí, ale vše dělá sama, je to kočička, o které ani nevíte. I když není příliš kontaktní ,mohla by dělat společnost jiné mírné kočičce, protože s nikým nemá žádné problémy, nikomu nevadí její přítomnost a nikdo nevadí jí.

 

Tony

Toníček se narodil před půl rokem přímo v depozitu své plaché mámě. Trochu obezřetnosti mu sice nechybí, ale jinak je to milý , klidný kocourek, který nikdy nestonal. Tony rád pozoruje cvrkot za okny, z čehož jsme usoudili, že potřeboval domov s výběhem ven, a kdyby v něm s ním mohla žít ještě jeho sestra Týnka, byl by naprosto spokojený.

 

Čičin

Čičin je asi půlroční kocourek, který už měl přislíbený domov. Zájemci však kocourka odřekli a Čičinkovi vyhlídky na nový domov pohasly. Moc rád by už konečně někde bydlel, měl svou zahradu, svého pána a svou nezávislost. Je to zdravý, milý kocourek, kterého také zajímá plná mistička a prozkoumávání nových věcí, svět za okny nejvíce.

 

 

Týnka

Týnka je půlroční sestřička kocourka Tonyho, která se narodila přímo v depozitu. Narodila se celá černá a snad právě proto má na umístění smůlu, je přitom velmi milá, nenáročná a na svůj věk klidná. Moc by si přála svou rodinu, kde bude milovaná a pokud tam bude společně s ní ještě nějaký další kočičí přítel, bude za to vděčná. Týnka je naprosto čistotná, proto bychom jí rádi dopřáli dobré stelivo.

 

 

Luisa

Luisa je půlroční nádherně zbarvená kočička s bengálským vrstvením. Byla sice odchycena jako plaché kotě, které však za několik měsíců svého pobytu v depozitu cestu k člověku přece jen našlo. Citlivý přístup a klidné prostředí nového domova by z ní jistě udělalo dobrou společnici nejen člověku, ale i jiné tolerantní snášenlivé kočce.

Filípek

Filípek je asi 4 .měsíční kocourek, který se do depozita dostal společně se svou sestřičkou Bertičkou. Je to milý ,nenáročný kocourek, kterého zajímá hlavně dobré jídlo. Moc rád by byl umístěn k jiné kontaktní kočičce, se kterou by se zabavil nebo mohl chodit ven.

 

Bertička

Bertička je asi 4. měsíční drobná kočička, která se dostala do depozita společně se svým bráškou jako malé vyhladovělé kotě. Bertička je zvyklá na pejsky a nemá problém se sžít s novým prostředí, také ona ráda baští a téměř nikdy nemá dost. Ráda by bydlela u hodných lidí třeba na venkově, kde by uvítala i vycházky ven.

 

Ricci

Ricci je milá, mazlivý asi půlroční kocourek, který by nutně potřeboval svého člověka na mazlení. Nedostatek pozornosti mu velmi chybí. Je to rozumný a chytrý kocourek, který by strašně rád žil v domku se zahrádkou.

 

Fany

Fany je drobná asi 5.měsíční kočička, která byla zpočátku velmi plachá. Byla do depozita přivezena se svým bráškou Tedym a Tádou. Fany si na člověka zvykala velmi pomalu, ale nyní je ze všech svých sourozenců nejvíce kontaktní. Miluje dovádivé honičky se svými kočičími kamarády, má ráda dobré jídlo ,kterého pro ni nikdy není dost.

 

Táda

Táda je bráška Fanynky a Tedyho, je to kocourek stále trošku opatrný ve vztahu k člověku, ale dělá pokroky každým dnem. Je to 5. měsíční nenáročný, klidný a rozumný kocourek, který by byl vděčný za umístění s některým ze svých sourozenců.

 

Tedy

Tedy je bráška Fanynky a Tády. Je to velmi pěkný černobílý kocourek, který je sice zvědavý, ale přitom velmi rozumný. Také on je zatím ve vztahu k člověku zpočátku opatrný. Všem třem sourozencům by jistě vyhovovalo společné umístění v klidném prostředí bez jiných zvířat s výběhem ven.

 

Aura

Aura byla jedna z nejplašších koťat v depozitu. Z tohoto důvodu byla umístěna do dočasné péče společně se svými sourozenci, kteří již umístění našli. Aura je na člověku, kterého důvěrná zná, velmi závislá, ale cizích lidí se stále bojí. Je to černá krasavice, kterou porodila plachá máma polobritského původu. Aura je zatím v dočasné péči a bude hledat umístění do bytu, domov u trpělivých lidí, ke kterým časem přilne a bude je bezmezně milovat. Chce to však čas a trpělivost, která mnoha lidem chybí.

 

Kešů

Kocourek Kešů je asi 5. měsíční kocourek, který je tu společně s bráškou Kolombem a sestřičkou Kirou. Všichni byli přivezeni z Trutnova jako plachá koťata. Kontakt s člověkem jim chyběl, a tak jeho přítomnost zatím úplně nevyhledávají. Kešu už ale před lidmi neutíká, nechává se hladit a je mu to asi i příjemné. Sestřička Kira se bohužel stále bojí. Jakákoliv změna ji rozhodí a nabytá důvěra k člověku je v nedohlednu.

 

Kolombo

Kolombo je sice teprve 5. měsíční kocourek, ale už nyní je velmi statný a časem z něj bude kočičí obr. Rád jí, ale vždy ví, kdy má dost. Vztah k člověku si budoval postupně, ale časem přišel na to, že je i příjemné posezení v lidské náruči, a tak to začíná oplácet svým vrněním. Časem bude hledat také on klidném prostředí , nejlépe na venkově.

 

Kira

Kira je drobná asi 5. měsíční opatrná kočička. Miluje dobré jídlo, díky čemuž překonává strach z člověka a dobře si zvyká. Je však stále velmi nedůvěřivá a všechny změny špatně snáší. Potřebuje ještě dostatek času na to, aby získala důvěru a našla vztah k člověku.

 

Adélka

Adélka je asi 3. měsíční kotě, které nemůžete hned tak přehlédnout. Je neskutečně mazlivá a přítulná, snad proto, že byla odchována člověkem už od pár týdnů svého života. Byla nalezena jako malé nesoběstačné kotě, kterému však nechyběla vůle k životu. Z Adélky vyrostla kočička s úžasnou povahou, která miluje nejen člověka, ale i dobré jídlo, které si dokáže patřičně vychutnat. Potřebovala by skutečně milující rodinu, kde ji budou mazlit , nosit a rozmazlovat, protože na to si velmi potrpí.

Evi

Také malá Evi je připravena odejít do nového domova, ve kterém by byla nejraději se svou sestřičkou Elsou. Evi je kočička zajímavě zbarvená do kouřova, v předcích mají kočičky zřejmě nějakého britské předka.

Elsa

Elsa je asi 3.5 měsíce stará stříbřitá kočička, která byla odchycena jako poloplaché kotě.Při trpělivém zacházení se i z ní stala milá kontaktní společnice, které by však nevyhovovalo hlučné prostředí .Nejlépe by jí vyhovovalo společné umístění se sestřičkou Evi. Kočičky jsou na sebe velmi zvyklé, proto by přemístění do nového domova zvládaly bez stresu.

Přijatí kocourci,do adopce nebo k zamluvení

Královédvorský domácí depozit přijal do své péče věrší množství koťátek, která zde mají tu nejlepší dostupnou péči. Koťátka se mají čile k světu a brzo pro ně budeme hledat nové rodiny.

DONATELLA

 

Donatella je jedním z mnoha koťátek, kteří se stali takzvaným „nechtěným dědictvím“. Narodila se v rodinném domě, kde jí čekala spokojená a klidná budoucnost, ale zásahem osudu se Donatella, její sourozenci a samozřejmě i její máma ocitli doslova na ulici. Jelikož je nikdo nepřipravil na život mimo dům, tak bylo jen otázkou času, než se dostanou do nebezpečí života. Jenom díky shodě náhod se Donatella na poslední chvíli dostala do naší péče, sice podvyživená, dehydrovaná a neuvěřitelně vystresovaná, ale živá.

DAISY

Daisy je jedním z mnoha koťátek, kteří se stali takzvaným „nechtěným dědictvím“. Narodila se v rodinném domě, kde jí čekala spokojená a klidná budoucnost, ale zásahem osudu se Daisy, její sourozenci a samozřejmě i její máma ocitli doslova na ulici. Jelikož je nikdo nepřipravil na život mimo dům, tak bylo jen otázkou času, než se dostanou do nebezpečí života. Jenom díky shodě náhod se Daisy na poslední chvíli dostala do naší péče, sice podvyživená, dehydrovaná a neuvěřitelně vystresovaná, ale živá.

JULINKA

Jůlinka je malinkatá želvovinová holčička, která se k nám dostala po té, co byla několik dní uvězněná v hluboké jámě, kam ji zřejmě zahnal nějaký predátor a odkud se sama, bez pomoci nedokázala dostat ven. Naštěstí její pláč byl slyšet na takovou vzdálenost, aby ho zaslechl kolemjdoucí člověk, který Jůlinku zachránil. Fyzicky na tom byla dost zle, ale podařilo se nám jí opět dostat tzv. do formy. 

BEKY

Beky se k nám dostala jako opuštěné koťátko, které jeho kočičí máma přivedla na svět v opuštěné budově, která byla určena k demolici. Naštěstí byla Beky, její máma i její sourozenci nalezeni a přivezeni k nám dříve, než je za živa pohřbila rozpadající se budova. Vzhledem k tomu, že její maminka byla ve velmi špatném zdravotním stavu, nebyla schopná svým koťátkům poskytnout kvalitní stravu a dostatečnou péči, proto je naší prioritou Beky vynahradit veškerou péči, kterou jí její maminka nemohla dát. 

Štístko

Přijali jsme černého kocourka,který se schovával na půdě jedné novostavby v Trutnově. Kocourek se k nám dostal ve velmi zuboženém stavu, byl silně podvyživený, začervený, dehydrovaný a zrovna si procházel velmi nepříjemným virovým onemocněním. Naštěstí veterinární vyšetření neprokázalo žádné vážnější onemocnění a tak mohl kocourek po svém uzdravení podstoupit kastraci. Momentálně je Štístko v poměrně dobré fyzické kondici, ale je třeba ještě pracovat na jeho důvěře ke člověku.

Toby a Tonička  (Tonička již našla svůj nový domov)

Kočičku a kocourka někdo vyhodil u hostince zřejmě v domnění, že si je místní návštěvníci rozberou. Nezodpovědný a hamižný člověk, kterému je zatěžko dát vykastrovat svou kočku, opět způsobil problémy někomu jinému. Kočička a kocourek jsou asi dvouměsíční velmi mazliví, čistotní a plně socializovaní. V depozitu čekají na nový domov, určitě by udělali radost někomu, kdo poznal povahu a krásu černých koček.
 
 

Mao a Merlin

2 osmitýdenní koťata, jsou zdravá, pravidelně odčervovaná, čistotná, zvyklá na podmínky v bytě. Celorezavý je Mao a rezavý s bílými tlapičkami dostal jméno Merlin.

Nový domov hledají  sourozenci Martička, Mekky, Marvin (v novém domově) a Muška. Dvě kočičky a dva kocourci byli přijati do depozita jako poloplachá ko´tata z Vorlechu u Dvora Králové n. L. Vymazlit je dalo práci,ale v současné době jsou rádi za nejen za jídlo, ale i pomazlení.Chce to však  trpělivost a klidné prostředí, nejlépe tam,kde by tato asi 5. měsíční ko´tata mohla chodit i ven.Martička,Muška a Marvin jsou již plně očkovaní,Mekkyho druhá vakcinace teprve čeká. Nejmazlivějším se stal mourovatý kocourek Marvin.

Rózinka

Rozinka je drobná asi 2. měs. kočička, která byla přivezena zcela zdecimovaná ve špatné výživové kondici, ušmudlaná a vyděšená. Byla nalezena pod hromadou palet poblíž Obi v Hradci Králové. Postupně si na lidské pohlazení zvykla a začala komunikovat hlavně poté, co do její společnosti přibyl Muff a Píďa. Je to hravá a čistotná kočička, která čeká na nový domov u trpělivých lidí, kterým nebude dělat problém počkat , až si na ně Rozinka zvykne a bude jim na oplátku dobrým kočičím společníkem.

Davídek, Ívi, Aby a Mia

Do dočasné péče v rámci královedvorského depozitabyla přijata čtveřice koťat,která byla v zuboženém stavu přivezena téměř pře měsícem. Koťata má v současné dobé v péči nálezkyně, která jim nabídla dočasný azyl a společně jim hledáme novým domov. Koťátka jsou připravena odejít do nového domova, jsou zdravá, čistotná a kontaktní. Tento týden je čeká první očkování .Zamluvený je kocourek David-bílorezek, který má tři sestřičky Eevee-Íví, Aby - tmavá hlavička a Miu.

Dantík a Drontík

Dantik a Drontik jsou dva a půl měsíční kocourci, které přivedla na svět  poloplachá kočičí máma. Obě koťátka jsou milá, čistotná, hravá a zvědavá jako ostatně jako všechna koťátka v jejich věku.

Trutnovský depozit přijal 15 koťátek

Trutnovský depozit během několika dnů přijal do své péče 15 koťátek, která byla nalezena zcela opuštěná v katastru obce Trutnov a blízkého okolí. Všechna koťátka jsou v relativně dobrém stavu a po skončení karantény pro ně budeme hledat nové domovy.