JAKOU HODNOTU MÁ STOKORUNA?

07.04.2010 20:21

Dnes jsem si přečetla na Webu kočky Adélky krásný článek o Césarovi. Jemný kocourek, který doplácí na lidskou nevděčnost… ach jo. Ale zároveň jsem si uvědomila, že měl štěstí – dostal další šanci na krásný život. Protože existují útulky, protože existují mezi námi lidé, kteří mají sílu, mají touhu… mají něco víc než my! Tyhle křivdy napravovat! Mají můj obdiv.

Co však nemají, je tolik finančních prostředků, kolik by potřebovali. A tak jsem se zamyslela nad tím, co se s tím dá udělat? Třeba napsat tuto prostou úvahu: Jakou hodnotu má pro vás stokoruna? Pro někoho je to měsíční poplatek za televizi, pro ty mladší třeba jedna řasenka. Nebo by to také mohl být oběd ve slušnější restauraci, ale také 4 levnější konzervy pro kočky… Nebo! Nechci zde uvádět všechno, co se dá za 100 Kč pořídit. Chtěla bych dát téhle stokoruně jinou hodnotu. Ano, půjdu a zadám trvalý příkaz ze svého účtu, aby tato stokoruna odcházela měsíčně na účet některého z útulků. Bože, úplně se stydím, že je to tak málo… ale nemusí být! Z jedné stokoruny se může stát moře stokorun, které pomohou! Těm, kteří se snaží napravit, co lidé způsobují…

Jedna stokoruna měsíčně! Dokážete se bez ní obejít? Dokážete ji postrádat? Co za ni získáte? Třeba vědomí, že jste jí dali mnohem větší hodnotu než tento stát! Dáte jí hodnotu jistoty pro ty, kteří ji mohou proměnit za krmivo, za léky, za budování dalších prostor, za lepší život kočiček, které neměly to štěstí, že potkaly nás. Dáte stokoruně hodnotu lepšího života těch, kteří nemají nic – jen touhu žít!

Píšu to s nadějí a vírou, že se svou nepatrnou stokorunou nezůstanu osamocená. Že nás, kteří budou chtít dát právě té své stokoruně tuto hodnotu, bude víc! Protože s vámi může tato stokoruna získat hodnotu tisíců, a s těmi bude moci útulek počítat! Každý měsíc! Snad díky tomu bude moci vzít do péče další zvířátko, které to potřebuje. Potřebuje to možná stokrát víc než my… naši stokorunu.